כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 11.05.2017

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל, חיפה.

מחלקת הילדים של בית החולים משדרגת את ארוחת הבוקר והערב עם שירות בופה ומזנונים

מחלקת הילדים של בית החולים כרמל לא מפסיקה להשתדרג ולהתחדש והפעם גם בטעם. שירות בופה ומזנונים לארוחות בוקר וערב כמו בבית מלון נפתח החודש לטובת הילדים המאושפזים במחלקת הילדים בכרמל.

מחלקת ילדים משדרגת את ארוחת הבוקר ובערב בבופה ומזנונים

​שדרוג טעים בכרמל

מחלקת הילדים של בית החולים כרמל לא מפסיקה להשתדרג ולהתחדש והפעם גם בטעם.

שירות בופה ומזנונים לארוחות בוקר וערב כמו בבית מלון נפתח החודש לטובת הילדים המאושפזים במחלקת הילדים בכרמל.

הילדים המאושפזים ניגשים עצמאית למזנונים היפים הפרוסים לפניהם ויכולים לבחור את מרכיבי הארוחה האהובים עליהם. והתפריט, הוא עשיר ומלא כל טוב. תמצאו שם מבחר פנקייקים בטעם ביתי, אומלטים וחביתיות ממולאות, קורנפלקס במגוון סוגים וטעמים, גבינות איכות, ירקות צבעוניים וטריים ועוד ועוד.

קדמה לפתיחת המזנונים עבודת הכנה של חודשים בתכנון התפריט ובחירת המרכיבים הבריאותיים והמתאימים ביותר לילדים. לצוות ההכנה של הפרויקט חברו רופאים מומחים וצוות התזונה והדיאטה של ביה"ח כרמל, יחד עם שף ומנהל המטבח ואנשי המערך הלוגיסטי כדי לתפור את הארוחה הטובה והטעימה ביותר, עם תנאי הציוד ההגשה והאירוח הגבוהים ביותר לטובת הילדים.

הילה אלטרוביץ דיאטנית מחלקת הילדים בכרמל מדגישה כי התפריט נבנה בהתאמה ועומד בדרישות המחמירות של משרד הבריאות. "הכוונה שלנו היתה ליצור לא רק תפריט טעים ויפה, אלא בעיקר גם בריא ומחזק, אומרת הילה. שמנו דגש על לחמניות מקמח מלא, מעדנים מופחתי סוכר, גיוון בסוגי הביצים, מבחר גבינות קשות, כשהמטרה שלנו לעשות כיף לילדים מצד אחד ולשמור ולטפח להם מצד שני גם את הבריאות".

מזנוני ההגשה החדשים במחלקת ילדים מצטרפים למזנונים הקיימים כבר במחלקת יולדות והם מהווים סטנדרט חדש ואיכותי של הסעדה בבית החולים כרמל ברמה של בית מלון 5 כוכבים.

על הטעמים המבחר ואיכות המזנון החדש במחלקת ילדים אחראי שף ומנהל המטבח חביב בנאי.

"מחלקת ילדים היא אחת המחלקות הרגישות והמיוחדות בבית החולים שחייבה אותנו בראיה ובגישה אחרת לכל נושא האוכל, אומר השף בנאי. אנו מגישים מידי יום לילדים מבחר אומלטים וחביתיות מיוחדות מופחתות שומן, ממרחי טחינה עשירים בחלבון בריא, מבחר סוגי קורנפלקס, מגוון ירקות צבעוניים וטריים כשהילד בעצמו או בעזרת הוריו יכול לגשת ולבחור מה שהוא אוהב".

סיגל שמעוני מנהלת הסיעוד במחלקת הילדים בכרמל שהיתה בצוות בניית הפרויקט מרגישה כבר את השינוי. "מאז שהתחלנו את ההגשה במזנונים הילדים במחלקה מחייכים יותר, אומרת סיגל.

צורת ההגשה, הניקיון, הצבעוניות, העושר והמגוון הרחב של סוגי האוכל, נותנים לילדים הרגשה של מקום שונה ומפנק ולא תחושה של בית חולים. וזה מאוד חשוב לילדים ולנו. ההורים מאוד מפרגנים ואוהבים את השינוי ואנחנו כבר רואים את התוצאות בסקרי שביעות רצון. אנחנו לומדים משדרגים ומעדכנים כל הזמן את התפריט והטעמים כדי לקלוע לטעמם ההורים והילדים. חשוב לנו שהם ירגישו הכי טוב שבעולם" אומרת סיגל.

על פרויקט החדש של מזנוני הילדים כמו על שאר מזנוני מחלקת היולדות ופרויקטים נוספים מפקח ומנהל מלמעלה בכישרון ובאחריות רבה עוז יאיר מנהל המערך הלוגיסטי של ביה"ח כרמל.

"השקענו המון מחשבה מקדימה ותכנון מפורט כדי לקלוע לטעם הילדים ונכון לעכשיו עושה רושם שאנחנו מצליחים במטרה, אומר עוז. מזנון הילדים פועל כרגע בארוחות הבוקר והערב ובהתאם למרוצות שאנו רואים אצל הילדים וההורים אנו פועלים לפתוח בקרוב מזנון ובופה עשיר גם לארוחות הצהריים במחלקת הילדים. המזנון הוא עוד נדבך חשוב במערך השירות הלוגיסטי שאנו מעניקים למטופלים שלנו, אנו נמשיך לשדרג ולהתעדכן וניתן את השירות הטוב והאיכותי ביותר לבאים בשערי בית החולים כרמל".

בצילום- מזנון הילדים החדש בכרמל – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית