כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 28.04.2019

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

צוות מרכז לרפואה דחופה ילדים מקום ראשון בתחרות הסים

צוות המרכז לרפואה דחופה (מלר"ד) ילדים, של בית חולים כרמל זכה במקום הראשון מבין בתי החולים בישראל בתחרות אתגר הסים היוקרתית. התחרות בודקת את תפקוד הצוותים הרפואיים במקרה חירום ברפואת ילדים.

צוות מיון כרמל בתחרות ועם קבלת ההערכה ע"י הנהלת בית החולים. צילום: אלי דדון

מיון ילדים כרמל במקום הראשון

פרופ' גיורא פילר מנהל מחלקת הילדים בכרמל מסביר כי מטרת התחרות היא לבדוק את תפקוד הצוותים הרפואיים בניהול ותפקוד מקרה חירום ברפואת בילדים .

בתחרות שנערכה השנה בבית חולים רמב"ם בחיפה השתתפו 12 צוותים בכירים מבתי החולים הבולטים בישראל בהם, בית חולים שיבא תל השומר, בית חולים שנייד לילדים, בית חולים מאיר ובתי חולים נוספים, וצוות מלר"ד (מרכז לרפואה דחופה) ילדים של בית חולים כרמל זכה ונבחר למקום הראשון.

בצוות מיון ילדים כרמל שניצח את התחרות הארצית השתתפו, ד"ר עידית פסטרנק מומחית ברפואת ילדים, ד"ר זאב שנפ מתמחה במחלקה, ואחיות המחלקה נבילה ג'אבר וגלית מוסקטי שתיהן מהוותיקות והמנוסות בצוות הסיעודי של מיון ילדים. את הנחיית והדרכת הצוות המנצח הובילה מנהלת מיון הילדים בכרמל ד"ר מיוריאל קונופניקי ומנהלת הסיעוד של המיון האחות פאתן זיידאן.

בשלב המקדים של התחרות התחרו ביניהם כל קבוצות בתי החולים ראש בראש, וקבוצת מלר"ד ילדים כרמל ניצחה ועלה לשלב הבא.

בשלב הבא אותגר צוות כרמל בניהול מקרה טראומה של נער פצוע בן 15 המעורב בתאונת דרכים עם פגיעות מרובות. השופטים העריכו את תפקוד הצוות בדקו מנהיגות, תקשורת בין אנשי הצוות, פתרון בעיות ונקיטת יוזמה. לגמר התחרות הגיעו 2 הקבוצות המובילות של בתי החולים כרמל ורמב"ם והיא התקיימה בנוכחות המליאה כולה בכנס.

תחרות הסים - מלר"ד ילדים

ד"ר זאב שנפ מתמחה לקראת סיום ההתמחות שלו במחלקת הילדים בכרמל שהיה חלק מצוות התחרות מעדכן כי לבחינת הגמר בתחרות הגיע מקרה של ילד בן 5 העובר פעולה שגרתית של תפירת יד תחת הרדמה מקומית ופתאום הילד קרס והתמוטט ואז הצוות שלנו נכנס לעבודה.

"התחלנו בפעולות החייאה מסודרות ABCDE לאחר מכן נעשו פעולות לשמירה על יציבות המודינמית ונשימה הסביר ד"ר שנפ, תוך שאנו משתמשים בשיטות הנשמה מתקדמות, ושימוש בתרופות מדויקות. במקביל נעשה ניסיון של הצוות לאבחן את הבעיה שגרמה לקריסת הנער, שהתבררה כהרעלה ואז החלנו טיפול בהרעלה כמקובל.

בצוות שופטי התחרות השתתפו רופאים בכירים ברפואת ילדים ומנהלי מיון ילדים מכל הארץ ועל סמך הביצועים והתפקוד של צוות כרמל הוא נבחר למקום הראשון.

"יש לנו תחושת כבוד גדול כרופאים שהצלחנו להתמודד עם המשימות הלא פשוטות, ויש כאן גאווה של צוות שהצליח לתפקד כצוות מקצועי אחוד ומיומן", אומר ד"ר שנפ. "כבוד לנו לייצג את מחלקת ילדים כרמל בתחרות היפה הזאת ולהציג מיומנות ומקצוענות ברמה הגבוה ביותר שיש".

מנהלת הסיעוד של מחלקת הילדים פאתן זיידאן אמרה כי "בתחרות השתתפו אחיות מנוסות ומקצועיות ממיון ילדים, אשר ידעו לתפקד בצורה מעולה בתרחישי רפואה דחופה ותרחישי טראומה שאינם תרחישים שכיחים ביום יום, ובכל זאת ניהלו את האירוע יחד עם הרופאים בצורה מעולה שהביאה לזכייה שלנו במקום ראשון בארץ מבין כל המיונים בישראל. הזכייה מוכיחה כי מיון ילדים כרמל אמנם קטן בגודל ולא תמיד מקבל את מקרי הטראומה הכי קשים, אך האנשים שלנו וכל צוות המיון מיומנים וערוכים ומצטיינים בניהול אירועים ומתן טיפול ראשוני הטוב ביותר".בצילומים – צוות מיון כרמל בתחרות ועם קבלת ההערכה ע"י הנהלת בית החולים
קרדיט – צילומים אלי דדון
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית