כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 09.09.2019

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

כנס בינלאומי בקריוכירורגיה בחיפה

בכנס הבינלאומי לרפואת הקור השתתפו מיטב החוקרים בעולם העוסקים בקריוכירורוגיה לצורך טיפול בסרטן השד, לבלב, כבד, ריאות, כליה, ערמונית, עצמות, גניקולוגיה עור ועוד. כנס הוצגו עבודות קליניות ועבודות מחקר פורצות דרך בטיפול בסרטן.

פרופ' הר-שי מכרמל עם הנשיא היוצא של החברה הבינלאומית לקריוכירורגיה , פרופ' ווטנבי מיפן והנשיא הנכנס פרופ' וואנג מסין יחד עם מספר

בכרמל מקפיאים בהצלחה

הסתיים בהצלחה הכנס הבינלאומי בקריוכירורגיה שנערך לראשונה בישראל במלון דן בחיפה. פרופ' ירון הר-שי, מנהל המחלקות לכירורגיה פלסטית בביה"ח (בית חולים) כרמל ובמרכז רפואי לין של הכללית אשר ארגן את הכנס הראשון בישראל, נבחר במהלך הכנס לסגן הנשיא של החברה הבינלאומית לקריוכירורגיה. בכנס הבינלאומי לרפואת הקור השתתפו מיטב החוקרים בעולם העוסקים בקריוכירורוגיה לצורך טיפול בסרטן השד, לבלב, כבד, ריאות, כליה, ערמונית, עצמות, גניקולוגיה עור ועוד. לכנס הגיעו יותר מ-50 חוקרים מ-17 מדינות מרחבי העולם וכן כ- 100 רופאים ואחיות העוסקים בתחום בישראל. בכנס הוצגו עבודות קליניות ועבודות מחקר פורצות דרך בטיפול בסרטן אשר לדעת רבים יחליפו בחלקם בעתיד את הטיפולים המקובלים כיום.

"תחום הקריוכירורגיה נמצא תחת הרדאר ואינו מקבל את ההכרה הראויה, אך מי שמצוי בתחום יודע שהוא מעורר התעניינות רבה ברחבי העולם", מעדכן פרופ' הר שי מכרמל. "כיום יש מגוון רחב של מומחים המטפלים בקריוכירורגיה וחוקרים את התחום. העבודות הקליניות והמחקריות וכן החידושים במכשור - מרתקים. לאחרונה נוסף טיפול חדש בסרטן המשלב קריוכירורגיה ואימונותרפיה, כלומר מבצעים הקפאה יחד עם תרופות אימונולוגיות, והשילוב הזה מבטיח תוצאות קליניות טובות".

מליאת הכנס במלון דן בחיפה – קרדיט צילומים אלי דדון

בכנס הוצגו עבודות עדכניות המראות את הקשר בין קריוכירורגיה והפעלת המערכת האימונולוגית לטיפול בסרטן כמו כן עבודות המראות תוצאות ראשוניות מבטיחות בטיפול בסרטן שד בגודל עד 15 מ"מ ללא ניתוח. הוצגו עבודות מעודדות ראשוניות לגבי טיפול בסרטן לבלב כמו גם טיפולים משולבים של קריוכירורגיה ותרופות לטיפול בסרטן. במהלך ימי הכנס הוצגו עבודות מגרמניה ובריטניה המראות כי השיטה של הקפאה תוך נגעית שפותחה על ידי פרופ' ירון הר-שי לטיפול בצלקות קלואידות נותנות תוצאות משמעותיות טובות מאד לאורך זמן. ד"ר סיריאן אובויל מנוטינגהם, בריטניה טען שזו צריכה להיות שיטת הבחירה בעולם לטיפול בצלקות קלואידיות.

בכל הנוגע לטיפולים בגידולים, נעשים כיום מחקרים המשווים את התוצאות בין טיפולים בהקפאה ובין אלו שבוצעו בהקרנות או בניתוח. ישנם כיום מספר טיפולים בהקפאות, שהתוצאות הקליניות ארוכות הטווח שלהם משתוות לשיטות הטיפול המקובלות כיום, כגון הקרנות או ניתוח, אומר פרופ' הר־שי. "זו בשורה גדולה מאוד למטופלים, משום שתופעות הלוואי אחרי הקפאה קטנות בהרבה מאשר לאחר הקרנות או ניתוח".

פרופ' הר שי סיכם את הכנס ואמר כי הוא עבר בהצלחה רבה וכי כל האורחים שהגיעו מכל רחבי העולם הכירו את מדינת ישראל ואת העיר בחיפה מזוית מיוחדת שהשאירה על כולם חותם וטעם של מדינה פורצת דרך בתחום הרפואה והטכנולוגיה.

"הצלחנו להביא כבוד גדול לעיר ולמדינה וזהו בהחלט אחד מההישגים המוצלחים שלנו בכנס." סיכם פרופ' הר שי מכרמל.

 

 

בצילומים: פרופ' הר-שי מכרמל עם הנשיא היוצא של החברה הבינלאומית לקריוכירורגיה , פרופ' ווטנבי מיפן והנשיא הנכנס פרופ' וואנג מסין יחד עם מספר חברי מועצת המנהלים של החברה הבינלאומית לקריוכירורגיה.

מליאת הכנס במלון דן בחיפה – קרדיט צילומים אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית