כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 31.08.2017

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

סמנכ"ל בתי חולים של הכללית ד"ר מיקי שרף בביקור מקצועי בבית חולים כרמל

מנהל ביה"ח כרמל ד"ר אבי גולדברג יחד עם הנהלת בית החולים הציגו לסמנכ"ל ולצוותו את תכניות העבודה ורשימת הפרויקטים והמיזמים המאתגרים והבולטים של כרמל בשנה האחרונה.

הנהלת כרמל והנהלת החטיבה בביקור בכרמל – צילום אלי דדון

ביקור החטיבה

סמנכ"ל בתי חולים של הכללית ד"ר מיקי שרף בליווי הצוות הבכיר של חטיבת בתי החולים בהנהלה הראשית הגיע לביקור וסיור מקצועי בבית החולים כרמל.

מנהל ביה"ח כרמל ד"ר אבי גולדברג יחד עם הנהלת בית החולים הציגו לסמנכ"ל ולצוותו את תכניות העבודה ורשימת הפרויקטים והמיזמים המאתגרים והבולטים של כרמל בשנה האחרונה. כמו כן הוצגה המפה האסטרטגית של כרמל לשנים הקרובות.

סיגל זומר המנהלת האדמיניסטרטיבית של כרמל הציגה את תכניות הפיתוח של בית החולים בהם התקדמות תכניות הבניין הדרומי ותוספת קומה לבניין מעבדות בית החולים כדי לפנות יותר שטח לטובת חולים בתוך מבנה בית החולים.

"מתחם אשפוז יום וחדרי הניתוח החדשים נמצאים בעבודה מתקדמת, עדכנה גב׳ זומר. על הפרק קידום בניה לתינוקייה חדשה ומחלקת יולדות בקומה 7 ובנוסף שדרוג מחלקת ילדים ובית המרקחת. בציודים הרפואיים הגדולים מתוכנן SPEC סיטי למכון האיזוטופים. סיטי פרימיום לחדר המיון ו-PET סיטי חדש. שדרוג למרכזיות דיגיטליות בכל אתרי בית חולים שדרוג מצלמות האבטחה לביטחון ביה"ח הפנימי והיקפי. מערכות זיהוי קולי בדימות ובפתולוגיה ועוד תכניות פיתוח רבות.  

סגן המנהל ד"ר גיל לביא הציג תעודת זהות זיהומית תרופתית מחלקתית עם ציון 100 בהתמודדות ביה"ח עם חיידקים עמידים. עוז יאיר מנהל הלוגיסטיקה הציג את עיקרי התוכנית לשימוש מושכל בצר"פ כשכרמל מוביל בכללית את השימוש הנכון והיעיל ביותר בתקציב הציוד הרפואי. תקציב הצר"פ בכרמל מהווה תקציב וסכום משמעותי מתוך סך תקציב בית החולים.

ד"ר שרון אלרעי מנהלת האיכות והבטיחות של ביה"ח הסבירה על ציון האיכות במצפן המחלקתי המודד את כל מרכיבי היעדים באיכות ובשירות בכל מחלקה בשנת 2017. הנתונים לחציון הראשון של השנה נראים בכרמל טובים ומבטיחים.

פרופ' משה פליגלמן מנהל המערך הקרדיולוגי של כרמל הציג את הפיתוחים האחרונים בתחום הצנתורים המבוצעים בחדרי הצנתור של כרמל ומביאים את יכולות הקרדיולוגיה של כרמל למובילים והגדולים ביותר בכללית בתחום הקרדיולוגיה.

מעל 3500 חולים מאושפזים בשנה. כ- 2000 צנתורים 8000 בדיקות אקו ומעל 15,000 בקורי מרפאה בשנה עוברים דרך ידי הקרדיולוגים של כרמל.

ד"ר אמיר פלג מנהל המכון הגנטי הציג את תכניות הפיתוח והחידושים האחרונים בתחום הגנטיקה. על הטיפול בחולים המטולוגיים במכון ובכרמל בתחום הרפואה והסיעוד הרחיבו והסבירו ד"ר מאיר פרייס מנהל ההמטולוגיה וד"ר שי כהן מנהל המחלקה הפנימית ב'.

על הטיפול המתקדם בתינוקות ובפגים כולל שימור הנקה בפגים עדכנה מנהלת הסיעוד של הפגייה ליאור שקד. במהלך הביקור צוות הנהלת החטיבה בליווי מנהל ביה"ח יצא לסיור בבית החולים הם התרשמו מסיום הבינוי והמעבר למטבח החדש פרויקט גדול ומורכב בעלות של כ- 18 מיליון ש״ח שהסתיים לאחרונה בהצלחה.

ד"ר זיו רוזנבאום ראש אגף טכנולוגיות סיכם את הביקור ואמר, "לא סתם אתם בית חולים מצטיין. מאוד התרשמתי מכל הנושאים המוצגים עם חוויה מאוד מיוחדת".

לילי פרלמן האחות הראשית בחטיבת בתי החולים אמרה, "אתם מציגים רפואה במיטבה אתם יודעים להוביל וזה תמיד משמח. אנחנו כבר מחכים לביקור הבא כאן בכרמל".

סמנכ"ל חטיבת בתי החולים ד"ר מיקי שרף הודה למנהל כרמל ד"ר גולדברג ולחברי ההנהלה על הביקור המגוון והמוצלח ואמר ,"יש כאן עשייה מדהימה בכל התחומים רפואי ואדמיניסטרטיבי תמשיכו להצטיין".

 

 

בצילום – הנהלת כרמל והנהלת החטיבה בביקור בכרמל – צילום אלי דדון
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית