כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 28.06.2018

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

בית החולים כרמל שותף מרכזי במיזם החיפאי המצליח BeWell.Haifa

מטרת המיזם לקדם את עולם החדשנות והרפואה ולקיים סדרה של מפגשים מעוררי השראה תחת הכותרת "כשהחדשנות ברפואה פוגשת אותך על בירה" שמטרתם להפגיש בפעם הראשונה באופן בלתי אמצעי בין כלל השחקנים הרלוונטיים לתחום הפועלים בחיפה.

ד"ר רונן יפה במיזם BeWell.Haifa - צילום בי וואל חיפה

​כרמל היי טק

במפגשים האחרונים שנערכו בנושאים: "רפואה ובינה מלאכותית" ו- "איך רופא נהיה יזם" השתתפו ובלטו מומחה בית חולים כרמל ד"ר רונן יפה מנהל יחידת הצנתורים ופרופ' נתי פלד מנהל מכון הדימות בכרמל ובמרחב.

מול סטודנטים רבים לרפואה בטכניון השתתף ד"ר רונן יפה בפאנל היזמות . "רופאים ואנשי צוות רפואי הינם בעלי מקצוע עם עומס עבודה גבוה ביותר, רבים מהם מבינים יותר ויותר את הצורך האקוטי של מערכת הבריאות בפתרונות דיגיטליים לאתגרים אותם הם חווים ביומיום" הסביר ד"ר יפה.
ד"ר יפה קרדיולוג ומצנתר בכיר בכרמל הוא גם יזם עם רעיונות ומיזמים מתקדמים בנושא גישות וטכנולוגיות טיפוליות בבעיות לבביות. בהמלצתו לרופאים לעתיד המליץ ד"ר יפה, "לא למהר להיכנס לעסקי היזמות, להשקיע את הזמן בהתנסות והתמקצעות מעמיקה בנושא מסוים, להתמחות בו, ורק כשאתה מרגיש שאתה מומחה, ולאחר שעשית חקר מבפנים - צא לדרך".

ד"ר יפה מכרמל ענה לשאלות הסטודנטים והקהל והסביר כיצד ניתן לשלב יזמות בתוך קריירה כה עמוסה ותובענית. "בית חולים כרמל הינו בית חולים מתקדם מאוד המיישם בחדרי הניתוח שלו את טכנולוגיות הניתוח המתקדמות ביותר בשילוב רופאים ומומחים מהטובים ביותר שיש", הסביר ד"ר יפה.

ופרופ' פלד מכרמל במפגשי  BeWell.Haifa

בפאנל ובמפגש הבינה המלאכותית אמר פרופ' פלד, כי מה שמתרחש ב-25 שנים אחרונות בתחום הרדיולוגיה זה כמעט בלתי נתפס. "אני חושב שבסוף הדרך הרפואה תהיה שונה בתכלית, ויהיו פחות רופאים. ככול שהמקצוע יהיה יותר נישתי כך הוא יוחלף יותר מהר. המכונות כמעט ולא טועות, הוסיף פרופ' פלד, כיוון שיש להם יכולת לעצור כשיש בעיה, אין להן הסחות דעת הן לא מתעייפות ואפשר גם לעדכן להן גרסאות. יש למכונות מגבלה אחת משמעותית והיא שכשהן עושות טעויות הן קולוסאליות בעוד שכשבן אדם טועה זה בדרך כלל טעות יותר קטנה".

יוזמת BeWell.Haifa שותפה לחזון של העיר חיפה המאמינה בפוטנציאל הגדול בקהל החיפאי, ברצון האמתי של בתי החולים והמוסדות הרפואיים בעיר להציג צרכים של עולם הרפואה ולחפש אחר פתרונות יצירתיים פורצי דרך. מטרת המיזם לקדם את עולם החדשנות והרפואה ולקיים סדרה של מפגשים מעוררי השראה תחת הכותרת "כשהחדשנות ברפואה פוגשת אותך על בירה" שמטרתם להפגיש בפעם הראשונה באופן בלתי-אמצעי בין כלל השחקנים הרלוונטיים לתחום הפועלים בחיפה. המפגשים אותם יוזמת  BeWell.Haifa מתקיימים  אחת לחודש באחד מהפאבים בעיר כשאליהם מגיעים מרצים מומחים מן השורה הראשונה ביניהם: רופאים, אנשי אקדמיה, יזמים, רגולטורים ועוד ומתנהל שיח רחב על האתגרים, הצרכים הקשיים ובעיקר על האופן בו הרפואה משתנה לתוך העולם הדיגיטלי וכיצד שינוי זה עתיד להשפיע על כל אחד ואחת מאתנו. מדובר פרויקט ראשון מסוגו בחיפה המקבץ תחתיו את כלל ארגוני הבריאות והבריאות הדיגיטלית בחיפה ביניהם: בית חולים כרמל, עיריית חיפה, בית חולים רמב"ם, בית חולים בני ציון, שירותי בריאות כללית, מכבי שירותי בריאות, הפקולטה לרפואה בטכניון, הפקולטה להנדסה ביו-רפואית בטכניון, הפקולטה לבריאות ורווחה באוניברסיטת חיפה,ABBOTT ,IBM ,GE HealthCare PHILIPS HealthCare, יוזמה לאומית, IN-VENT ,hiCenter, וההאב החיפאי GMCE.

 

בצילומים – ד"ר רונן יפה ופרופ' פלד מכרמל במפגשים – צילום בי וואל חיפה
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית