כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 28.01.2018

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

קרן מחקר חדשה בכרמל שמטרתה השתלמות והכשרות רופאים בתחום מחלות ילדים

את הסכום לטובת הקרן החדשה תרמה משפחתו של פרופ' ינקו ז"ל שהיה ממייסדי ומנהלה של מחלקת הילדים בכרמל במשך יותר מ- 35 שנה.

פרופ' פילר סיגל זומר והבן ד"ר יגאל ינקו

80,000 ₪ זהו סכום התרומה שנתרם לטובת הקמת קרן מחקר ואקדמיה חדשה  בבית החולים כרמל. את הסכום לטובת הקרן החדשה תרמה משפחתו של פרופ' ינקו באמצעות הבן ד"ר יגאל ינקו. פרופ' ינקו ז"ל היה ממייסדי ומנהלה של מחלקת הילדים בכרמל במשך יותר מ- 35 שנה.

בראש הקרן יעמוד מנהל המחלקה פרופ' גיורא פילר ומטרת הקרן היא לתמוך בנסיעות רופאים לחו"ל, השתלמות והכשרות מקצועיות בתחום מחלות הילדים.

"האקדמיה והמחקר הם חלק מרכזי ובלתי נפרד מעבודת מחלקת הילדים שלנו, אמר פרופ' פילר. הכוונה שלנו באמצעות הקרן היא לסייע ולעודד רופאים וחוקרים שלנו כדי שיוכלו לצאת לחו"ל להשתלם ולהתקדם ברמה המקצועית וגם כדי להציג עבודות שלהם בבמות בינלאומיות הראויות להם". סיגל זומר המנהלת האדמיניסטרטיבית של כרמל הודתה במילים חמות לד"ר יגאל ינקו ולמשפחה על התרומה המיוחדת והבטיחה שתפעל יחד עם מנהל המחלקה לתיעול וניצול נכון ומיטבי של כספי התרומה לטובת קידום המחקר והאקדמיה בבית חולים כרמל.

פרופ' תיאודור ינקו נולד בבוקרשט היה אסיר ציון ועלה מרומניה לישראל כרופא בשנות ה- 60.
פרופ' ינקו סיים שנת מחקר בלוס אנגל'ס בבית חולים לילדים והחל להתמקצע בפתולוגיה ומיקרוסקופיה אלקטרונית. הוא היה אחד החלוצים בישראל בשימוש במיקרוסקופ והכניס את הנושא כיחידת מחקר צמודה למחלקה. בהמשך דרכו הוא הכשיר את המתמחים שלו ל"התמחויות על" והביא מומחים נוספים. כך  המחלקה גדלה אט אט להיות אחת המחלקות הבולטות והטובות ביותר בארץ. פרופ' ינקו הקים את יחידת הריאה והסי אף בניהולה של ד"ר גלית ליבנת לבנון, את מכון להתפתחות הילד בחיפה בניהולו של פרופ' נתן צלניק, את היחידה למחלות זיהומיות ילדים בניהולו של פרופ' משה אפרת, הוא הביא אתו את ד"ר זלמן ויינטרוב ז"ל שפתח את הפגייה המצטיינת כיום בניהולו של פרופ' אבי רוטשילד. כמו כן הקים פרופ' ינקו את השירות לנפרולוגיה ילדים בניהולו של ד"ר נתן איש שלום. שירות אנדוקרינולוגי לילדים בניהולה של ד"ר קורן והיה מהראשונים שראה את בית החולים והמחוז כיחידה אחת גדולה ומרחבית. פרופ' ינקו הקים וייסד את המחלקה בשנת 86 וניהל אותה ברציפות ובהצלחה עד יציאתו לגמלאות. כיום המחלקה ממשיכה להיות אחת מנושאות הדגל ברפואת ילדים בכל הארץ בהובלתו של פרופ' גיורא פילר. המחלקה פורצת דרך ומצטיינת בכללית בכלל ובצפון הארץ בפרט. ההצלחה של המחלקה והמערך המשגשג של רפואת ילדים הם בעצם ביטוי מוצלח של ניהולו המיוחד של פרופ ינקו ז"ל.בצילום – פרופ' פילר סיגל זומר והבן ד"ר יגאל ינקו – צילום אלי דדון 
* כל התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית