כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

סדנת זיכרון - מיועדת לגילאי 55 ומעלה

אם אתם אף פעם לא זוכרים היכן הנחתם את מפתחות הרכב, אם שוב שכחתם את שמה של הבת דודה ההיא שגרה בתל אביב. אם אתם עוד פעם מחפשים נואשות את המשקפיים ומתברר ששכחתם שהן נמצאות לכם על המצח. אז הסדנה החדשה של ביה"ח כרמל מיועדת לכם.

סדנת זיכרון - מיועדת לגילאי 55 ומעלה

​ביוזמת ד"ר אירינה מלחובסקי, מנהלת המחלקה הגריאטרית בכרמל, וחני הראל מנהלת המחלקה לריפוי בעיסוק נפתחת בימים אלו בביה"ח כרמל של הכללית הרשמה לסדנאות נוספות לשימור ושיפור הזיכרון. במהלך השנה האחרונה התקיימו מספר מחזורים מוצלחים של הסדנה ולאור ההצלחה והביקוש הרב, הוחלט להמשיך ולקיים את הסדנאות בבית החולים.

"הזיכרון הוא יכולת האדם לרכוש לאחסן מידע ולהשתמש בו בכל עת", מסבירה ד"ר מלחובסקי, "בזכות תרגול נכון של המוח נוצרים קשרים חדשים בין סיבי העצב, מתעוררים אזורים במוח שלא הופעלו ואולי גם צומחים תאי עצב חדשים".

במהלך הסדנה יתרגלו המשתתפים וילמדו אסטרטגיות לשימור ושיפור הזיכרון, יקבלו הסברים על תהליכי הזיכרון ועל הגורמים המשפיעים על איכות הזיכרון.

סדנת הזיכרון בבית החולים כרמל מיועדת ופתוחה לציבור הרחב ומכל קופות החולים. מנחות הסדנה הן מרפאות בעיסוק המתמחות בתחום הקוגניטיבי. הסדנה תכלול הרצאות אורח של רופאה גריאטרית ושל פיזיותרפיסטית.

"הסדנה מיועדת לאנשים שכבר מרגישים ירידה ביכולת הקוגניטיבית ובזיכרון וגם לכאלה שרוצים למנוע את הידרדרות המצב" מסבירה חני הראל, מנהלת המחלקה לריפוי בעיסוק.

"אנחנו יודעים ומכירים כיום תרופות שבמינונים לא נכונים ותגובות בין תרופתיות יכולות לגרום לפגיעה בזיכרון כמו גם שילוב של אלכוהול ברמות גבוהות מסוגל לפגוע בזיכרון", מסבירה ד"ר מלחובסקי "יש גם לתת תשומת לב גבוהה לכל נושא השינה, חוסר שינה פוגע גם הוא משמעותית בביצוע מטלות הדורשות זיכרון קשב וריכוז ".

הסדנה אשר תתקיים ב"בית חולים כרמל הישן",  מיועדת לבני 55 ומעלה ותכלול 5 מפגשים שבועיים רצופים. כל מפגש שבועי הינו של שעתיים הסדנאות מתקיימות בקבוצות קטנות ואישיות וישנה חלוקה נוחה לפי קבוצות גיל. על כן מספר המקומות בכל מחזור הינו מוגבל.

לפרטים נוספים ורישום ניתן להתקשר ל 04-8250263 או  ל 04-8250555. ההרשמה כרוכה בתשלום.

 

בצילום – ד"ר מלחובסקי וחני הראל מכרמל – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!