כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 22.03.2021

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

הנהלת כרמל יוצאת לשטח

כדי לראות מקרוב את תהלכי העבודה וכדי לחוות את אתגרי היום יום איתם מתמודדים המנהלים ועובדי בית החולים כרמל, יצאה הנהלת בית החולים אל המחלקות והמנהלים השונים, ובמבצע מיוחד "יום בתפקיד" החליפו חברי הנהלת בית החולים את המנהלים בשטח.

ד"ר גולדברג מנהל ביה"ח (בית חולים) במשרד הקבלה. צילום - אלי דדון

הנהלת כרמל בשטח 

יוזמי הרעיון אהובה טל מנהלת הסיעוד ועוז יאיר מנהל המערך הלוגיסטי
"מטרת 'יום בתפקיד' היא לחוש מקרוב ולהכיר את הלבטים והדילמות איתם מתמודד השטח ולהציע להם פתרונות עדכניים". היום המיוחד בכרמל עבר בהצלחה. 

לא בכל יום פוגשים צוותי משרד הקבלה של בית חולים כרמל את מנהל בית החולים ד"ר אבי גולדברג יושב על כיסא מנהלת משרד הקבלה של כרמל איקה יעקוב גא'ן, אבל השבוע זה קרה במסגרת "יום בתפקיד" יום מיוחד בו החליפו חברי הנהלת בית החולים את המנהלים בשטח במטרה להכיר מקרוב את הדילמות והצרכים העולים מהשטח ולהציע להם גם פתרונות יצירתיים ועדכניים.

סיגל זומר עם האחות מירב בחדר ניתוח. צילום - ירון חזןסיגל זומר המנהלת האדמיניסטרטיבית של בית החולים לבשה חלוק ירוק וכובע מנתחים ועבדה לצד מירב פינקלשטיין האחות אחראית ומרכזת הפעילות בחדרי הניתוח של ביה"ח (בית החולים). הם ניווטו בחוכמה ומיומנות רבה עשרות ניתוחים, מנתחים בכירים, וציוד רפואי וטכנולוגי מתקדם. מנהלת הסיעוד אהובה טל התייצבה לעבודה במטבח בית החולים, בין הכנת השניצלים לחלוקת מנות בפס החלוקה עבדה לצד עופר פישמן שף המטבח ביום עבודה עמוס הכולל הכנת מאות מנות אוכל למאושפזים ולעובדים.

סגן המנהל ד"ר בני רביב התמודד עם עשרות כלי ניתוח וציוד רפואי הדורש עיקור וסטריליזציה כשהוא עובד לצד האחות ליאן קורנינו ביחידת האספקה הסטרילית. סגנית המנהל ד"ר שני ברוש חבשה כובע מגן פתחה את ארגז הכלים ועבדה לצד  מנהל האחזקה שמוליק סנדר ומהנדס בית החולים אנג' דורי בז'רנו כשהיא נותנת מענה לעשרות בעיות אחזקה ותקלות. מנהל משאבי אנוש אהוד פקלר פתח את מכשיר הקשר והפעיל את עשרות הסניטרים של בית החולים בהעברת חולים ובדיקות בכל רחבי בית החולים כשהוא עובד לצד מנהל מוקד השינוע דוב סימון. מנהל הכספים יותם פוגל נטש את טבלאות האקסל ובעיות התקציב של בית החולים ונכנס לעובי הקורה לצד מנהל מוקד התמיכה והמחשוב של בית החולים של עינב עזרי.
יהודית שוורץ מנהלת המחשוב במחלקה הפנימית. צילום - ירון חזן
יהודית שוורץ מנהלת או"ש (ארגון ושיטות) ומחשוב פתחה זווית ראיה מרתקת כשעבדה לצד האח זיאד אבו סאלח כאחראית במחלקה הפנימית. מנהלת השירות וחווית הלקוח קרן מרום לבשה את אפוד הביטחון הצטיידה בחיוך שירותי ובנשק מתאים, יצאה להכיר מקרוב את בעיות הביטחון של בית החולים ולנווט את מאות המבקרים יחד עם מנהל הביטחון ניר רוגר וסגנו ליאב חיים. ד"ר תמר עציוני חברת ההנהלה ומנהלת תחום האיכות של כרמל התוודעה מקרוב לאיכות הניקיון של בית החולים כשהיא פוגשת ולומדת מקרוב את בעיות המשק של בבית החולים ועובדת לצד קובי ליכטהויז מנהל המשק. ליאן ליפשיץ סגנית המנהלת האדמיניסטרטיבית בדקה מקרוב את מחסן הלבנים כשעבדה לצד סרגיי שובין מנהל מחסן לובנה במחסן הלבנים. סגן מנהלת הסיעוד האח ויטלי יורין התוודע מקרוב לכמויות האדירות של הציוד הרפואי אותם צורכים המחלקות השונות כשהוא מחליף את אדי ובן במחסן הצר"פ (ציוד רפואי) , ועוז יאיר המנהל הלוגיסטי נגע מקרוב בצוותים המטפלים במחלקת קורונה והתוודע למטופלי הקורונה במחלקה אשר סיפרו על יחס המטפלים צוותי הרפואה והסיעוד ועל תנאי האשפוז.

