כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 18.01.2018

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

צעירים ממדינות אירופה מתנדבים בכרמל

לישראל מגיעים בכל שנה כ- 130 מתנדבים מחו"ל לשנת שירות. השבוע הגיעו דיפלומטים מהשגרירות הצרפתית והגרמנית וממדינות נוספות ובהן איטליה, פורטוגל, ליטא, אסטוניה לכרמל על מנת לשמוע מהמתנדבים על חוויותיהם.

ביקור הדיפלומטים ומתנדבי כרמל

גרעין כרמל

משלחת דיפלומטים בכירה משגרירויות צרפת וגרמניה איטליה פורטוגל ומדינות נוספות הגיעה לביקור בביה"ח כרמל. הביקור נערך ביוזמת משרד החוץ בשיתוף עם IVA האיגוד הישראלי להתנדבות, המביא לישראל בכל שנה כ- 130 מתנדבים מחו"ל לשנת שירות בישראל.

מדובר בצעירים ממדינות אירופה בגילאי 18-25 המעוניינים לעשות בתום לימודיהם התיכוניים, שנת שירות. אלה הבאים להתנדב בכרמל, בוחרים בישראל ממגוון סיבות. הצעירים מגיעים לישראל בחודש ספטמבר ומתנדבים בביה"ח במהלך שנה שלמה.

הפרויקט המכונה "גרעין כרמל" מתנהל בביה"ח מזה 5 שנים וזוכה להצלחה רבה. בשנה שעברה אף זכה בית החולים כרמל בפרס כמקום השמה מועדף על המתנדבים מחו"ל.

לאחר אולפן עברית קצר וקורס בסיסי במיומנויות סיעוד ואק"ג מוצב המתנדב במחלקה ועובד בצמוד לצוות הסיעודי. המתנדבים עוסקים במגוון פעילויות, וביניהן: חלוקת אוכל, סיוע ברחצה, ניקיון סביבת המטופל, קיפול כביסה, סידור ארונות, שליחויות ועזרה לצוות האחיות וכוחות העזר.

בשנתיים הראשונות הגיעו לכרמל מתנדבים מגרמניה. בשלוש השנים האחרונות מונות הקבוצות כ- 17 מתנדבים מגרמניה ומצרפת, בהם בנים ובנות.

את הקבוצה מובילות באופן צמוד עובדת סוציאלית ענת אורן גדות האחראית על הקבוצה הגרמנית ועוסדת סוציאלית אליזבט פרץ האחראית על הקבוצה הצרפתית.

שתי העובדות הסוציאליות הנמרצות של כרמל נפגשות עם המתנדבים במפגשים פרטניים וקבוצתיים על מנת לעקוב מקרוב וללוות את החוויות שהם עוברים כאן. בנוסף מקבלים המתנדבים גם תוכנית העשרה העוסקת בנושאים שאינם קשורים לעבודתם השוטפת (חגי ישראל, מבנה החברה הישראלית – רב תרבותיות, אקטואליה ועוד).

השבוע הגיעו הדיפלומטים מהשגרירות הצרפתית והגרמנית לכרמל על מנת לבחון מקרוב ולשמוע את המתנדבים בני ארצותיהם. הם ביקשו לקבל משוב מהמתנדבים על השתלבותם בביה"ח ובישראל. דיפלומטים ממדינות נוספות ובהן איטליה, פורטוגל, ליטא, אסטוניה הצטרפו אף הם על מנת לבחון את האפשרות לשלוח לבית החולים מתנדבים מארצותיהם. קבוצת מתנדבי כרמל ישבו עימם וסיפרו על חוויותיהם בבית החולים, בחיפה ובישראל.

נכחו בפגישה גם כל מנהלי האגודה הישראלית להתנדבות האחראית בישראל על כ- 900 מתנדבים בכל שנה. מטעם בית החולים בירכה אהובה טל מנהלת הסיעוד. האחות דניאלה נחום סיפרה על תרומתם של המתנדבים לעבודה השוטפת במחלקות. עובדת סוציאלית ענת סיפרה על השתלבותם של המתנדבים בחיי בית החוללים ועל ההערכה הרבה לה זוכה עבודתם מצד צוותים, חולים ובני משפחות.

הדיפלומטים והאורחים סיכמו את הביקור כמוצלח והתרשמו מאד ממה ששמעו על הפרויקט המתנהל בהצלחה רבה זו השנה החמישית בביה"ח כרמל.

 

 

בצילום – ביקור הדיפלומטים ומתנדבי כרמל – צילום אלי דדון  

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!