כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 16.12.2018

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

סדנה מתקדמת למדריכות קליניות הסתיימה החודש בהצלחה במרכז הרפואי כרמל

תפקידן של המדריכות הקליניות בבית החולים הוא להוות דוגמא לעבודה מקצועית ונכונה, ולהוביל את תחום ההדרכה המקצועית לסטודנטים, אחיות חדשות ולכלל צוות הסיעוד במחלקה.

המדריכות הקליניות של כרמל בקורס – צילום אלי דדון

כרמל מובילים בסיעוד

15 אחיות חלקן מדריכות חדשות וחלקן ותיקות השתתפו בסדנה כשהן משדרגות את מערך המדריכות הקליניות של כרמל ומוסיפות כוח הדרכה איכותי ומקצועי לבית החולים.

אהובה טל מנהלת הסיעוד של כרמל ברכה את צוות המדריכים והמדריכות בסוף הקורס ואמרה להם. "המדריך קליני בכרמל הוא חלק מצוות ההובלה של המחלקה. מדובר באיש מקצוע מהמעלה הראשונה המהווה דוגמא לעשיה מקצועית. הוא משפיע רבות על קליטת אחות חדשה. קליטת סטודנטים ועוזר בהובלת פרויקטים. אתם המדריכים אתם הם השדרה הניהולית העתידית שלנו".

במהלך המפגשים בקורס אותו הובילו מכרמל יגאל זלטקין מרכז פיתוח מקצועי בסיעוד ואתי דורי מרכזת תחום פיתוח מקצועי באגף הסיעוד בחטיבת בתי חולים בהנהלה הראשית, דנו הצוותים בתיאום ציפיות לגבי תפיסת התפקיד של המדריכה הקלינית ותפקידה בהטמעת תפיסת האחות מרכזת הטיפול, קבלת ומתן כלים לחניכת סטודנטים ואחיות חדשות. הם תרגלו כלי תצפית וחניכה חדשים היוצרים משוב אפקטיבי לאחות החונכת.

אתי דורי מהנהלת הסיעוד בהנהלה הראשית הסבירה את תפיסת המדריך הקליני ואמרה כי "התפיסה היא כי המדריך הקליני מהווה חלק חשוב בצוות המוביל במחלקה והוא אחראי לפיתוח הידע והמיומנויות הקליניות של הלומדים, לניהול תכנון ותאום ההתנסות הקלינית, על פי המטרות שהוצבו להתנסות וללומד, ולהבטחת איכות הטיפול, הניתן על ידי הסטודנט או האחות החדשה. במסגרת זו של אחריותו המשמעותית של המדריך הקליני, הסדנא מאפשרת לעבד דילמות הקשורות בחניכה, אחריות ומוטיבציה של סטודנטים ואחיות חדשות, ובהטמעת תפיסת האחות כמרכזת טיפול, בהובלת אגף הסיעוד חטיבת בית החולים של הכללית והנהלת הסיעוד של כרמל".

המדריכות הקליניות של כרמל בקורס – צילום אלי דדון

במהלך הקורס נפגשו המדריכות הקליניות עם מנהלות הסיעוד המחלקתיות שלהן, דנו בתיאום הציפיות המובנה בין המנהלות למדריכות הקליניות, והציגו את הנושאים בתחום העשייה הסיעודית המביאות לידי ביטוי את מודל אחות מרכזת טיפול. במפגשים תרגלו המדריכות תרגולי אמת תוך כדי תצפיות במחלקות מקבילות ולמדו שימוש בכלי ניתוח ותצפית בכיתה. הם תרגלו בניית תוכנית עבודה לחניכה – בדגש על העברת מקל ועשו תצפית במחלקות על פי כלי אחות מרכזת טיפול.

יאנה ציפורה 7 שנים אחות בחדר המיון של כרמל שהשתתפה לראשונה בסדנה אמרה כי, "הקורס אפשר לי לראות ולהבין מה קורה במחלקות אחרות בבית החולים, קיבלנו רעיונות לשיטות הדרכה חדשות והעלנו את המודעות לחשיבות המדריכות הקליניות. האווירה בקורס היה מחברת וטובה וקיבלנו כלים טובים כיצד יש להתנהל וכיצד אנחנו יכולים לשפר ולתרום בקידום הדור הבא של האחיות בכרמל, זה היה באמת קורס מצוין". סיכמה האחות יאנה מחדר המיוןבכרמל.

 

בצילום – המדריכות הקליניות של כרמל בקורס
צילום - אלי דדון
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית