כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 28.07.2016

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

המשבר הכלכלי בחלק ממדינות אירופה כמו יוון וספרד משפיע על איכות ותפקוד הרפואה במדינות אלו

כך אמר ד"ר זאב גולדיק מול 6500 רופאים ובכירי המרדימים שהגיעו לכנס המרדימים השנתי שנערך בלונדון

דר גולדיק מישראל עומד שני מימין מנגן עם הרופאים של אירופה

​שלום עולמי מכרמל

ד"ר גולדיק מנהל יחידת ההתאוששות, ומומחה בהרדמה מביה"ח כרמל, נבחר בתחילת השנה כנשיא איגוד המרדימים באירופה. מדובר באחד התפקידים היוקרתיים והמוערכים ביותר אליהם הגיע רופא מישראל. ד"ר גולדיק בתפקידו כנשיא האיגוד האחראי על כ 40 אלף רופאים מרדימים בכל אירופה נשא את הנאום המרכזי בכנס השנתי.

בנאומו סקר ד"ר גולדיק את מצב מקצוע ההרדמה בכל אירופה ועדכן כי לאחר שנים שמקצוע ההרדמה היה בתקופה קשה ובמחסור בכוח אדם מקצועי, ניראה כי השנה חלה סוף סוף התאוששות, וכי עולם המרדימים צובר לאחרונה  יוקרה והופך להיות מבוקש יותר ויותר.

הכנס השנתי האירופאי אירח במרכז הקונגרסים הענק "אקסל" בלונדון  אלפי רופאים בכירים מכל רחבי אירופה ואורחים מכובדים ביותר מארה"ב סין יפן ומדינות נוספות. מישראל השתתפו 42 רופאים מרדימים מבכירי המרדימים בארץ.

עיקר הכנס נסוב על ניהול כל תהליך הניתוח, הכנת חולים עם טיפול מתקדם, הערכה נכונה של חולים לפני הרדמה, שיטות הרדמה חדשות וטכניקות הטיפול בהתאוששות רפואת כאב וטיפול נמרץ.

לקראת סוף הנאום ברך ד"ר גולדיק את כל המשתתפים בשפה העברית ואמר להם " הנה מה טוב ומה נעים, שבת אחים גם יחד" ואז הוא הפתיע את המשתתפים ברעיון מיוחד.

פתאום בבת אחת מפינות האולם עלו לבמת הכבוד מספר רופאים בכירים והצטרפו לד"ר גולדיק. כל אחד מהם הביא כלי נגינה והם הפתיעו את הקהל בביצוע מיוחד של השיר " אימג'ן" (Imagine) של גו'ן לנון.

ד"ר גולדיק מישראל ניגן על הסקסופון. מול הפסנתר ישב ד״ר פדרו ג'יראו מפורטוגל. על  גיטרה חשמלית ד"ר חוויאר בלדה מספרד. בגיטרה בס ושירה הפתיע ד"ר אלטן שהין מטורקיה וסגר את ההרכב ד"ר פדריקו בילוטה מרומה בניגון על הצ'לו.

וכך על במה אחת במרכז לונדון עמדו וניגנו להם, יהודי מישראל, מוסלמי מטורקיה, ונוצרים מאירופה שרו ודמיינו את העולם יפה יותר ומשותף יותר לכל יושביו. " זאת היתה חוויה עוצמתית ונדירה במיוחד של ידידות חוצה גבולות", סיפר ד"ר גולדיק.

 

לצפיה בקטעי השיר באירופה ניתן ללחוץ על הקישורים הבאים:

https://www.youtube.com/watch?v=C0Rc57nn3dw

http://euroanaesthesia2016.esahq.org/euroanaesthesia-opening-ceremony/

 

בצילום – ד"ר גולדיק מישראל עומד שני מימין מנגן עם הרופאים של אירופה – צילום האיחוד האירופאי

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית