כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 28.07.2016

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

לראשונה בכרמל קורס עזרה ראשונה לטיפול במצבי חירום

נערך לצוות השינוע של בית החולים. בצוות השינוע של כרמל אותו מנהל דוב סימון עובדים עשרות משנעים שתפקידם הסעת חולים ומטופלים בין המחלקות השונות, העברת חולים לבדיקות וצילומים והחזרתם למחלקות

צוות שינוע כרמל בקורס ההחייאה

​לראשונה בכרמל קורס עזרה ראשונה לטיפול במצבי חירום נערך לצוות השינוע של בית החולים. בצוות השינוע של כרמל אותו מנהל דוב סימון  עובדים עשרות משנעים שתפקידם הסעת חולים ומטופלים בין המחלקות השונות, העברת חולים לבדיקות וצילומים והחזרתם למחלקות.

יגאל זלאטקין אחראי תחום ההדרכה בסיעוד בבית החולים כרמל אמר – " אנו רואים חשיבות גדולה להדרכת צוותי מבית החולים הבאים במגע ישיר עם מטופלים. קרו כבר בעבר מקרים של איבוד הכרה או סכנת חיים במטופלים שעברו שינוע לצורך בדיקות לדוגמא, והחשיבות ליכולת  לבצע פעולות הצלה היא קריטית ויכולה להציל חיים "

אחד המדריכים  שהעביר והדריך את הקורס הוא האח וואסים זהר מחדר המיון. וואסים עובד כאח כבר 8 שנים בכרמל מתוכם  4 שנים במלר"ד והוא עם ניסיון עשיר בתחום הטראומה והצלת חיים.

וואסים בוגר קורס על בסיסי ברפואה דחופה ובוחן במרכז הסימולציות הארצי "מסר" לבחינות ברפואה דחופה. " זאת פעם ראשונה שאני מדריך בקורס כזה והרגשתי שהחברה רוצים באמת ללמוד ולדעת, אמר וואסים, אני שמח ששיתוף הפעולה עבד כמו שצריך והענקנו להם כלים חיוניים בהם הם יוכלו להציל חיים".

בקורס ההחייאה הראשון של כרמל השתתפו כ 20 משתתפים מצוות השינוע של ביה"ח שלמדו בשני מחזורים מחזור אחד עם וואסים ומחזור שני עם  המדריכה  הבכירה אולגה קירסנוב מהמחלקה הפנימית א' 1.

במהלך הקורס למדו המשנעים חומרים בנושא, זיהוי מצבים חריגים , החייאה בסיסית BLS  במבוגרים ובילדים. משתתפי הקורס עשו עבודת התנסות בפועל ותרגלו החייאה בסיסית ע"י מטפל אחד או שני מטפלים והתנסו בעבודה על בובות החייאה חכמות. הבובות החכמות נושמות, נותנות חיווי המראה על עמוק העיסוי, האם ההנשמה אפקטיבית ועוד. " ראינו שהחברה התלהבו ולמדו ברצון. הם הבינו שהתפקיד שלהם הוא לא רק להוביל חולים אלה בשעת הצורך הם מסוגלים להציל חיים של מטופל. אמר האח וואסים.

שלומי אסולין מצוות המשנעים שעבר את הקורס אמר כי רק היום לאחר הקורס הם מבינים כמה חשוב הוא היה. "אנחנו עובדים ומשנעים חולים ומטופלים  במצבים מורכבים ושונים כל הזמן חשוב מאוד שתהיה לנו היכולת להגיש להם עזרה מצילת חיים כשצריך" אמר שלומי.

" קורס ההדרכה עבר בהצלחה רבה סיכם אחראי תחום ההדרכה בסיעוד יגאל זלטקין. לאור הצלחת הקורס אנו שוקלים הרחבתו גם לעוד אנשי צוות בכרמל בהם אנשי צוות הביטחון, צוותים לוגיסטיים ועוד".

 

בצילום – צוות שינוע כרמל בקורס ההחייאה – צילום ביה"ח כרמל

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית