כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 01.03.2017

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

יחידת פה ולסת של ביה"ח כרמל לא מפסיקה להתקדם ולהתחדש

ליחידת פה ולסת של ביה"ח כרמל בניהולו של ד"ר גוסטבו מואיגר, הצטרף כוח מקצועי חדש - ד"ר אבישי הרמן, מומחה ליישור שיניים ולסתות.

דר גוסטבו מואיגר ודר הרמן

​מתקדמים בפה ולסת

יחידת פה ולסת של ביה"ח כרמל לא מפסיקה להתקדם ולהתחדש.
ליחידת פה ולסת של ביה"ח כרמל בניהולו של ד"ר גוסטבו מואיגר, הצטרף כוח מקצועי חדש- ד"ר אבישי הרמן, מומחה ליישור שיניים ולסתות.
"אצלנו בכרמל פועל שירות אורתוכירורגיה מקצועי המנוהל ע"י מומחים מובילים מתחום הפה והלסתות והם יתכנסו מעתה תחת אחריותו המקצועית והאורתודנטית של ד"ר הרמן, מעדכן ד"ר מואיגר. ד"ר הרמן הצטרף למחלקה בתחילת השנה, ויהיה אחראי בתחום האורתודנטיה על ניתוחי הלסתות המבוצעים לצורך תיקון עיוותים בלסתות. זהו תחום גדול, שהולך ומתפתח לאחרונה".
ד"ר אבישי הרמן בן 40 תושב בנימינה אב  ל 4 ילדים ונשוי לאורלי,  מורה למתמטיקה. הוא חובב ספורט ושחקן כדורסל בעברו. 
כיום, במקביל לעיסוקו הקליני, הוא שותף בקבוצת מחקר בטכניון במעבדה של פרופ' אבי שרודר. המחקר עוסק בתרופות מונחות מטרה במסגרת רפואה מותאמת אישית,  ע"מ להגיע לטיפול אורתודנטי מהיר בסיוע מולקולה ייחודית.
ד"ר הרמן סיים את לימודי רפואת שיניים כעתודאי באוניברסיטת תל אביב ב 2001 בהצטיינות, ואת  ההתמחות באורתודונטיה בבי"ח תל השומר ב 2011. לאחר התמחותו, ניהל את מרפאת המומחים הצבאית לרפואת השיניים  בביה"ח 10 בחיפה במשך 3 שנים.
בשנתיים האחרונות עבד כרופא בכיר במחלקה לאורתודנטיה ומומי פנים בביה"ח רמב"ם, בהנהלת פרופ' אייזנבוד, והחודש הוא מונה כעת למנהל השירות לאורתודנטיה ביחידה לפנים ולסתות בבי"ח כרמל.
"מדובר במקרים של עיוותי פנים, לסתות ומנשך משמעותיים, שאינם מצליחים לקבל טיפול ותשובה בקהילה, מסביר ד"ר הרמן. המטרה שלנו היא להגיע לפנים הרמוניות ונאות תוך  התאמה מלאה בין סגירת השיניים לבין הלסתות ומראה הפנים.
יחסי פנים , לסתות ושיניים תקינים חשובים מאוד מסיבות פונקציונליות ואסטטיות כגון: אכילה דיבור וחיוך, וכדי לבצע טיפול משמעותי צריך לעיתים ניתוח עם התאמת שיניים מקצועית ומדויקת. במקרים הנדרשים, התכנון נעשה כיום באופן ממוחשב ובסיוע מדפסות תלת מימד מתקדמות. כיום ניתן להכין את החולה באופן וירטואלי, ולהעריך ולתכנן את תוצאות הטיפול לפני הניתוח לפני שאנחנו נוגעים בסכין בכלל מסביר ד"ר הרמן.
מנהל היחידה ד"ר גוסטבו מואיגר מציין כי ההגעה של ד"ר הרמן מעלה את היכולות המקצועיות של היחידה והיא מעמידה אותה בין היחידות המקצועיות והמובילות בארץ.
"השירותים אותם יציע ד"ר הרמן מצטרפים לשירותים הרבים המקצועיים של היחידה שלנו כמו ניתוחים אונקולוגיים של חלל הפה. טיפולים אנדוסקופיים של בלוטות הרוק. ארתרוסקופיות של מפרקי הלסת, שחזורי לסתות ושתלים במקרים מורכבים".
ד"ר הרמן אומר כי הוא מאמין כי שהידע והמקצועיות המשולבת הקיימת ביחידה תיתן שירות מיטבי ואיכותי לכלל המטופלים שלנו. "מצאתי כאן יחידה מובחרת ואיכותית עם אנשים מצוינים, ואני גאה להשתייך אליה"

 

בתמונה: ד"ר גוסטבו וד"ר הרמן, צילום - אלי דדון.

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית