כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 17.03.2019

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

מעל 5,000 תינוקות נולדו בעזרת היחידה לפריון והפריה חוץ גופית בכרמל

הייחודיות של יחידת הפריון בכרמל היא בהיותנו ONE STOP SHOP, כאן ביחידה המטופלת מתחילה ממרפאת הפריון הרגילה ועד הטיפול הכי חדשני בעולם בתחום הפריית מבחנה כשהכל נעשה תחת קורת גג אחת ועל ידי הצוות שלנו שהוא הכי מנוסה ומקצועי.

פרופ' דירנפלד וצוות יחידת הפריון וה IVF  של כרמל – צילום אלי דדון

מגבירים פריון בכרמל

מעל 5,000 תינוקות נולדו עד היום בעזרת היחידה לפריון והפריה חוץ גופית של בית חולים כרמל והמספרים רק ממשיכים לעלות. כך אמרה מנהלת היחידה פרופ' מרתה דירנפלד בראיון בתוכנית הבריאות של רדיו חיפה.

בתוכנית השתתפה גם מנהלת הסיעוד של היחידה האחות ליאת ברגמן שעדכנה כי ביחידת הפריון של כרמל מתקיימות סדנאות ייחודיות ובלעדיות לטובת הנשים המגיעות ליחידה.
"אנו מתאימים סדנאות לקבוצות ולאוכלוסיות יעד משתנות כמו סדנאות לנשים שזה להן הילד הראשון, סדנאות לנשים יחידניות, סדנאות לנשים מעל גיל 40 וכמובן גם סדנאות לזוגות", הסבירה האחות ליאת. הסדנאות מועברות לנשים המטופלות ביחידה בחינם בשעות נוחות ומותאמות כשכל הסדנאות מוגשות ע"י הצוות הסיעודי והרפואי המקצועי של היחידה עם מעטפת מלאה ובגישה הוליסטית וייחודית של כרמל.

פרופ' דירנפלד - כרמל – צילום אלי דדון

מנהלת היחידה פרופ' מרתה דירנפלד מחלוצות ההפריה החוץ גופית בישראל הקימה את יחידת הפריון בבית החולים, וכבר ב- 1986 היא חנכה את הולדת תינוקת המבחנה הראשונה בכרמל. היחידה בכרמל היא אחת היחידות הראשונות שהוקמו בארץ ובעולם והיא בעלת ידע וניסיון מצטבר מהטובים ביותר. ישראל היא מעצמת פריון והפריה עדכנה פרופ' דירנפלד 4.9 אחוז מהתינוקות נולדים בישראל באמצעות הפריית מבחנה וזהו אחוז שיא עולמי.

הייחודיות של יחידת הפריון בכרמל היא בהיותנו ONE STOP SHOP כאן ביחידה המטופלת מתחילה ממרפאת הפריון הרגילה ועד הטיפול הכי חדשני בעולם בתחום הפריית מבחנה כשהכל נעשה תחת קורת גג אחת ועל ידי הצוות שלנו שהוא הכי מנוסה ומקצועי מסבירה פרופ' דירנפלד.

בכרמל אחוזי הצלחה בהריונות מוצלחים גבוהים במיוחד כאשר אחוזי ההצלחה הם גם תלויי גיל. ככל שהאישה צעירה יותר אחוז ההצלחה בהחלט עולה.

לרשות המטופלות בכרמל עומד גם בנק זרע מתקדם המאפשר עזרה וטיפול במקרים של עקרות הגבר, סיוע לנשים ללא בני זוג וישנה גם אפשרות לקחת דגימה מהאשך להפריה במקרים של אפס זרע אצל הגבר.

אחד השירותים המתקדמים הקיימים בכרמל הינו שימוש בטכנולוגיית האמבריוסקופ. טכנולוגיה מתקדמת המאפשרת ניטור 24/7 של העוברים המתפתחים ללא מגע יד אדם. מה שמעלה דרמטית את אחוז ההריונות וההצלחות בטיפול. היתרון של כרמל לעומת מרכזים רפואיים אחרים מסבירה פרופ' דירנפלד כי כל ההפריות והעוברים המטופלים בכרמל נכנסים ומנוטרים באמצעות טכנולוגיית האמבריוסקופ לעומת מרכזים אחרים בהם רק חלק מהמטופלות זוכות שהעוברים שלהם ינוטרו.

פרופ' דירנפלד מעדכנת עוד כי בגלל שהזוגות כיום נותנים לדחות את הבאת הילדים לגילאים מאוחרים יותר זה גורם לצורך מוגבר יותר בטיפולי פריון. מדינת ישראל נחשבת מהמובילות בעולם בתחום הפריון וכל טיפולי הפריון עד לילד השני מוגשים חינם ונמצאים בסל הבריאות. יחידת הפריון של כרמל מקבלת מטופלים ומעניקה שירות מקצועי ואיכותי ללקוחות ומטופלים מכל קופות החולים והטיפול הינו חינם במסגרת סל הבריאות. יחידת הפריון של כרמל הינה יחידת בוטיק סופר מקצועית אבל לא גדולה מידי מסכמת פרופ' דירנפלד אנחנו מקבלים ומטפלים רק במאות מקרים בשנה וכך יכולים להגיע לטיפול מאוד אישי והכי מקצועי שיש. ביחידה רופאים מומחים אמבריולוגיות עם ניסיון רב שנים, צוות סיעודי ומנהלי עם ניסיון מתואם לתחום, וצוות רב מקצועי עוטף ומלווה למטופלות לאורך כל הדרך.

לפרטים וקביעת תור למרפאת הפריון של כרמל ניתן להתקשר ל-
04-8250335

 

 

בצילום – פרופ' דירנפלד וצוות יחידת הפריון וה IVF  של כרמל
צילום - אלי דדון 
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית