כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 23.03.2017

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

חג הפסח עומד בשער וההכנות בבית החולים כרמל בעיצומן

כדי להכשיר את בית החולים כולו נדרשת כאן עבודת הכנה ועבודה קפדנית של כל צוותי המטבח הלוגיסטיקה ומערך הדת והכשרות של ביה"ח

רב כרמל הרב אינדיק בהכשרת ביה"ח לקראת החג

​פסח בפתח

חג הפסח עומד בשער וההכנות בבית החולים כרמל בעיצומן. "כדי להכשיר את בית החולים כולו נדרשת כאן עבודת הכנה ועבודה קפדנית של כל צוותי המטבח הלוגיסטיקה ומערך הדת והכשרות של ביה"ח"  אומר רב ביה"ח כרמל הרב מאיר מאינדיק. אנחנו פועלים כבר חודשים לפני החג במרץ רב ולא חוסכים באמצעים כדי להעניק למטופלים שלנו את החג הכי כשר והכי בריא שאפשר".

לקראת החג ערך הרב ישראל רוזנטל אב"ד בבית הדין הרבני בחיפה סיור מקיף בבית החולים, הרב התרשם עמוקות ממכלול שירותי הדת המוצעים למאושפזים ולבני משפחותיהם. במסגרת הסיור הרב רוזנטל עמד מקרוב על הכשרת מטבח בית החולים לפסח והביע סיפוק רב מרמת הכשרות במהלך השנה ובמיוחד לחג הפסח.

כדי להכשיר את המטבח המרכזי ואת כל עשרות מטבחי המחלקות, יפשטו מיד עם צאת השבת  הצמודה לליל הסדר עשרות צוותים מתוגברים של משגיחי כשרות מטעם הרבנות הראשית של חיפה ויכשירו בקיטור ועל פי דרישות ההלכה את כל המטבחים. "גם  עגלות החימום החדשות המספקות אוכל למחלקות עברו תהליך הכשרה מיוחד והם יהיו כשרות לפסח" מעדכן יעקב שוורץ סגן המנהלת האדמיסטרטיבית של בית החולים. כמו כן מאושפזים שיבקשו כשרות מהודרת במהלך החג יוכלו להינות ממנות גלאט ומנות בד"ץ מיוחדות שיגיעו אליהם למחלקות.

לפני כניסת החג תתבצע מכירת חמץ כללית של כל חמץ בית החולים. מאושפזים ואנשי צוות שירצו, יוכלו למכור גם את החמץ האישי שלהם בצורה פרטנית אצל רב בית החולים הרב מאיר אינדיק. הרב יעביר את כל חתימות מכירת החמץ לרבנות הראשית בחיפה שמוכרת אותו כבכל שנה לגוי.

 כדי לענות לשאלות מאושפזים והמתעניינים בכלל בנושא תרופות כדורים ותרופות חמץ, הוציא בית החולים כרמל בשיתוף רב הכללית הרב מנחם לפקיבקר  מדריך מודפס ומסודר של התרופות הכשרות לפסח. בנוסף יעמוד מוקד טלפוני מיוחד שיענה לשאלות ויתן הבהרות בנושא תרופות כשרות לפסח. המוקד יהיה זמין 24 שעות למעט שבתות וחגים בטלפון  037471818 או *2701.

 

בצילום – רב כרמל הרב אינדיק בהכשרת ביה"ח לקראת החג – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית