כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 31.08.2016

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

מאי פינטו הצילה חיים של תושב חיפה שהתמוטט ברחוב ליד ביתה

בסוף השבוע היה קשה לעצור את הדמעות והחיבוקים ביחידה לטיפול נמרץ בביה"ח כרמל כשהאחות מאי פגשה את אמיר תושב דליה שבכרמל אותו היא הצילה רק לפני מספר ימים. ואמיר, הוא לא מצא מילים להודות לאחות מאי שהצילה אותו

שוכב אמיר לידו אשתו האחות מאי ואביה משמאל דר קמפניין מכרמל

מאי פינטו התחילה את עבודתה כאחות בביה"ח כרמל רק לפני מספר שבועות. השבוע היא כבר הצילה חיים של תושב חיפה שהתמוטט ברחוב ליד ביתה.

בסוף השבוע היה קשה לעצור את הדמעות והחיבוקים ביחידה לטיפול נמרץ בביה"ח כרמל כשהאחות מאי פגשה את אמיר תושב דליה שבכרמל אותו היא הצילה רק לפני מספר ימים. ואמיר, הוא לא מצא מילים להודות לאחות מאי שהצילה אותו.

אמיר אבו חמוד בן ה45 תושב דליה ירד עם רכבו בסוף השבוע ובליווי בנו  לכיוון חוף הים בחיפה. הם ירדו לנוח ולתפוס קצת שקט על החוף. באמצע הדרך ברחוב יקינטון איבד אמיר את הכרתו קיבל התקף לב והתנגש עם רכבו ברכב שבא מולו.

מאי שגרה באזור שמעה את קולות התאונה. יצאה מהבית ורצה במהירות עם אביה מאיר פינטו למקום התאונה. יחד הם התחילו לטפל באמיר.

" הורדנו אותו מהרכב והתחלנו לבצע בו עיסויים והנשמות אבי ואני, סיפרה מאי. הוא ניראה כחול ועם סימנים דיי ברורים של התקף לב, אחרי מספר דקות של עיסוי וטיפול הוא החל להשתעל והדופק חזר". מאי הזעיקה ניידת טיפול נמרץ ופינתה את אמיר עם התקף הלב לחדר המיון בכרמל.

בחדר המיון קלט את אמיר גם ד"ר דמיטרי קמפניין מומחה מהיחידה לטיפול נמרץ שהמשיך את הטיפול ביצע אינטובציה והכניס את אמיר לצנתור דחוף. במהלך הצנתור פתחו הרופאים את הסתימה הקריטית בליבו של  אמיר באמצעות בלון. והוא הועבר להמשך טיפול ביחידה לטיפול נמרץ.

" בעיניי זה כמעט נס מושלם אמר ד"ר קמפניין, מה שבטוח הוא שללא הטיפול בשטח העיסוי וההחייאה שביצעה האחות מאי ואביה, אמיר לא היה איתנו היום, הם בהחלט הצילו את חייו".

האחות מאי בת ה 23 סיימה את לימודי הסיעוד שלה רק לפני מספר חודשים היא עבדה בביה"ח איכילוב בתל אביב התגעגעה לחיפה ולצפון חזרה הביתה, והתקבלה לפני מספר שבועות לעבודה במחלקה הפנימית א' 1 שבכרמל. " אני מרגישה שכרמל בשבילי הוא בית חם, התקבלתי כאן בחום ובאהבה יוצאי דופן מספרת מאי, כולם מתייחסים אליי יפה ובכבוד העבודה ממלאת אותי בסיפוק ואני כבר מרגישה חלק ממשפחה גדולה של כרמל". את המחלקה הפנימית א' 1  בכרמל מנהל ד"ר סמיר קאסם ומנהל הסיעוד הוא האח שבאט שבאט.

השבוע במהלך מאוד קשה ומורכב פתח באופן סופי פרופ' רונן יפה מהמחלקה הקרדיולוגית בכרמל את הסתימה בליבו של אמיר שהיתה סתימה כמעט מלאה של 100% ואמיר ניצל גם מהמורכבות והקשיים של ניתוח לב פתוח.

ואמיר, הוא מתאושש עכשיו ומתכונן להמשך טיפול והחלמה ביחידה לטיפול נמרץ בכרמל.

" כל החיים שלי אני חיי בדליה, אני אהוב ואוהב מאוד אנשים, סיפר אמיר. האחות מאי ואבא שלה שהצילו אותי הם שליחים משמיים של אלוהים להציל אותי ואין לי מילים להודות להם. אני מכיר כבר את בית החולים כרמל עברתי כאן כמה טיפולים והמקום הזה פשוט מבורך, כאן הצילו את החיים שלי. היחס השירות והטיפול הם מעולם אחר. אני מודה מקרב לב לכל הרופאים לצוות האחיות ולכל מי שעזר לי לחזור לחיים. אני בטוח שאתם כאן בכרמל המלאכים שלי ששומרים עלי כל הזמן " הודה במילים נרגשות אמיר למאי ולכל צוות בית החולים.

 

בצילום – שוכב אמיר לידו אשתו האחות מאי ואביה משמאל ד"ר קמפניין מכרמל – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!