כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 19.11.2020

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

השבוע הבינלאומי למניעת פצעי לחץ בכרמל

בית החולים נרתם למניעת פצעי לחץ ולהעלאת המודעות לעניין זה היום ולאורך כל השנה בעשייה מתמדת של הדרכה, מניעה וטיפול בפצעי לחץ תוך שמירה על הרצף הטיפולי עם הקהילה.

צוות המחלקה האורתופדית ומחלקת פלסטיקה בכרמל בקמפיין. צילום - אלי דדון

בכרמל נלחמים בפצעים

במסגרת השבוע הבינלאומי למניעת פצעי לחץ בית חולים כרמל על צוותיו השונים נרתם למניעת פצעי לחץ ולהעלות את המודעות לעניין זה היום ולאורך כל השנה  בעשייה מתמדת של הדרכה, למניעה וטיפול פצעי לחץ לצוותי בית החולים השונים, למטופל ומשפחתו ושמירה על רצף הטיפול עם הקהילה. אחות אחראית הפצעים בכרמל תמאדר סעדיה סבאר מסבירה כי פצע לחץ הוא פצע מקומי בעור ו/או ברקמות שמתחתיו, הנמצאות בדרך כלל מעל לבליטות עצם. הפצע נוצר כתוצאה מלחץ ממושך על האזור. ובשילוב גורמי סיכון חיצוניים ופנימיים.
פצע לחץ נוצר תוך שעות ספורות, אך ההחלמה אורכת זמן רב, כרוכה בסבל וכאב של המטופל.

צוות המחלקה האורתופדית ומחלקת פלסטיקה בכרמל בקמפיין. צילום - אלי דדון

מי בסיכון לפתח פצעי לחץ?
בעיקר אנשים מבוגרים מרותקים למיטה או כיסא גלגלים או בעלי יכולת תנועתיות מוגבלת, מטופלים עם אי שליטה על סוגריים או חולים במחלות כרוניות וסופניות.

כיצד נמנע פצעי לחץ ?
מסבירה האחות תמאדר: יש לשים לב על שינויי תנוחה – הקפדה על שינוי תנוחת המטופל כל שעתיים, להשתמש בציוד למניעת פצעי לחץ - מזרון מתאים, כריות, מגן עקב. תזונה מותאמת עשירה בחלבונים. יש למנוע יובש ורטיבות של העור תוך מעקב יומי של שלמות העור ולזכור תמיד שהמניעה עדיפה על טיפול.

בתמונות – צוות המחלקה האורתופדית ומחלקת פלסטיקה בכרמל בקמפיין
קרדיט - צילום אלי דדון
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש​

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית