כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 08.08.2021

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

מינוי עם כל הלב

תכירו את ד"ר אמנון איתן שהתחדש במינוי חדש כסגן מנהל המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי כרמל. הוא היה טייס מסוק סער בצה"ל ובשעות הפנאי הוא אוהב לרוץ ולרכב על אופניים, בצעירותו הוא התנדב באמבולנס טיפול נמרץ של מד"א וכבר אז הוא ידע שהייעוד שלו זה להציל חיים.

ד"ר איתן עם מנהל כרמל ד"ר גולדברג וד"ר אריה ביטרמן יו"ר ועד הרופאים. צילום - אלי דדון

הלב של כרמל ממריא אל על

עד לא מזמן הוא היה טייס מסוק סער בצה"ל ובשעות הפנאי שלו הוא אוהב לרוץ סביב המושב וגם לרכב על אופניים. בצעירותו הוא התנדב באמבולנס טיפול נמרץ של מד"א וכבר אז הוא ידע שהייעוד שלו זה להציל חיים. תכירו את ד"ר אמנון איתן שהתחדש במינוי חדש כסגן מנהל המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי כרמל.

כרמל מכל הלב זאת לא סתם סיסמה, המערך הקרדיולוגי של כרמל הוא אחד ממרכזי המצוינות המובילים של בית החולים כרמל. מדובר במערך ידוע ומפורסם בחדשנות הרפואית במקצועיות ובאיכות הטיפול שבו, אך לא פחות מכך הקרדיולוגיה של כרמל מובילה באיכות הצוות וברמה האנושית של נבחרת האנשים המובחרת שלו.

פרופ' שירן וד"ר איתן בהענקת כתב המינוי. צילום - אלי דדון

החודש נכנס לתפקיד סגן מנהל המערך הקרדיולוגי בכרמל ד"ר אמנון איתן. והוא ישמש כסגנו של מנהל המערך פרופ' אבינעם שירן.

ד"ר איתן הינו קרדיולוג בכיר המשמש כמצנתר בכיר ביחידה לצנתורי לב במערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי כרמל. בשנת 2007 סיים ד"ר איתן את חוק לימודי הרפואה שלו בפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן גוריון בנגב. הוא התמחה ברפואה פנימית ובקרדיולוגיה בקריה הרפואית לבריאות האדם רמב"ם בחיפה, ועבר השתלמויות בקרדיולוגיה פולשנית אצל פרופ' Schofer בהמבורג (גרמניה) בשנת 2017, וכן במרכז הרפואי כרמל בשנת 2019. לאורך השנים צבר ד"ר איתן ניסיון רב ועשיר בקרדיולוגיה פולשנית בכלל ובצנתור עורקי הלב ומסתמיו בפרט.

"כטיס מבצעי האתגר הגדול שלנו הוא ניהול המשימה", מסביר ד"ר איתן. "במסוק ישנו חיבור מרתק בין טיסה בגובה נמוך צמוד לקרקע ובין היכולת בשניה להמריא אל על. כך גם השילוב והחיבור למדעי החיים. הרפואה משלבת אתגר אנושי ואתגר אינטלקטואלי יוצאים מן הכלל".
"בעיניי תמיד טובת החולה קודמת לכל. צריך לזכור כי אנחנו מטפלים בחולים ולא במחלות. אני מאמין במתן רפואה נכונה והמתקדמת ביותר שאנחנו יכולים להציע". אומר ד"ר איתן.

"השאיפה שלי היא להגדיל את זמינות מגוון השירותים הרפואיים שאנו נותנים למטופלים שלנו. כיום אנו מבצעים במחלקה כ- 2000 צנתורים בשנה והכוונה שלנו שהחולים לא יצטרכו להמתין יותר מידי ולתת להם את השירות המהיר והטוב ביותר".
ד"ר אמנון איתן. צילום - אלי דדון

לגבי העתיד אומר ד"ר איתן כי עתיד המחלקה הוא במתמחים שלה. "המתמחים הם עמוד השדרה של המחלקה", אומר ד"ר איתן.
"למחלקה הקרדיולוגית יתרון גדול נוסף גם במערך הסיעודי המצטיין שלה", מוסיף ד"ר איתן. "למערך 3 מנהלי סיעוד איכותיים ומנוסים סוהיל כיאל מנהל הסיעוד ב- CCU (טיפול נמרץ לב), מחמוד עבד אל מועטי מנהל הסיעוד ביחידת הצנתורים ומנהלת הסיעוד במחלקה הקרדיולוגית ליליאנה שאייבי'ץ וכולם מהווים חלק מרכזי ונדבך חשוב ביותר במערך הטיפול שלנו".

ד"ר איתן השתתף בכתיבתם של עשרים מאמרי מחקר בחלקם כחוקר ראשי בנושאי קרדיולוגיה פולשנית וטיפול במסתמי הלב.

כשיש לו קצת זמן פנוי אוהב ד"ר איתן לרוץ בטבע הפתוח לבד בקבוצות ריצה או לרכב על אופנים כי זה מנקה את הראש אבל הוא כועס על עצמו כי אף פעם זה לא מספיק. "העבודה דורשת המון שעות וזמן ואני לא תמיד מספיק לעשות את כל הספורט שאני אוהב", אומר ד"ר איתן. 

ד"ר איתן בן 47 תושב המושב כרם מהר"ל ואב לשלושה ילדים. שי חיילת בת 21, יותם האח התאום שגם הוא בשירות בצה"ל וזיו בן ה- 16 תלמיד תיכון בחיפה.

 

בתמונות:
ד"ר אמנון איתן
פרופ' שירן וד"ר איתן בהענקת כתב המינוי
ד"ר איתן עם מנהל כרמל ד"ר גולדברג וד"ר אריה ביטרמן יו"ר ועד הרופאים
קרדיט – צילומים אלי דדון 
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!