כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 13.12.2021

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

מינוי ממוקד נגד כאב

השתלת אלקטרודות נגד כאב, טיפולים מתקדמים תחת דימות, תרופות חדשות וצוות מקצועי רחב הפרוס בקהילה אלו הם רק חלק מתוכניות הטיפול והעבודה החדשות שמביא איתו מנהלה החדש של יחידת הכאב המרחבי בבית חולים כרמל ובמחוז חיפה של הכללית ד"ר מיכאל גרץ.

ד"ר גרץ בטקס הענקת המינוי עם ד"ר גולדברג ד"ר צולר ד"ר אריה ביטרמן יו"ר ועד הרופאים וד"ר זאב גולדיק מנהל מחלקת הרדמה וטיפול נמרץ.

מינוי ממוקד נגד כאב בכרמל

ד"ר אבי גולדברג מנהל בית חולים כרמל וד"ר לילך צולר המנהלת הרפואית של מחוז חיפה וג"מ (גליל מערבי) בכללית העניקו לד"ר גרץ את כתב המינוי  החדש.

כבר 15 שנה שד"ר מיכאל גרץ עובד במסירות רבה בהקלת כאבם של מטופלים רבים.
הוא רואה ומטפל בחולים הכואבים בבית חולים כרמל ובמרכזים הרפואיים של הכללית הפזורים בקהילה במרכז הרפואי לין ובמרכז רפואי זבולון.

"הרצון והמטרה שלי היא בראש ובראשונה להקל עד כמה שניתן בכאב ובסבל של המטופלים שלנו", אומר ד"ר גרץ. "יש לנו היום אפשרויות רבות בשילוב טכנולוגיות מתקדמות ומגוונות, ואני יחד עם הצוות המקצועי שלי נעשה הכל כדי להקל על כאבם של מטופלי הכללית בחיפה ובצפון".

ד"ר מיכאל גרץ. צילום - אלי דדון

ד"ר גרץ התחדש החודש בתואר מנהל יחידת כאב מרחבי במחוז חיפה וג"מ (גליל מערבי) של כללית ובביה"ח (בבית חולים) כרמל.
את כתב המינוי העניקו לו בטקס חגיגי בהנהלת בית החולים, מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג וד"ר לילך צולר המנהלת הרפואית של המחוז בכללית.

ד"ר מיכאל גרץ בן 57 יליד רוסיה למד רפואה בגורקי ועבד כרופא מרדים ברוסיה.
הוא עלה לישראל ב- 1992 עבד בבני ציון כרופא מרדים ובשנת 1995 הגיע לכרמל התאהב בבית החולים ונשאר כאן עד יום.

ד"ר גרץ עשה את ההתמחות בהרדמה בכרמל, נסע לפלו - שיפ בהרדמה וכאב בבית חולים בסיאטל ארה"ב והוא הראשון בכרמל שהשלים את מבחני ההסמכה וסיים התמחות רשמית בכאב. 

במסגרת תפקידו כמנהל יחידת הכאב יהיה אחראי ד"ר גרץ על איכות הטיפול הרפואי בכרמל ובמחוז, יטפל בהכשרת רופאי הכאב ולימוד המתמחים במטרה לגדל דור מומחי כאב חדש, וידאג להמשך הפיתוח המקצועי של מקצוע הכאב.
בבית חולים כרמל ד"ר גרץ הינו רופא בכיר וחלק ממערך ההרדמה וטיפול נמרץ בניהולו של ד"ר זאב גולדיק. 

במסגרת תפקידו יקדם ויפתח ד"ר גרץ גם את תחום המחקר ביחידת הכאב.
נכון להיום מקדם צוות היחידה 3 מחקרים חדשים בתחום ההרדמה והכאב.
אחד המחקרים החדשנים חוקר את תחום הערכת הכאב באמצעות כלים מודרניים ומכשור רפואי כדי להעריך נכון יותר את רמת הכאב ועד כמה החולה מגיב לטיפול. 

"כיום לצערי", אומר ד"ר גרץ, "ישנה מצוקה בתורים ובזמינות אצל רופא הכאב בכל הארץ. קיימת עליה במודעות האוכלוסייה לטיפול בכאב והדרישה לטיפולים עולה בהתאם והביקוש לרופאי כאב רק גובר".

חלק גדול מהמצוקה נובע ממחסור אמיתי ברופאי כאב והמטרה שלי היא להגדיל את כמות הרופאים ולעזור בהתמחות רופאי כאב, כי ככל שיהיו יותר רופאי כאב יהיה לנו ולאוכלוסייה קל יותר", מסביר ד"ר גרץ.

כ- 2000 מטופלי כללית עוברים ומטופלים בכל חודש במרכזים הרפואיים של הכללית במחוז חיפה בלין בזבולון ובבית חולים כרמל.
"מבחינת טיפול ושירות מתקדם למטופלים שלנו אנחנו מציעים את מגוון הטיפולים החדשנים ביותר כמו השתלת אלקטרודות, טיפולים פולשניים תחת דימות אולטרסאונד ורנטגן תרופות חדשות לכאב ושורה ארוכה של טיפולי כאב מתקדמים", אומר ד"ר גרץ. 

ד"ר גרץ נשוי לסופיה עובדת חברת חשמל ולהם 2 ילדים. אלי בן 32 כלכלן בהייטק והבת אילנה בת 25 סטודנטית לרפואה בחו"ל. יש לו גם את אדם הנכד המתוק בן השנה.
בשעות פנאי אוהב ד"ר גרץ לקרוא ספרים טובים, והוא מאוד אוהב הליכה וריצה כספורט מקדם בריאות. 

"רוב המחלות שאנו מכירים כמעט תמיד מלוות בכאב והאנשים מחפשים את הטיפול המקצועי בכאב", אומר ד"ר גרץ. צריך להמשיך להכשיר את רופאי המשפחה שיכירו את תחום רפואת הכאב ויתחילו טיפולים נכונים ומותאמים למטופל מיד כשהוא מגיע אליהם למרפאה.
אנחנו כאן בכרמל ובכללית במחוז נמשיך לעשות הכל כדי לעזור לשפר ולהעניק  את הטיפול הטוב ביותר לכאב לטובת המטופלים שלנו בקהילה בחיפה ובצפון ובבית חולים כרמל".

 

בתמונות:
ד"ר מיכאל גרץ
ד"ר גרץ בטקס הענקת המינוי עם ד"ר גולדברג ד"ר צולר ד"ר אריה ביטרמן יו"ר ועד הרופאים וד"ר זאב גולדיק מנהל מחלקת הרדמה וטיפול נמרץ בכרמל.
קרדיט צילום – צילום אלי דדון
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש


מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!