"זאת היתה בהחלט חוויה מיוחדת להכיר ולחוש מתוך השטח  את הדילמות והצרכים המיוחדים של השטח", אמר מנהל המערך הלוגיסטי עוז יאיר. "לפגוש מטופלים ולשמוע מהם פנים אל פנים על מסירותו המופלאה של צוות בית החולים, לשמוע על תנאי האשפוז בעת אשפוזים ממושכים מעין אלה על צרכים ודרישות מיוחדות, ולדעת שאנחנו עושים הכל כדי לספק את השירות הטוב ביותר למטופלים שלנו".
אהובה טל מנהל הסיעוד במטבח. צילום - ירון חזן 

אהובה טל מנהלת הסיעוד, מיוזמות הרעיון מסבירה: "הרצון ללמוד ולהיות שותפים לעמיתינו העובדים בתחומי השירות השונים הוליד את הרעיון, הצעתי שנעשה כהנהלה אתנחתא ונצא לשטח להיות חלק מהצוותים לראות וללמוד את האנשים התהליכים מאחורי הקלעים, ואת ההתמודדויות". בסוף יום המטבח כתבה אהובה טל לצוות עובדי המטבח המסור, "ברצוני להודות לכם על ההזדמנות להיחשף לעבודת המטבח ולצוות. כל יום בבית החולים ניתנות 3 ארוחות ביום למטופלים לנו המטפלים, וארוחות גורמה לאורחים. מאחורי העשיה הזו מצאתי צוות מחוייב הנותן את השרות תוך הבנה של המשמעות של מה שהוא עושה. פחות שמן הבדל בין מנה רכה לרגילה לדלת מלח. רצון להגיש את האוכל בזמן ובטמפרטורה נכונה ,במחלקות מסויימות אפילו לרצות את הנשים וגם אוכל למטופלים בבידוד באריזה נפרדת .עבדתי איתכם על פס החלוקה ולמדתי מכם המון. תודה על ההזדמנות ואני מודה לכל אחד ואחת מכן צוות כרמל אכן יכול לצעוד על קיבתו". 

"זה היה יום מועיל ועוצמתי" סיכם מנהל המרכז הרפואי ד"ר גולדברג. "יום בתפקיד" אפשר לכולנו כהנהלה הזדמנות טובה לראות מקרוב, לשמוע ולהרגיש, את מה שעובר על צוותי ומנהלי השטח ביום יום שלהם. יש לנו בכרמל צוות עובדים מסור ומחויב לטיפול רפואי איכותי בצורה מעוררת כבוד, התברכנו בעובדים יקרים ומסורים ומגיעה להם על כך את כל ההוקרה והתודה".

 

 

בתמונות:
ד"ר גולדברג מנהל ביה"ח במשרד הקבלה
סיגל זומר עם האחות מירב בחדר ניתוח
אהובה טל מנהל הסיעוד במטבח
יהודית שוורץ מנהלת המחשוב במחלקה הפנימית
קרדיט צילומים – ירון חזן 
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש​

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!