כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 10.05.2020

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

ביטחון להורים ולתינוקות החדשים בחדרי הלידה של כרמל

הירידה בהתפשטות הקורונה בישראל והחזרה ההדרגתית לשגרה מאפשרת לבוא לקראת היולדת עם יותר שירות ואפשרויות כגון כניסת 2 מלווים לחדר לידה ומלווה אחד צמוד במחלקת יולדות וקורס הכנה ללידה אונליין.

צוות חדר הלידה בכרמל – צילומי ארכיון. צילום - אלי דדון

ללדת בטוח זה ללדת בכרמל

הירידה בהתפשטות הקורונה בישראל והחזרה ההדרגתית לשגרה מאפשרת גם לצוות המסור בחדרי הלידה ובמחלקת היולדות בוטיק במרכז הרפואי כרמל לבוא לקראת היולדות החדשות עם יותר שירות, יותר אפשרויות, ויותר ביטחון להורים ולתינוקות החדשים.

מנהל חדרי הלידה בכרמל ד"ר ראובן קידר מעדכן כי החל מהיום תתאפשר כניסת 2 מלווים לחדר לידה ומלווה אחד צמוד במחלקת יולדות. "אנו קשובים לצרכי היולדות ובהתאם להקלות הכלליות והחזרה לשגרה, נעתרנו לבקשת היולדות והחזרנו את האפשרות ל- 2 מלווים בחדר לידה כפי שנהגנו בטרם פרצה לחיינו הקורונה, זאת תוך הקפדה על מניעת התקהלות", מסביר ד"ר קידר. "מי כמונו הצמודים ליולדות מרגע הגעתן יודע כמה חשובה נוכחות הבעל והאימא לדוגמא בחדר הלידה. ומהיום אנו מאפשרים לכל יולדת שתבקש כניסת 2 מלווים לבחירתן לשהייה ותמיכה בהן במהלך הלידה". עוד מעדכן ד"ר קידר כי נכון לעכשיו אין חולי קורונה בכרמל לא במחלקת יולדות ולא בבית החולים בכלל. אולם חשוב לדעת מוסיף ד"ר קידר, כי בכרמל קיים מתחם נפרד לטיפול ביולדות החשודות או חולות בקורונה. "כדי להבטיח את שלומן המלא של היולדות והתינוקות שלנו הקמנו מתחם מיוחד מרוחק ונפרד לטיפול בטוח ביולדות החשודות לקורונה מסביר ד"ר קידר, אזור הטיפול בחשודות לקורונה מנותק לחלוטין ונמצא באזור אחר סטרילי ומרוחק בבית החולים, כדי למנוע ולהגן על היולדות שלנו מכל משמר".

צוות חדר הלידה בכרמל – צילומי ארכיון. צילום - אלי דדון

מנהלת השירות של כרמל קרן מרום אומרת כי "צוות חדר הלידה במרכז הרפואי כרמל זמין לכל יולדת לכל שאלה או בקשה וגם מיון היולדות של כרמל זמין ופתוח 24/7 לטובת כל יולדות חיפה והצפון. כדי להקל על היולדות לעתיד גם בתקופה זו מוסיפה גב' מרום, פתחנו סיורים וקורסי הכנה ללידה אונליין המאפשרים להכיר את חדרי הלידה החדישים שלנו ולקבל מענה מקצועי לכל השאלות ממיילדת ומרופא, מבלי להגיע פיזית לבית החולים. לרישום לסיור / קורס ולפניה לצוות חדר לידה יש להתקשר לטלפון 04-8844489 או לפנות במייל: babycr@clalit.org.il

מנהל מערך נשים ויולדות בכרמל פרופ' עופר לביא אומר כי גם בימים אלה של המצאות נגיף הקורונה, ניתן ללדת בכרמל בבטחה. "אנו במערך ההיריון והלידה של כרמל עושים הכל על מנת לשמור על בטיחות היולדות והתינוקות, ולהעניק ליולדות שלנו חוויית לידה בטוחה, מוגנת ונעימה. אנו מקפידים על כל נהלי ההתמגנות של משרד הבריאות ודואגים מאוד לבריאותך, לבריאות היילוד ולבריאות הצוות שלנו".

 

בצילום – צוות חדר הלידה בכרמל – צילומי ארכיון
קרדיט – צילום אלי דדון
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש 

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית