כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 03.06.2018

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

רופאים מתמחים בעיניים הגיעו ללימודי הכנה למבחני שנה א' בכרמל

כ- 25 מתמחים ברפואת עיניים המתעתדים לגשת לבחינות בקרוב הגיעו מכל רחבי הארץ, מביה"ח סורוקה שבדרום ועד ביה"ח בצפת למחלקת עיניים בכרמל להשתתף בקורס האופטיקה המתקדם.

פרופ' גייר ומשתתפי קורס העיניים בכרמל – צילום אלי דדון

עיניים בכרמל

לראשונה רופאים מתמחים בעיניים מכל הארץ הגיעו ללימודי הכנה למבחני שנה א' בבית החולים כרמל. כ- 25 מתמחים ברפואת עיניים מכל רחבי הארץ מביה"ח סורוקה שבדרום ועד ביה"ח בצפת. מאיכלוב, תל השומר, בלינסון ונהריה כולם מתמחים המתעתדים לגשת לבחינות בקרוב, כולם התקבצו והגיעו למחלקת עיניים בכרמל. את הקורס בהובלתה המקצועית של מנהלת המחלקה פרופ' אורנה גייר העבירו מומחי המחלקה ד"ר אור בן שאול וד"ר ויסאם ברהום. קורס האופטיקה המתקדם דן בתפקוד העין כמערכת אופטית והוא חלק מלימודי ההמשך ברפואת העיניים של הטכניון. פרופ' גייר מנהלת המחלקה ציינה כי זו תעודת כבוד והערכה למחלקה וכי הערכות והרצון לביצוע הקורס בכרמל הגיעו מכל מחלקות העיניים בארץ והן מיו"ר איגוד רופאי העיניים פרופ' דני געתון שנתן את ברכתו לקורס הראשון בכרמל. עוד ציינה פרופ' גייר כי יש מחסור ברופאי עיניים בצפון הארץ ואנו פועלים ותומכים בהגדלת כמות רופאי העיניים לטובת צפון הארץ ואיכותם.

ד"ר דורון שדה נציג המתמחים באיגוד רופאי העיניים שהשתתף והיה בצוות הארגון של הקורס אמר כי המרצים של כרמל יודעים בדיוק מה צריכים המתמחים והם מדברים איתם ומסבירים בגובה העיניים. רצינו שיהיה גם קורס בצפון וכי לא כל הזמן חייבים להגיע ללימודים וקורסים רק באזור המרכז. בתום הקורס כתב ד"ר שדה למנהלת המחלקה פרופ' גייר. "בשמי ובשם המתמחים, אשר השתתפו ביום ההכנה לבחינת שלב א' בנושא אופטיקה ורפרקציה אשר התקיימה במחלקתך אמש, ברצוני להביע את תודתנו והערכתנו".

משוב שהועלה מקהל הרופאים המשתתפים הציג שביעות רצון רבה בהיבט הלימודי-עיוני כמו גם בהיבט הלוגיסטי והטכני, ושיקף את המאמצים שניכר שהושקעו למען יציקת תוכן ליום זה.

אנא מסרי הערכתנו ותודתנו בראש ובראשונה לד"ר אור בן-שאול וד"ר ויסאם ברהום שהקדישו מזמנם וניסיונם המקצועי, לתרגול המתמחים. שמם הולך לפניהם כמורים מעולים בקרב המתמחים בצפון הארץ אשר נחשפו לאיכות ההוראה מפיהם בעבר, ושמחתי לפתוח להם במה גם בפני מתמחים משאר חלקי הארץ שנהנו ממשנתם.

תודות כמובן גם לכל הטורחים בהיבט הלוגיסטי והטכני, שירותי ההסעדה ועוד. שמחנו להתארח במוסדכם ונשמח להיעזר בשירותכם גם בעתיד. בתקווה להמשך שיתוף פעולה פורה בהמשך ואיחולי הצלחה לכולנו, ד"ר דורון שדה.

פרופ' גייר הודתה לו ולשאר המשתתפים והבטיחה כי לאור הצלחת הקורס הראשון תיבחן באהדה רבה פתיחת הקורס השני בכרמל.

 

 

בתמונה – פרופ' גייר ומשתתפי קורס העיניים בכרמל – צילום אלי דדון
*התמונות חופשיות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית