כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 12.06.2017

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

יחידת אישפוז יום חדשה נפתחה במחלקת הילדים בביה"ח כרמל

שירות חדש ומקיף של טיפולים אמבולטוריים ובדיקות מורכבות בילדים החוסך את הצורך באישפוז.

יחידת אישפוז יום חדשה נפתחה במחלקת הילדים בביה"ח כרמל

טיפול מהיר בילדים

בשורה לילדי חיפה והצפון. יחידת אישפוז יום חדשה נפתחה במחלקת הילדים בביה"ח כרמל.

מדובר בשירות חדש ומקיף של טיפולים אמבולטוריים ובדיקות מורכבות בילדים החוסך את הצורך באישפוז." המטרה שלנו היא להקל על ההורים והילדים, לאפשר להם טיפול איכותי ביחידה נפרדת תוך חזרה מהירה של הילד הביתה באותו היום" מסבירה ד"ר תמר עציוני סגנית מנהל מחלקת ילדים בביה"ח כרמל.

 

אור בת ה 11 שהגיעה ליחידת אישפוז יום לילדים החדשה שבביה"ח כרמל נראתה כבר מחוייכת ורגועה. היא עברה את בדיקת הגירוי להפרשת הורמון הגדילה שהתבקשה לבצע ביחידה החדשה, ולאחר מנוחה קצרה ופעילות עם  הליצן הרפואי היא חזרה הביתה עם הוריה.

"היתרון הגדול מבחינתנו" אומרת שחרית אמא של אור, "שלא היינו צריכים להתאשפז כלל במחלקה, להפסיד ימי לימוד של אור וימי עבודה שלנו. וגם כל האוירה והטיפול ביחידה החדשה היו מאוד נעימים.לא הרגשנו בכלל שאנחנו בתוך בבית החולים".

 

"יחידת אישפוז היום החדשה במחלקת הילדים מקושטת בתמונות נוף נעימות בצבעים מרגיעים וכל כולה משדרת לילדים רוגע ושלווה וזאת כדי לאפשר להם לקבל את הטיפול באוירה שונה ואחרת מאישפוז במחלקה", אומרת סיגל שמעוני מנהלת הסיעוד במחלקת הילדים.

 

את יחידת האישפוז החדשה מפעילים רופאים ואחיות ייעודיים המטפלים רק בילדים המגיעים ליחידה. והם מעניקים לילדים את מלוא תשומת הלב והטיפול כדי לאפשר להם חזרה מהירה לשגרה.

לרשות היחידה החדשה הנמצאת בפיקוחו של מנהל המחלקה פרופ' גיורא פילר עומדים כל היחידות המקצועיות של המחלקה ובפיקוח הרופאים המומחים הטובים ביותר בניהם מומחי נוירולוגיה, גסטרואנטרולוגיה, ריאות, המטולוגיה, אימונולוגיה ואלרגיה, מחלות עור, מחלות זיהומיות, ראומטולוגיה ועוד ועוד. 

"אנו מציעים להורים ולילדים מגוון רחב של טיפולים אמבולטוריים ובדיקות ואיבחונים תוך שימת לב מיוחדת לצרכי הילד וחזרה מהירה שלו לשגרה", אומרת ד"ר עציוני.

 

בין מגוון הטיפולים אותם ניתן לקבל ביחידת אישפוז היום החדשה בכרמל נמצאים, עירויי ברזל לחולים כרוניים, טיפול תרופתי תוך ורידי לחולים במחלות דלקתיות של המעי או מחלות מפרקים,

ביצוע טסטים למגוון סוגי אלרגיהלמזון ותרופות, טסטים אנדוקריניים כגון גירוי להפרשת הורמון גדילה או טסט לפעילות יותרת הכליה, טיפולים מיוחדים לחולי CF, העמסת סוכר, טיפולים אנטיביוטיים דרך הוריד, בדיקת EEG, טיפול בהמנגיומה בילדים ומגוון בירורים וטיפולים אמבולטוריים נוספים.

"עד היום לדוגמא" מסבירה ד"ר עציוני, "בטיפולים בהמנגיומה הילד היה זקוק לאישפוז של 3 ימים לפחות. כיום בטיפול אחד מרוכז ביחידת אישפוז היום, הילד מקבל טיפול נקודתי ומשתחרר לאחר מספר שעות הביתה. המטרה העיקרית שלנו היא לחסוך לילד ולהורים אישפוז מיותר, למנוע מהילד חשיפה לזיהומים מיותרים הנמצאים בסביבת הילדים החולים במחלקה, ומניעת סבל מיותר מההורים והילדים".

 

אחד הטיפולים החדשים במסגרת אשפוז יום שעד היום לא בוצע בכרמל ונכנס כעת ביחידה הוא בדיקת תגרים אלרגיים. מדובר  במקרים בהם יש חשד לאלרגיה מסוימת של הילד לסוגי מזון או אנטיביוקטיה מסוימים ולצורך אישרור החשד חושפים את הילד בהדרגה לאלרגן, בסביבה מבוקרת.

פרופ' גיורא פילר מנהל מחלקת ילדים מעדכן כי המערך החדש נותן מענה מהיר,מקצועי והוא פתוח למבוטחי כלל קופות החולים ללא הבדל, ומטרתו לאפשר רפואה אמבולטורית איכותית, ללא אשפוז, על מנת להקל על הילדים ומשפחותיהם ולמנוע מהם את הקשיים הכרוכים באשפוז מלא.

 

כדי להרגיע את המטופלים הקטנים נכנס ליחידה גם הליצן הרפואי כשהוא מצחיק ומשעשע את הילדים והם גם מוזמנים להיכנס להרגע ולשחק בכיתת הילדים המאובזרת הנמצאת במחלקה.

הילדים המגיעים לטיפול מוזמנים לאכול במזנון החדש של המחלקה, ובנוסף כל ילד מקבל גם שי קטן בסוף יום הטיפול על עמידתו בגבורה בבדיקות ובטיפול.

 

"היחידה החדשה הינה שלב ביניים בין הטיפול בקהילה לבין אישפוז הילד בבית חולים" מסבירה ד"ר עציוני "הרופא בקהילה יודע שיש לו כאן בית לבקשות שלו ואנו עומדים לשירותו.

זהו עוד שירות חשוב מאוד הניתן בצורה יעודית ומסדיר את הטיפול בילד המטופל ובני משפחתו, זהו נדבך מקצועי חשוב למחלקה, המחזק את הקשר בין הקהילה לבית החולים והמרויחים הגדולים הם הילדים" מסכמת ד"ר עציוני.

 

על מנת לתאם תור ליחידת אישפוז היום החדשה יש לשלוח הפניה מהרופא המטפל לפקס מס' 04-8250839. לאחר קבלת ההפניה ייווצר קשר טלפוני עם המשפחה לקביעת מועד התור.

 

בצילום – יחידת אישפוז יום החדשה של כרמל – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית