כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 25.09.2017

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

שנה של הישגים בבית חולים כרמל

תקן בינלאומי לאיכות, הובלה במדדי משרד הבריאות, רכישת טכנולוגיות חדשות ומתקדמות, ביסוס אסטרטגיות לשיפור השירות, פתיחת יחידות חדשות, בינוי מואץ, חיזוק הרצף הטיפולי ופיתוח משמעותי של ההון האנושי. ביה"ח כרמל ממשיך להוביל גם השנה.

שנת ההישגים בכרמל

השנה החדשה עומדת בפתח, וכמו תמיד, אין כמו שנה חדשה בכדי לעצור לרגע, לקחת נשימה ולבדוק מה עבר והתחדש עלינו, במרכז הרפואי כרמל.  

היקף הפעילות של המרכז הרפואי כרמל עולה בהתמדה משנה לשנה בכל ההיבטים. בשנה החולפת הגיחו לאוויר העולם ב"כרמל" למעלה מ- 3500 תינוקות חדשים. גידול של 14% בכמות היולדות לעומת השנה החולפת, מתוכן 54 זוגות תאומים ושלישיה אחת. "הסיבות לגידול בלידות מסביר פרופ' עופר לביא מנהל מערך נשים ויולדות בכרמל נעוצה גם בעובדה שאגף האימהות בכרמל עבר שדרוג משמעותי בהשקעה של כ-30 מיליון ₪ בבינוי ותשתיות.
חדרי הלידה נבנו ברמה המלונאית הגבוה ביותר וכל זה משולב באיכות הרפואית שלנו עם צוות סיעודי ומיילדותי חם ומקצועי. הפגייה שלנו נבחרה כמצטיינת זו השנה השלישית ברציפות והכל מעניק ליולדות שלנו סביבה של מחלקת בוטיק עם טיפול כולל ומקיף של מחלקה ראשונה".

שנת תשע"ז, בדומה לשנה שלפניה התאפיינה בחדר מיון עמוס עם למעלה מ- 78,0000 ביקורים כאשר כמעט שליש מהפונים מתאשפזים בבית החולים. מספר הניתוחים שבוצעו בבית החולים עלה גם הוא, והשנה עמד על למעלה מ- 12,000 ניתוחים בתחומים השונים. הניתוח השכיח ביותר בכרמל הינו ניתוח קטרקט והשנה בוצעו כ- 600 ניתוחי קטרקט בכרמל. הפעולה השכיחה הנה צנתור לב ומעל 2000 צנתורים בוצעו השנה כולל החלפות מסתמים בצנתור והשתלות קוצבים. במכון הדימות של כרמל נערכו מעל 80,000 בדיקות דימות השנה בשני חדרי ה- CT וביחידת האולטרסאונד המתקדמים של כרמל. גם מכשיר ה –MRI שירת את מטופלי כרמל בנאמנות וביצע בדיקות מסביב לשעון.

שנת תשע"ז הייתה שנה מוצלחת במיוחד למרכז הרפואי כרמל בכל הקשור לנושאי איכות ובטיחות המטופל. בית החולים עמד בהצלחה יתרה בפעם השלישית ברציפות במבדק הבינלאומי של ארגון ה-JCI וזכה לקבל תעודת הסמכה (אקרדיטציה) על עמידתו בתקן איכות ובטיחות ברפואה מהמחמירים בעולם. בנוסף נבחר ביה"ח כרמל כביה"ח המצטיין של הכללית בזכות הישגיו במדדי האיכות, בשביעות הרצון של המטופלים ובשורה ארוכה של יעדים נוספים המעידים על מצוינות.

באותו חודש, קצר המרכז הרפואי מחמאות נוספות ממשרד הבריאות על עמידה במדדי האיכות של המשרד בנושאי איכות הטיפול, שביעות רצון מטופלים, מלר"ד מצטיין ומדדים נוספים. ציוני דרך חשובים אלו הוכיחו שוב, כי עובדי כרמל אינם שוקטים על שמריהם, ולצד עבודה רציפה וקשה, הם עומלים כל העת על שיפור השירות במטופל והאיכות הרפואית בכל היבט אפשרי.

