כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 18.10.2021

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

מכרמל מסייעים לפתרון משבר המתמחים

מאבקם של הרופאים המתמחים בקיצור משך התורנות שלהם מטריד מאוד את עולם הבריאות והרפואה בישראל וגם ד"ר אריה ביטרמן מנהל המחלקה הכירורגית א' בכרמל התגייס לעזרה בפתרון משבר המתמחים.

ד"ר ביטרמן יור הרי ד"ר חגי ד"ר פלדמן ושר הבריאות במפגש – צילום דוברות הר"י

ד"ר ביטרמן מכרמל נלחם לטובת המתמחים

ד"ר אריה ביטרמן מנהל המחלקה הכירורגית א' בכרמל המשמש גם כסגן יו"ר ההסתדרות הרפואית ויו"ר ועד הרופאים של חטיבת בתי החולים בשרותי בריאות כללית, השבוע נפגש ד"ר ביטרמן יחד עם בכירי ההסתדרות הרפואית בישראל (הר"י) עם שר הבריאות ניצן הורוביץ במאמץ משותף כדי למנוע את משבר ההתפטרות של המתמחים וכדי להביא לפתרון יצירתי ואחראי למשבר.

ראשי ההסתדרות הרפואית ובהם ד"ר ביטרמן בשיתוף נציגי פורום המתמחים של הר"י (ההסתדרות הרפואית בישראל) נפגשו עם השר הורוביץ והגישו הצעה לשיפור משמעותי במתווה הרפורמה לקיצור התורניות. מדובר בניסיון להקדים ולהרחיב את אופן היישום תוך עמידה על מסגרת אחראית ומגובה בתקנים ומשאבים. "אין לנו ספק שהשר הורביץ שוקל את ההצעה בכובד ראש" אמרו ד"ר ביטרמן ובכירי הר"י.

במפגש עם השר השתתפו פרופ' ציון חגי יו"ר הר"י, יו"ר איגוד רופאי המדינה ד"ר זאב פלדמן, ד"ר ביטרמן מכרמל המשמש כסגן יו"ר הר"י ויו"ר חטיבת רופאי בתי החולים של הכללית ומנכ"לית הר"י עו"ד לאה הפנר. 

בהסתדרות הרפואית שהיא כיום הגוף הרשמי המייצג את כלל רופאי המדינה מכל הסקטורים חברים ורשומים כ- 29,000 רופאים מתוכם כ- 6500 מתמחים.

ד"ר אריה ביטרמן - צילום - אלי דדוןד"ר ביטרמן אומר כי הוא  ומבין היטב את כאבם וצעקתם של הרופאים המתמחים.
"כאבא לשני רופאים אני מכיר ומרגיש מקרוב את התחושות הקשות של הרופאים המתמחים. אני חושב שצריך לבוא לקראת המתמחים ולקצר את משך התורניות.

צריך להיזהר לא לשפוך את התינוק עם המים ולטפל במשבר באחריות ומקצועיות.

יש מקום  לקצר את שעות התורניות תוך שמירה על רמת התמחות גבוה ותוך שמירה על שכר הרופאים. אני מאמין כי יש ליישם את ההסכם תחילה בפריפריה, ובתי החולים שלה צריכים להיות ראשונים כדי להעניק טיפול יסודי והוגן בפתרון הבעיה.

ד"ר אריה ביטרמן עם שר האוצר הורוביץ – צילום דוברות הרי

"אני מאמין", מסכם ד"ר ביטרמן. "שיחד עם משרד הבריאות משרד הכלכלה ומשרד האוצר בשת"פ מלא עם הר"י שהיא הגוף היציג של הרופאים בישראל. אפשר להגיע להסכם טוב שיתן קיצור שעות ופתרון מלא ושלם לבעיית המתמחים בישראל".

 

בתמונות:
ד"ר אריה ביטרמן עם שר האוצר הורוביץ – צילום דוברות הרי
ד"ר ביטרמן יור הרי ד"ר חגי ד"ר פלדמן ושר הבריאות במפגש – צילום דוברות הר"י
ד"ר אריה ביטרמן מנהל המחלקה הכירורגית א בכרמל – צילום אלי דדון
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!