כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 28.03.2017

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

יום המעשים הטובים בכרמל

"כשעושים טוב מרגישים טוב" זאת סיסמת ביה"ח כרמל לשבוע המעשים הטובים. במסגרת יום המעשים הטובים יצאו עובדי ביה"ח כרמל ואיתם כל הנהלת בית החולים לרחבי הקהילה כדי לעשות טוב לקהילה ולסביבה

עובדי כרמל עם כיסאות הגלגלים של דיירי מעון רעות

​עושים טוב בכרמל

דיירי מעון הוד שבמושבה בגרמנית התרגשו עד דמעות לראות את עובדי כרמל מגיעים לעשות להם שמח. מעון הוד הוא בית למוגבלים שכלית והתפתחותית בו שוהים כ 120 מוגבלים מכל רחבי הארץ בגילאי 3 עד גיל 70 כשרובם מרותקים כיסאות גלגלים. הדיירים המוגבלים צמאים למעט אור שמש ויד מלטפת . צוות ביה"ח הוציא את הדיירים הישובים על כסאות הגלגלים לטיול בוקר מפנק  בשמש האביבית והמוגבלים נהנו מכל רגע. שאר העובדים עסקו יחד עם המוגבלים בפעילות אומנותית ועבודות יצירה של אביזרי עזר למוגבלים .
יפעת רכזת הפנאי והמתנדבים של המעון אמרה כי " זה שהוצאתם את המטופלים שלנו לטיול שמש הבאתם להם אושר שאין לו מילים, אנחנו כאן  בית של 24 שעות ביממה לכל הדיירים שחיים כאן וחלקם גם גרים בקהילה ומגיעים במהלך היום לפעילויות. אנחנו מודים לכם על הנתינה המיוחדת שלכם מכל הלב". צוות כרמל העניק לדיירים גם מתנות אישיות ספרים ותמונות. נילי טורם מזכירת ההנהלה שריכזה את הפעילות במעון אמרה כי למרות שיש דיירים סיעודיים ומקרים קשים במקום ,זהו מעון מאוד שמח ואנחנו מודים על ההזדמנות שניתנה לנו להביא לדיירים כאן קצת אושר וחיוך קטן מכל עובדי כרמל ".
קבוצה נוספת של עובדי כרמל וחברי הנהלה יצאה להתנדב בקטיף ירקות שורש בנהלל במסגרת לקט ישראל. בלקט ישראל אוספים את הירקות והפירות שנשארים בשדות ומחלקים אותם בחינם לטובת נזקקים .

במעון למען העיוור שבחיפה נהנו העיוורים מהרצאות מקצועיות ומרתקות של צוות הפיזיותרפיה והתזונה של כרמל  שבאו למעון להרחיב דעת ולעשות מצב רוח לעיוורים. קבוצה נוספת של עובדים הגיעה להוסטל ענבלים שם עם המון אהבה וצבעים חדשים הם צבעו וחידשו את קירות ההוסטל שחיכו כבר הרבה זמן לצבע חדש וטרי לכבוד החג.

"המטרה היא לעשות מעשים טובים כל השנה ובלי הפסקה, אמר מנהל משאבי אנוש בכרמל אהוד פקלר, זה היה מרגש ומחמם את הלב לראות את עשרות עובדי בית החולים כרמל מתגייסים למען הקהילה יוצאים לשטח ופועלים באמת מכל הלב".

המנהלת האדמיניסטרטיבית של כרמל סיגל זומר שעבדה בהתרגשות עם המוגבלים בעבודות יצירה אמרה כי כל עשיה קטנה כגדולה מאוד חשובה למוגבלים ואנחנו כמשפחת כרמל תמיד נהיה כאן ולאורך כל השנה כדי להושיט יד ולחבק אותם ואת כל הנזקקים בקהילה בא אנו חיים"

 

בצילום - עובדי כרמל עם כיסאות הגלגלים של דיירי מעון רעות – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית