כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 19.05.2019

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

לאחר חצי שנה אשפוז, יצאה חליל סובחיאה לרחבת בית החולים

השבוע בפעם הראשונה ובצעד יוצא דופן הוציא אותה הצוות הסיעודי אל מחוץ למחלקה לטיול שמש באוויר הפתוח ברחבת הכניסה החיצונית של בית החולים, והעיניים של סובחיאה התמלאו דמעות של אושר.

סובחיא בטיול עם צוות הסיעוד של כרמל – צילומים בית החולים כרמל

הלב של כרמל

כבר יותר מ- 180 יום מאושפזת חליל סובחיאה בת ה- 73 במחלקה הפנימית א'-2 בבית חולים כרמל. השבוע בפעם הראשונה ובצעד יוצא דופן הוציא אותה הצוות הסיעודי אל מחוץ למחלקה לטיול שמש באוויר הפתוח ברחבת הכניסה החיצונית של בית החולים, והעיניים של סובחיאה התמלאו דמעות של אושר.

"סובחיאה הגיעה לבית החולים כרמל לפני כחצי שנה בעקבות סיבוך נדיר של דלקת ריאות, מסביר ד"ר סמיר קאסם מנהל המחלקה, ומאז היא מאושפזת ומטופלת בחום ובאהבה אצלנו במחלקה".

במשך 3 וחצי חודשים היתה מחוברת סובחיא למכונת הנשמה ואחרי מאמצי טיפול ושיקום ארוכים של כל הצוות הרפואי והסיעודי של המחלקה, הצליח הצוות  לגמול אותה ממכונת ההנשמה והיא נושמת כיום ללא מכונת הנשמה ונעזרת בחמצן.

" אחרי יותר מ- 180 יום במחלקה סובחיא היא כבר חלק מהמשפחה שלנו, אומרת האחות אינה לוין מנהלת הסיעוד של המחלקה. כולם כבר מכירים אותה היטב אנחנו אפילו חוגגים לה ימי הולדת במחלקה מביאים לה מתנות ומשתדלים לעשות הכל כדי לגרום לאשפוז שלה אצלנו להיות הכי טוב והכי נעים שאפשר בנסיבות".

אינה כבר 22 שנה משמשת כאחות בבית החולים כרמל מתוכם 17 שנה היא מנהלת הסיעוד במחלקה הפנימית ועד היום היא לא נתקלה באשפוז כזה ארוך של מטופל אחד.

סובחיא בת ה- 73 תושבת היישוב תמרה שבגליל הינה נשאית של חיידק עמיד ומחכה כבר חודשים ארוכים למיטת שיקום מיוחדת במוסד סיעודי, מיטה שנכון לעכשיו לא נמצאת לה. מנהלת הסיעוד אינה מסבירה כי מכיוון שלא ניתן לשחרר את סובחיא הביתה עם החיידק העמיד מצד אחד, ומצד שני לא נמצאת לה מיטת שיקום במוסד סיעודי מתאים, היא נאלצת להישאר בבית החולים שהופך עם החודשים והזמן להיות הבית השני שלה.

וכך כמו במבצע צבאי מיוחד אחרי שבחצי שנה האחרונה היא ראתה רק מוניטורים וחדרי מחלקה עם קירות לבנים. הועברה השבוע סובחיא לכיסא גלגלים, מצוידת בכל הציוד הרפואי שלה והורדה בפעם הראשונה לראות אור שמש ברחבה החיצונית של בית החולים.

סובחיא בטיול עם צוות הסיעוד של כרמל – צילומים בית החולים כרמל

"החלטנו שאנחנו חייבים לעשות הכל כדי לאפשר לסובחיאה שלנו לראות קצת נוף אחר וליהנות סוף סוף מאור שמש ואויר צלול וחופשי, אמרו אנשי הצוות של כרמל.

את המבצע המיוחד בניהולה של מנהלת הסיעוד אינה לוין הרימו האח מריו סחורי והאחיות טטיאנה דובוסרסקי ומאיה פיזלמן. בעדינות ובכבוד הראוי טיילו האחים והאחיות עם סובחיא בכל רחבת הכניסה של בית החולים היא נשמה את האוויר הפתוח, פתחה עיניים אל הנוף ואל הים ולא הפסיקה לבכות ולהתרגש.

"אין לי מילים להודות למלאכים ולמלאכיות של כרמל על כל מה שהוא עושים ועשו בשבילי עד עכשיו, הודתה בדמעות סובחיא לכל הצוות. הם יותר מהמשפחה שלי, הם דואגים לי מהבוקר עד הלילה, כל דבר שאני מבקשת הם מיד מביאים לי ומטפלים לי הכי טוב בעולם. אני מתפללת שאלוהים יברך כל אחד ואחת מהצוות הנפלא של המחלקה הזאת. הם פשוט מלאכים לא ראיתי צוות כזה באף בית חולים. אני מודה להם מכל הלב".

 

 

בצילומים – סובחיא בטיול עם צוות הסיעוד של כרמל
צילומים - בית החולים כרמל
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית