כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 26.06.2022

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

חדש בכרמל - רפלקסולוגיה לתינוקות

שיתוף פעולה חדשני במרכז רפואי כרמל עם כללית משלימה הביא לפתיחת סדנה מצליחה ומרגשת לאימהות וליולדות, סדנת רפלקסולוגיה לתינוקות.

סדנת עיסוי התינוקת בכרמל. צילום - אלי דדון

חדש בכרמל – סדנת עיסוי לתינוקות

כדי לייצר ולשפר חווית לידה מעצימה וקשר מיטבי בן האם לילוד, מרכז רפואי כרמל מקבוצת כללית יחד עם כללית משלימה הקימו לראשונה בכרמל סדנאות רפלקסולוגיה ייחודיות לילודים וליולדות הטריות, סמוך ללידה.

במסגרת הסדנא מתנסות היולדות בכרמל בשיטת טיפול הוליסטית לפיה כל איברי הגוף משתקפים בכפות הידיים והרגלים, ועל ידי טכניקות מגע ברפלקסולוגיה ברגליים ניתן להשפיע על פעילות מערכות הגוף השונות.

באמצעות שיטת העיסוי מאפשרים באמצעות מגע הנמשך דקות ספורות ביילוד, להקל על התינוק התמודדות עם גזים, אי שקט קושי בהרדמות ועוד.

ורד כהן מנהלת הסיעוד במחלקת אם וילוד והאחות סופה ג'ימפלסון ששמשה עד לאחרונה כאחות אחראית בתינוקיה אומרות כי "סדנת הרפלקסולוגיה לתינוקות הינה מיזם חדשני וייעודי במחלקה המספק שיטת טיפול נוספת ומרגיעה עבור התינוק ואימו. המציאות בה אנחנו חיים כיום מנתבת אותנו לדרכי טיפול שונות, הכוללים היבטים רבים ומתן מענה מקיף מעולמות ידע שונים. לנו במחלקת אם ילוד כרמל חשוב מאוד שהיולדת במהלך שהותה במחלקה תקבל מעטפת רחבה ככל האפשר וכלים פרקטיים שיעזרו לה להתמודד עם גידול התינוק בבית". נופר מדריכת הסדנה. צילום - אלי דדון

הסדנה בכרמל מועברת על ידי רפלקסולוגית מוסמכת והיא מספקת כלים להורים הטריים שיקלו ויסייעו להתמודדות עם מורכבויות שונות כגון: גזים, הרגעה, שינה טובה, חיזוק מערכת החיסון ,הקלה על החניכיים והכי חשוב תחזק את הקשר בין האם לתינוק.

"אנו בכרמל חושבים וסבורים שעלינו לראות בחשיבות עליונה את טובת היולדת והיילוד ולספק להם את מירב צרכיהם האישיים", אומר צוות הסיעוד.

בסדנא הנמשכת כשעה, המטפלת מדריכה בנושא חשיבות המגע לקשר בין האם לתינוק, מבוצעת סקירה של המערכות החשובות ביותר בשלושת החודשים הראשונים לחיים והנושאים העיקריים שניתן לגביהם להשיג הקלה באמצעות רפלקסולוגיה במגע.

המשתתפות בסדנא ציינו עד כמה חשובה הנגשת הסדנה  לאימהות החדשות, כבר בבית החולים ולפני השחרור הביתה.

פרופ דני וייסמן ד"ר שרון קמה וסופה גימפלסון בסדנה בכרמל. צילום - אלי דדון

ד"ר שרון קמה מנהלת מערך איכות ובטיחות המטופל, מחקר וחדשנות בכרמל וממובילות הרעיון לביצוע הסדנה בבית החולים אומרת כי, "הסדנא מאפשרת מפגש חם של אימהות טריות ובסיס לקבוצת תמיכה משותפת, מקום בטוח לעצמת הקשר אם – תינוק, ותורמת לחיזוק הביטחון העצמי בטיפול בתינוק חדש ובבעיות שכיחות תוך רכישת כלים חדשים להתמודדות עם הצפוי בחודשים הבאים" .

תמר מהקריות שילדה בכרמל השתתפה בסדנה הראשונה, מאוד מרוצה מהסדנה והיא מספרת.
"עברתי כאן בכרמל לידה עם צוות מדהים שטיפל בי בצורה מושלמת וגם מחלקת היולדות כאן ממש טובה. המליצו לי להגיע לסדנה וממש שמחתי. אני מחוברת לרפואה משלימה והסדנה כאן ממש חדשנית ואיכותית. המדריכה העבירה את הדברים בצורה מאוד ברורה תוך כדי הדגמות והסברים מעולים. אני ממליצה ליולדות אחרות להגיע וללדת כאן בכרמל וגם אני בעצמי מתכוונת לחזור לכאן בלידה הבאה". 

פרופ' עופר לביא מנהל מערך נשים ויולדות בכרמל אומר כי "סדנת עיסוי התינוקות היא עוד כלי חדשני בארגז הכלים העשיר שלנו כאן בכרמל לטובת היולדות בחיפה ובצפון. אנחנו כאן כדי להעניק ליולדות שלנו את חווית הלידה האיכותית המקצועית והנעימה ביותר וכדי לאפשר להן לחזור וללדת כאן בכרמל שוב מתוך ביטחון וידיעה שכאן מחכה להן חווית הלידה הטובה ביותר".  

 

בתמונות:
סדנת עיסוי התינוקת בכרמל
פרופ דני וייסמן ד"ר שרון קמה וסופה גימפלסון בסדנה בכרמל
נופר מדריכת הסדנה
קרדיט צילום – אלי דדון וירון חזן 
*התמונות חופשיות מזכויות לשימוש