כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 18.05.2017

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

בית החולים כרמל נערך להגן על מערכות המחשוב של ביה"ח כנגד פריצה

בבית החולים כרמל לא לוקחים סיכונים ובית החולים נערך במלוא הכוח כדי להגן על מערכות המחשוב של ביה"ח כנגד כל פריצה או פגיעה.

בית החולים נערך להגן על מערכות המחשוב של ביה"ח כנגד כל פריצה

תחת מתקפה

בבית החולים כרמל לא לוקחים סיכונים ובית החולים נערך במלוא הכוח כדי להגן על מערכות המחשוב של ביה"ח כנגד כל פריצה או פגיעה. מתקפת הסייבר שהיכתה בסוף השבוע בלא פחות מ-99 מדינות, פגעה לפי נתונים של האינטרפול בעשרות אלפי מחשבים השייכים לארגונים רבים ברחבי העולם. את הפגיעה הקשה ביותר ככל הנראה , ספגו בתי החולים בבריטניה שמחשביהם שותקו מרחוק על-ידי פורצי מחשבים. כתוצאה מתקיפת מחשבי בתי החולים בבריטניה ניתוחים בוטלו ונדחו וכאוס כללי שרר במערכת הבריאות בבריטניה.

שושי לבבי מנהל או"ש ומחשוב של ביה"ח כרמל מעדכנת כי רשת המחשבים ומערכות המידע בבי"ח כרמל הינן חלק מרשת המחשבים הענקית והמאובטחת של שירותי בריאות כללית.

"הכללית מזה שנים משקיעה בנושא הגנת מידע וסייבר, דבר שמקשה על העובדים את העבודה היומיומית במערכות השונות, אך הוכיח את עצמו באופן חד משמעי ונתן את פירותיו בימים טרופים אילו, מסבירה גב' לבבי. מתקפת הסייבר העולמית המשתוללת בימים האחרונים חשפה את החוליות החלשות בהגנת המידע בארגונים הגדולים בעולם וביניהם ארגוני הבריאות.

בי"ח כרמל משקיע למעלה מעשור בנושא אבטחת המידע משאבים רבים, על מנת להגן על המידע של מטופליו. בי"ח הוסמך תקן הגנת מידע ISO 27799 המחמיר כבר בשנת 2011 ומדי שנה עובר בהצלחה את המבדק לחידוש ההסמכה. זו תוצאה של השקעה שוטפת ומתמשכת, נהלי עבודה מחמירים בנושא, טכנולוגיות שמיושמות על מנת לאבטח את הרשת, השרתים והמידע,

וצוותי עבודה מכל הסקטורים בבי"ח אשר עובדים יחדיו בשיתוף פעולה במסגרת ועדת הגנת מידע ותוכניות עבודה ייעודיות לנושא". אומרת גב' לבבי.

אגף המחשוב בהנהלת הכללית וממונה הגנת המידע בכללית מובילים את מדיניות הגנת המידע בכללית אשר מיושמת גם בבי"ח כרמל, ומספקים לבי"ח שלנו כלים טכנולוגיים מהמתקדמים בעולם לניטור ובקרת הרשת, חסימת וירוסים ותוכנות זדוניות במיילים ובגלישה באינטרנט, ופיתוח מערכות מידע מאובטחות.

צוות המחשוב של בי"ח עושה ימים כלילות בתפעול כלי האבטחה, בקרה שוטפת וטיפול בבעיות שעולות. בימים האחרונים בי"ח כחלק מרשת בתי החולים בכללית העלה את רמת האבטחה שלו, תוך יידוע ושיתוף כל צוותי בי"ח. כל זאת במטרה להגן על המידע היקר של מטופליו", מסכמת מנהלת או"ש ומחשוב של כרמל שושי לבבי.

בצילום – שושי לבבי מנהלת מחשוב כרמל בחדר השרתים – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית