כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 18.11.2018

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

החיים של יורי ניצלו בעקבות טיפול מקצועי בטיפול נמרץ כרמל

אחרי 100 יום רצופים ביחידה לטיפול נמרץ בבית חולים כרמל כשהוא מחובר לאינספור ציודים ומכשירי הנשמה יורי בן ה- 66 פתח את עיניו ויצא בפעם הראשונה לראות שמש.

יורי והצוות בשמש, ויושב עם משפחתו במחלקה לט"נ בכרמל – צילומים אלי דדון

נס חנוכה בכרמל

כמו במבצע צבאי מורכב בהובלת מנהלת הסיעוד של המחלקה מירה שטרית ובסיוע צוות גדול של רופאים ואחיות, פיזיותרפיסטיות, טכנאי הנשמה אנשי כוח עזר, הוצא יורי לראשונה מהמחלקה והובל בזהירות רבה לרחבת הכניסה החיצונית של בית החולים כרמל. שם התרגש יורי עד דמעות לראות את המשפחה שבאה לבקר אותו וליהנות אחרי חודשים במחלקה הסגורה מקרני השמש. "לראות את יורי שלנו בחוץ ומחייך, זה יום חג גדול בשבילנו, אין לנו מילים להודות לצוות המדהים של בית חולים כרמל" אמרה בהתרגשות ויקטוריה אשתו של יורי.

יורי וול בן 66 תושב הצפון עבר לפני מספר חודשים ניתוח אונקולוגי באחד מבתי החולים בצפון ניתוח שהסתבך. הוא הגיע לבית חולים כרמל ליחידה לטיפול נמרץ בניהולו של ד"ר אריק עדן וכאן הצילו את חייו. יורי פיתח תסחיף ריאתי ענק שעמד להרוג אותו ורק בניתוח חירום שביצעו מנהל המחלקה לניתוחי לב בכרמל ד"ר ארז שרוני וסגנו ד"ר אסעווד שתיווי שהוציאו את הקריש הענק מליבו, יורי הצליח להישאר בחיים. "חיברנו את יורי למכונת האקמו שלנו עקפנו את פעילות הלב והריאה שלו ואפשרנו ללב שלו להתאושש ולהשתקם" מסביר ד"ר עדן מנהל היחידה. יורי מתאושש ביחידה לטיפול נמרץ כשהוא מוקף 24/7 בצוות סיעודי ורפואי מסור ואוהב ומקבל את הטיפול המקצועי והטוב ביותר כדי להחזיר אותו לחיים רגילים.

יורי והצוות בשמש, ויושב עם משפחתו במחלקה לט"נ בכרמל – צילומים אלי דדון

מירה שטרית מנהלת הסיעוד של המחלקה אומרת כי כל צוות המחלקה מגויס למלחמה על חייו של יורי. "יורי הוא מהחולים היותר קשים ומורכבים אצלנו במחלקה אומרת מירה, אבל בעזרת כל הצוות ובעבודה קשה אנחנו לא מוותרים על אף חולה ונותנים את כל המקצועיות והידע שיש לנו כדי להציל חיים של כל מטופל במחלקה". 

אישתו של יורי ויקטוריה אחיו הצעיר ולרי וכל המשפחה לא משים ממיטתו של יורי עוטפים אותו באהבה ומודים לצוות של כרמל על כל חיוך והתקדמות שלו.
"אחרי יותר מ- 3 חודשים במחלקה בכרמל אני פשוט נדהמת מהמסירות של הצוות כאן, מספרת ויקטוריה אשתו של יורי. זה פשוט לא נתפס איך הם לא עוזבים את יורי ואותנו, הם עונים לנו לכל שאלה, מעדכנים אותנו כל הזמן. לאחיות יש תמיד סבלנות אלינו והיחס והאנושיות שאנחנו מקבלים כאן גורמים לי להתרגש בכל פעם מחדש, כאן במחלקה לטיפול נמרץ הם הצילו את החיים של יורי שלנו אומרת ויקטוריה. ויורי, הוא כבר יושב על הכיסא במחלקה מחייך חיוך גדול ומחכה ליום שבו יוכל כבר לחזור הביתה . "אני רק רוצה להגיד תודה לכולם, לוחש יורי. זה שאני יכול היום לשבת ולדבר זה נס גדול בשבילי, תודה לכם כרמל אתם הצלתם את חיי".

 

בצילומים – יורי והצוות בשמש, ויושב עם משפחתו במחלקה לט"נ בכרמל
צילומים - אלי דדון
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית