כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 08.11.2020

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

שר הביטחון בביקור מקצועי בבית חולים כרמל

יו"ר מפלגת תל"ם שר הביטחון והרמטכ"ל ה- 17 של צהל ח"כ משה (בוגי) יעלון הגיע השבוע לביקור מקצועי בבית חולים כרמל.

ד"ר גולדברג וח"כ יעלון בביקור בכרמל

ח"כ משה בוגי יעלון בכרמל

"אם תמשך ההתנהלות כפי שאנו רואים אותה כיום זה רק עניין של זמן עד שנגיע לגל נוסף של תחלואה ולסגר שלישי", אמר ח"כ יעלון בביקור. "אני מצדיע לצוותים הרפואיים של בבית חולים כרמל העומדים בשער בולמים בגופם את הקורונה ומאפשרים לכולנו להמשיך בשגרת חיים נורמלית בצל הקורונה ככל האפשר". לח"כ הכנסת יעלון התלווה לביקור ח"כ אנדריי קוזי'נוב מסיעת תל"ם.

את משלחת חברי הכנסת  אירח וקיבל מנהל ביה"ח כרמל ד"ר אבי גולדברג שיחד עם חברי ההנהלה סיירו במחלקות הקורונה של ביה"ח (בית החולים). ד"ר גולדברג הציג בפני חברי הכנסת את היערכות בית החולים והתמודדות עם הקורונה. מאז תחילת הגל השני בסוף יולי טופלו בכרמל כ- 400 חולי קורונה מתוכם 8 חולים טופלו באמצעות האקמו. בית חולים כרמל גאה ומתמחה בטיפול באקמו המהווה מרכז מקצועי כמעט היחידי בכל אזור הצפון לטיפול בחולים קשים באמצעות האקמו. 2 מתוך המטופלים באקמו כבר התעוררו מההרדמה ועברו לשיקום ועוד 2 חולים עדיין מטופלים ומחוברים למכשיר.

ד"ר גולדברג וח"כ יעלון בביקור בכרמל

ד"ר גולדברג עדכן כי למרות הירידה הברוכה במספרי החולים עדיין בית החולים כרמל מחויב עדיין לשמור על מוכנות ולכן בית החולים ישמור על מחלקות הקורונה ואנשי הצוות מוכנים לכל תרחיש של התפרצות חוזרת בתקופה הקרובה. עד היום נפתחו בכרמל 3 מחלקות לטיפול בחולי קורונה ובשיא ההתפרצות התקבלו במחלקות הקורונה בכרמל 17 חולים ביום אחד.

כדי לעמוד בקצב החולים החדשים אמר ד"ר גולדברג נערך בבית החולים כרמל להדרכות אינטנסיביות לכל הצוותים הרפואיים רופאים ואחיות, ועד היום תודרכו מאות אנשי צוות במגוון רחב של הדרכות ייעודיות לקורונה בדגש על הדרכות לטיפול נמרץ. גם מעבדות בית החולים נרתמו למאמץ המלחמה בקורונה והחלו לקלוט בדיקות קורונה בקצב מוגבר של עד כ- 400 בדיקות קורונה ביום.

מעבדת כרמל מבצעת בדיקות עבור בית החולים, מטופלים, צוות ועבור הקהילה, נעשה שימוש מושכל בקיטים מהירים (Gene expert) וגם מכשיר "SOFIA" לבדיקות מהירות יופעל בימים הקרובים במלר"ד הנשימתי.
כדי לסייע לצוותים הרפואיים של כרמל העובדים ללא לאות במאבק בקורונה, פתח בית החולים בסיוע העירייה קייטנה לילדי העובדים בה שהו ולמדו עשרות ילדים לאורך התקופה ואפשרו להורים שלהם לעבוד בראש שקט בבית החולים. במקביל פתח בית החולים מרפאה ייעודית לעובדים מחלימים מקורונה בה הם מקבלים ייעוץ וטיפול רפואי מקצועי ומותאם לפי הצורך.

יעלון עם ד"ר סמיר קאסם במחלקת קורונה. צילום - אלי דדון

במהלך הביקור סיירו חברי הכנסת במחלקות הקורונה ונפגשו עם מנהל המחלקה ד"ר סמיר קאסם ממנו שמעו על הקשיים וההתמודדות של הצוותים. "אנו רואים לשמחתנו בימים האחרונים ירידה בכמות החולים ומברכים על כך. אולם אנו מחויבים לשמור על מוכנות וכל הצוותים שלנו במחלקות הקורונה עומדים ערוכים ומוכנים למקרה של התפרצות מחודשת של המחלה".

לביקור התלוו סיגל זומר המנהלת האדמיניסטרטיבית של כרמל, אהובה טל מנהלת הסיעוד, עוז יאיר מנהל המערך הלוגיסטי ונעמי כספי יו"ר הסתדרות אחיות הקהילה בישראל העובדת בכרמל.

ח"כ יעלון סיכם את הביקור בכרמל הודה למנהל בית החולים ד"ר גולדברג ולחברי ההנהלה ואמר "הצוותים הרפואיים והסיעודיים ניצבים בחזית המאבק בנגיף. באתי הבוקר לבית חולים כרמל כדי לעמוד מקרוב אחר האתגרים המורכבים, לפגוש את האנשים ולהביע בפניהם את הערכתנו העצומה לנחישותם ומסירותם המקצועית והאישית במשימת הצלת החיים. יישר כוח לצוותים של כרמל".

בתמונות:
ד"ר גולדברג וח"כ יעלון בביקור בכרמל
יעלון עם ד"ר סמיר קאסם במחלקת קורונה
קרדיט צילומים - אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית