כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 11.01.2021

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

קייטנת קורונה בכרמל

בפעם השלישית ובמהירות הבזק פתח המרכז הרפואי כרמל קייטנה מיוחדת לילדי הצוותים הרפואיים. "יש לנו מחויבות גדולה ואחריות כלפי הצוותים שלנו הנמצאים בחזית המלחמה בקורונה" אומר מנהל משאבי אנוש של כרמל אהוד פקלר.

הרוקחת נדיה וביתה אליס עם לאה ממשאבי אנוש כרמל בקייטנה

בכרמל דואגים לילדי הצוותים הרפואיים

"ההרגשה שאני יכולה לעבוד בראש שקט במחלקה בבית החולים ולדעת שהילדה שלי מטופלת ונמצאת בידיים הכי טובות היא הרגשה מעולה. תודה לכל הצוותים שמפעילים את הקייטנה זה ממש לא מובן מאליו" אומרת נדיה מרגולין רוקחת בכירה בבית המרקחת של כרמל. 

ילדי הצוותים הרפואיים של מרכז רפואי כרמל מקבוצת כללית, התחילו השבוע  זאת הפעם השלישית, את הקייטנה שמפעילה הנהלת בית החולים לטובת ילדי העובדים.
לקייטנה מגיעים בכל יום כ- 50 משתתפים צעירים כשהמשתתף הקטן ביותר בגיל 4 וחצי והגדולה בת 12.

ילדי קייטנת כרמל. מרכז רפואי כרמל, חיפה

בקייטנה נהנים הילדים ממגוון רחב של פעילות כמו, יצירות, ימי נושא, משחקי חוץ, תחרויות ספורט, תחרויות שירה ועוד.
הקייטנה  באחריות מחלקת משבי אנוש ובסיוע יחידות נוספות מבית החולים כמו, לוגיסטיקה, משק, מטבח ועוד ובשיתוף עיריית חיפה.

אהוד פקלר מנהל משאבי אנוש אומר כי "הקייטנה שמה מטרה לשמש מסגרת חינוכית עוטפת ומכילה בימים טרופים אלה ועל מנת לאפשר לצוותים להמשיך בעבודת הקודש שלהם בבית החולים בשקט ובידיעה כי ילדיהם נמצאים בידיים טובות".

על הקייטנה אחראיות מטעם בית החולים, לאה שוורצמן-מלכה ממחלקת משאבי אנוש ויעל הר ציון מהמכון הפתולוגי, מטעם העירייה אחראים מר מומי אלמוג, וגב' אורה ברזל הכט. 

לאה שוורצמן-מלכה ממשאבי אנוש כרמל שזו לה הקייטנה השלישית שהיא מפיקה בהצלחה אומרת, "פרויקט מקסים זה הוקם בשלישית לאחר שכבר הינו מנוסים מהגל הראשון והשני. אנו מאפשרים לעובדים שקט ורוגע על מנת שיוכלו לבצע את עבודתם נאמנה. הילדים זוכים פה לפעילויות מקסימות, שיעורי זום במידת הצורך, יחס אישי ועוטף, הם מקבלים אוכל והספקה מלאה מבית החולים, ארוחות חמות, שוקו ומעדנים ואפילו קרטיבים לימים החמים. "אני גאה", אומרת לאה , "בהנהלת בית החולים שלנו שמחזקים את העובדים ומאפשרים להם לעשות עבודתם נאמנה".

לאה שרצה סביב והילדים כל היום ודואגת שלא יחסר להם כלום, מוסיפה ואומרת, "אני מודה שהתאהבתי בקייטנה בכלל ובילדים בפרט, ילדים מהווים אופטימיות ושמחת חיים וממלאים את הלב בתקופה קשה זו, אני בטוחה שגם להם חווית הקורונה תחלוף בקלות בזכות המסגרת המדהימה הזאת. חשוב לי לציין לטובה את שיתוף הפעולה המדהים עם צוות עיריית חיפה, מומי, אורה וליאב שהם שותפים מלאים בכל הפרויקט, וניכר כי פועלם נובע מנתינה ענקית והרבה רצון והכרת תודה לצוותים הרפואיים.

הרוקחת נדיה וביתה אליס עם לאה ממשאבי אנוש כרמל בקייטנה. צילום - אלי דדון

כמו כן, ברצוני להודות לתנועת "הצופים", שרק לפני מספר חודשים רצו לסגור אותה ועכשיו מדריכים מטעם התנועה מהווים גורם חשוב ומהותי בהפעלת כל פרויקט הקייטנה."

הטיבה לבטא את תחושת ההורים רוקחת בית המרקחת של כרמל נדיה מרגולין שהכניסה את ביתה אליס בת 7 וחצי הלומדת בריאלי אחוזה זאת הפעם השניה, לקייטנת כרמל.
"הקייטנה פשוט מדהימה" אומר נדיה. "לנו כהורים הממשיכים את העבודה הקשה בבית החולים יש כאן רוגע מיוחד. זאת ממש לא שמרטפיה ששמים בה סתם את הילדים. הקייטנה של כרמל היא בית חם ומיוחד עם תמיכה ומעטפת מושלמת של בית החולים הצוותים החינוכיים יחד עם צוותי בית החולים מפנקים אותם ודואגים להם מכף רגל ועד ראש.

הילדים מרגישים תחושה ביתית ומשפחתית ויש ילדים שזו להם כבר הפעם השניה או השלישית שהם מגיעים לקייטנה ומרגישים נהדר. יש כאן תמיכה ומעטפת שמאוד תורמת לתחושת השייכות שכולנו כאן בבית החם שקוראים לו כרמל, וזה באמת כרמל מל הלב". מסכמת נדיה.

 

בתמונות:
הרוקחת נדיה וביתה אליס עם לאה ממשאבי אנוש כרמל בקייטנה
ילדי קייטנת כרמל
קרדיט צילום – אלי דדון 
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש 

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!