בתחום הבינוי, בית החולים ממשיך להתפתח וכל העת מתקיימים בו פרויקטים, שינויים ושיפוצים לשיפור בתנאי האשפוז והטיפול בבית החולים. פרויקט שיפוץ מתחם אשפוז יום על חדרי הניתוח החדשים שלו בהשקעה של מיליוני ₪ מתקדם בקצב משביע רצון. המטבח החדש נפתח והוא מעמיד תנאים מצוינים וסטנדרט ביצוע גבוה במיוחד תוך עמידה בתקנים המחמירים ביותר. גם בניית חדר האוכל לעובדים מתקדמת ובסיומה יעמוד לרשות הצוות חדר אוכל נאה נעים ומכובד.
בתחום ברכש הרפואי והכללי מעדכנת סיגל זומר המנהלת האדמיניסטרטיבית כי למכון לרפואה גרעינית של כרמל מתוכנן רכש של מכשיר SPEC CT חדיש, לחדר המיון מיועד מכשיר CT פרימיום מתקדם, ובעתיד צפוי גם רכש של מכשיר PET CT. המכון הגנטי התחדש במערכת לבדיקות ציטוגנטיות (צ'יפ גנטי), מכון הדימות קיבל ניידות צילום DR דיגיטאליות ובמחלקות בוצעו פרויקטים רבים לשדרוג חדרי הבידוד ותחנות האחיות. מחלקת עיניים שופצה כולה ובקרוב תעבור למשכנה המחודש. מרכזיות הטלפוניה של כרמל שודרגו השנה למרכזיות דיגיטליות מבוססות IP. מצלמות האבטחה של ביה"ח ישודרגו באיכות ובכמות כדי להגביר את הביטחון של המטופלים והמבקרים. למחלקות הדימות והפתולוגיה יוכנסו מערכות מתקדמות לזיהוי קולי ועוד רשימה ארוכה של שדרוגים ותוכניות פיתוח לטובת בית החולים.

בתחום האקדמיה והמחקר בית החולים ממשיך לספק מוקדי מצוינות – מספר המרצים המצטיינים השנה בתחום ההוראה בפקולטה לרפואה של הטכניון גדל ועמד על כ- 25 מרצים מצטיינים בקשת רחבה של מחלקות והתמחויות. פרופ' גיורא פילר מנהל מח' ילדים התמנה לתפקיד המשנה לדיקן הפקולטה לרפואה בטכניון. ופרופ' ירון הר שי מנהל היחידה לכירורגיה פלסטית מונה לסגן דיקן לפיתוח אסטרטגי.

בנוסף מונו מנהלי מחלקות ויחידות חדשים המצטרפים לשכבת המנהלים האיכותית של בית החולים. בין המינויים החדשים – ד"ר איתן אוריאל מנהל המחלקה הנוירולוגית, פרופ' עופר לביא מנהל אגף נשים ויולדות, ד"ר ריאד חדאד מנהל יחידת ניתוחי כבד ולבלב, ד"ר חיים כצבמן מנהל יחידת כף יד, ד"ר קובי דיקשטיין מנהל היחידה לאנדוסקופיה פולשנית, ומינויים רבים נוספים בסיעוד ובסקטורים נוספים.

ד"ר אבי גולדברג מנהל המרכז הרפואי כרמל מסכם את תשע"ז ואומר: "אני חש סיפוק רב מרשימת ההישגים שלנו. נמשיך לעבוד קשה כדי להוביל יחד את בית החולים להישגים גם בשנה הבאה".

 

בצילום – חוץ בית החולים כרמל, חדר ניתוח לב פתוח, ומנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג

קרדיט – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית