כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 25.01.2017

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

רוקחות ביה"ח כרמל נחשבת כאחת הטובות והמובילות בצפון

השירות הרוקחי של ביה"ח מצטיין לא רק בשירות אותו מעניקים הרוקחים לכלל מחלקות בית החולים

לאה וזק וצוות הרוקחות

מובילים ברוקחות

רוקחות ביה"ח כרמל נחשבת כאחת הטובות והמובילות בצפון. השירות הרוקחי של ביה"ח מצטיין לא רק בשירות  אותו  מעניקים הרוקחים לכלל מחלקות בית החולים

אלה גם ובעיקר בזכות איכות כח האדם שבו. כוח האדם הרוקחי בכרמל בניהולה המוצלח של הרוקחת הראשית לאה זק בולט בהישגים המקצועיים שלו

והרוקחים מכרמל לוקחים חלק פעיל ומשמעותי בכל הכנסים המקצועיים בארץ ובעולם. בכנס האחרון ה 23 במספר של החברה הישראלית לאיכות רפואה שנערך בתל אביב.

החברה הישראלית לאיכות ברפואה מאגדת בתוכה צוותים רפואיים מולטי-דיסציפלינריים ופועלת במטרה לקדם איכות ובטיחות במערכת הבריאות בישראל.

בכנס הציג אגף הרוקחות של ביה"ח כרמל 3 פרויקטים רוקחיים מובילים ומוצלחים.

" זאת הפעם הראשונה שאנו מציגים כמות כזאת גדולה של עבודות בכנס כה יוקרתי, וזאת הודות למקצועיות ולאיכות האנשים שלנו " אומרת בגאווה לאה זק.

ראשון הפרויקטים שהוצגו  היה  " בקרה על רישום תרופות נוגדות קרישה פומיות חדשות בבית החולים"  - שהוצג ע"י דר' האני מח'ול Pharm D בהנחיית דר' אופיר לבון הפרמקולוג הקליני של כרמל. דר מח'ול משמש בתפקידו כרוקח קליני מזה 4 שנים בבית החולים .בין התחומים הרבים בהם הוא עוסק ניתן למנות בקרת מתן תרופות נוגדות קרישה פומיות מהדור החדש וייעוץ רוקחי קליני.

הפרויקט השני  "רוקח במכון ההמטולוגי- שימוש מושכל בתרופות כימותרפיות יקרות "-  הוגש ע"י רוית מלברגר B.Sc Pharm M.H.A  בשיתוף עם דר' מאיר פרייס מנהל המכון ההמטולוגי בכרמל

רוית עובדת בבית החולים מזה 16 שנה והיא רוקחת  אחראית  על תחום הציטוטוקסי המרכזת את שרותי הרוקחות בכל הקשור לטיפולים כימותרפים וביולוגיים.

הפרויקט השלישי שהוצג  " ניטור רמת הדיגוקסין בקרב המאושפזים במרכז הרפואי כרמל" –  הוגש ע"י דר' טל לביא Pharm D, נדיה מרגולין B.Sc Pharm M.H.A , בהנחיית דר' אופיר לבון. דר ' טל לביא היא רוקחת קלינית המלווה את המחלקות הפנימיות א1+2 מזה כשנתיים.

אגף הרוקחות בכרמל פועל עם  12רוקחים מחלקתיים ו-3 רוקחים קליניים

ויחודו הוא בממשקי העבודה בין הרוקחים הקליניים לרוקחים המחלקתיים וכן בשיתוף הסינרגטי בין ד"ר אופיר לבון לבין אגף הרוקחות.

הרוקחת הראשית לאה זק מודה לצוותים שהשתתפו וייצגו את כרמל  בכנס הארצי ואומרת

כי " אני מאמינה חובתנו המקצועית היא לשאוף קדימה , ללמוד ולהישאר מעודכנים.  כאשר המטרה היא לתת טיפול מיטבי ובטוח תוך שמירה על רצף טיפולי בית חולים – הקהילה".

 

בצילום – לאה וזק וצוות הרוקחות – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית