כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 11.01.2017

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

פגיית כרמל נבחרה כאחת מתוך 5 הפגיות המצטיינות בישראל

פגיית ביה"ח כרמל ממשיכה להצטיין. בטכס מרגש במשרד הבריאות בירושלים בנוכחות שר הבריאות הרב יעקב ליצמן ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימנטוב הוענקה תעודת הצטיינות מיוחדת לפגיית ביה"ח כרמל

צוות פגיית והנהלת כרמל באירוע ההצטיינות במשרד הבריאות

​פגיה מצטיינת

פגיית ביה"ח כרמל ממשיכה להצטיין. בטכס מרגש במשרד הבריאות בירושלים בנוכחות שר הבריאות הרב יעקב ליצמן ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימנטוב הוענקה תעודת הצטיינות מיוחדת לפגיית ביה"ח כרמל.

פגיית כרמל נבחרה כאחת מתוך 5 הפגיות המצטיינות בישראל והיא הפגייה המצטיינת היחידה בכל אזור חיפה והקריות. מנהל מחלקת ילודים ופגים בכרמל פרופ' אבי רוטשילד שהתכבד בתעודת ההצטיינות אמר " לזכות בפעם השלישית  בתואר הפגייה המצטיינת זאת כבר מחויבות גדולה. אני חב תודה גדולה לכל צוות  הפגייה העובד במסירות אין קץ לילות כימים כדי להעניק את השירות המסור והמקצועי ביותר  לפגים ולמשפחות. אנחנו עושים ונמשיך לעשות הכל כדי להצדיק את האמון שאתם מעניקים למצוינות שלנו ",אמר פרופ' רוטשילד

לטכס במשרד הבריאות הגיעו מנהל ביה"ח כרמל ד"ר אבי גולדברג, המנהלת האדמיניסטרטיבית סיגל זומר מנהלת הסיעוד דלית פינטל מנהלת הסיעוד של הפגייה ליאור שקד ועוד רופאים וצוות רפואי וסיעודי מצוות הפגייה

שר הבריאות יעקב ליצמן אמר באירוע כי "בכל טקס בו מכבדים הצטיינות יתרה טוב להיות נוכח. הטיפול בפגיות הוא תחילת הדרך וסמל להצטיינות לבית חולים שיכול לצמוח ולהוכיח הצטיינות גם בתחומים אחרים. העבודה בפגיות היא הצלת נפשות חשובה ובסיסית. אני שמח לראות כי קיימת הצטיינות גם בפריפריה וגם במרכז".

ד"ר ורד עזרא, ראש מנהל רפואה במשרד הבריאות אמרה:" זו שנה שלישית שאנו מחלקים תעודות לפגיות מצטיינות. כלל הפגיות במדינה עברו שיפור משמעותי, והפגיות אשר הוכיחו בשנה זו את הציון הגבוה ביותר הן בתי החולים כרמל, פוריה, וולפסון, שיבא והאנגלי בנצרת. שיפור זה הינו בזכות עבודתם הקשה והמסורה של הצוותים בפגיות. כלל המהלך נעשה תוך שיתוף פעולה של המשרד עם איגוד הנאונטולוגים והצוותים המקצועיים. אנו מכוונים בפעולותינו להמשך מתמיד באיכות הנדרשת והנמדדת במודל  הפגיות ".

פגיית כרמל היא חלק מקומת האימהות החדשה שנחנכה לאחרונה בכרמל בהשקעה של כ 30 מיליון ₪. הפגייה החדשה עברה למתחם מודרני ומתקדם מהטובים והיפים בארץ. בפגיה 18 עמדות טיפול מתקדמות בפגים ואפשרות לבצע ניתוחים ליד מיטת הפג. בשנת 2016 עברו וטופלו בפגיית כרמל כ 350 פגים כשהפג הקטן היה במשקל 450 גרם.

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימנטוב אמר בטכס כי " טקס זה הפך מסורת חשובה אך חשובה יותר היא הצלחת המודל ושכפולו למקומות נוספים. אנו רואים ירידה של כ 50% בזיהומים, תוספת כח אדם, תוספת מתמחים ואחיות עם הכשרה על בסיסית, שיפור בתשתיות וכד'.

רשימת בתי החולים הזוכים משמחת אף היא, מה שמראה שמצוינות באה מאנשים, היכן שיש אנשים טובים ורצון להצליח רואים תוצאות גם בבתי החולים בפריפריה ".

מנהל ביה"ח כרמל ד"ר אבי גולדברג אמר בתום האירוע כי הצטיינות פגיית כרמל היא חלק מה DNA  המצטיין של ביה"ח כרמל. " הצטיינות הפגייה שלנו בכרמל היא המשך ישיר למובילות ולסטנדרטים הגבוהים של איכות ובטיחות בכלל מחלקות ביה"ח. השירות והמסירות של הצוות הסיעוד בפגייה יחד עם המקצוענות הרפואית הגבוה של הצוות הרפואי הם שמביאים את פגיית כרמל להצלחה ולמצוינות שנה אחר שנה ". סיכם מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג.

 

בצילום – צוות פגיית והנהלת כרמל באירוע ההצטיינות במשרד הבריאות - צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית