כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 11.01.2017

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

ד"ר אדית בלן - יו"ר הכנס הארצי לטיפול בכאב שנערך השבוע בחיפה

ד"ר אדית בלן מנהלת יחידת הכאב בביה"ח כרמל ובמרכז לין של הכללית היא יו"ר הכנס הארצי לטיפול בכאב שנערך השבוע במלון דן שבחיפה

דר אדית בלן מנהלת יחידת הכאב בכרמל ובלין

​מנצחים את הכאב

ד"ר אדית בלן מנהלת יחידת הכאב בביה"ח כרמל ובמרכז לין של הכללית היא יו"ר הכנס הארצי לטיפול בכאב שנערך השבוע במלון דן שבחיפה.

זהו הכנס ה 8 במספר שנערך ע"י האגודה הישראלית לכאב והוא משך אליו עשרות רופאים ואנשי מקצוע מובילים בתחום הכאב מומחים במחלות ראומטיות, טיפול נמרץ והרדמה, רופאים פנימאיים ורופאי משפחה, וכל מי שמתעסק וקרוב לעולם הכאב והטיפול בו. " פעם היינו מחפשים את הסיבות לכאב ומנסים לטפל בהן, מסבירה ד"ר בלן מביה"ח כרמל , כיום אנחנו כבר יודעים שהכאב הינו מחלה בפני עצמה, המצריכה בידוק ובירור מדוקדק והתאמה מוצלחת של הטיפול. והיות והכאב הוא תחושה סובייקטיבית  של כל חולה, האתגר העומד בפנינו רופאי הכאב הוא גדול ומשמעותי".

לכנס שנערך במלון דן כרמל בחיפה הוזמנו מרצים בכירים והוא עסק בסוגי הכאב השונים ונסקרו דרכי אבחון וגישות מתקדמות לטיפול בסוגי הכאב השונים כמו כאב ממקור אונקולוגי, כאב נוירופתי, כאבי פנטום כאבים בילדים ועוד.

"הכאב הוא חוויה אישית ומורכבת אשר משתנה מאדם לאדם, מעדכנת ד"ר בלן בעוד שלעיתים תחושת הכאב היא פיזית, קיימת גם תחושת כאב גם ללא פציעה או מחלה "

כדי לענות על העומס למבקשים שירות וטיפול בכאב הרחיבה הכללית את האפשרויות לקבלת טיפול בכאב וכיום ניתן לקבל שירותים במרפאת הכאב במרכז רפואי לין,  טיפולים מיוחדים כמו בלוקים תחת שיקוף בביה"ח כרמל וקבלת שירותים לטיפול בכאב גם במכון מור שבכרמל.

"המטרה היא לתת למטופלים שלנו שירות איכותי ומהיר ככל שניתן", מסבירה ד"ר בלן. במסגרת הכנס דנו הרופאים ואנשי המקצוע בטיפול בכאב אקוטי באירוע טראומה, בהכרת טכנולוגיות מתקדמות בטיפול פרוסטטי עם כאב פנטום, טיפול בכאבי פנטום. דמנציה וכאב , טיפול תרופתי בכאב ממקור אונקולוגי, כאב נוירופתי בחולי דיאליזה, טיפול בכאב אקוטי וכרוני אצל ילדים ועוד. " עולם הטיפול בכאב הוא עולם מתקדם ומאוד מתפתח מסכמת ד"ר בלן, האפשרויות העומדות בפנינו היום להקלה בכאבי המטופלים הם רבות ומגוונות, אצלנו בביה"ח כרמל ובכללית אנו שומרים ומטפחים את הרצף הטיפולי לנוחות וטובת המטופל ומעמידים את מיטב אנשי המקצוע עם הטכנולוגיות המתקדמות ביותר כדי להפוך את חייהם של הסובלים מכאב לחיים נוחים ונורמליים ככל הניתן".

 

בצילום – ד"ר אדית בלן מנהלת יחידת הכאב בכרמל ובלין – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית