כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 03.11.2016

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

בכרמל מציינים את שבוע הפיזיותרפיה הבינלאומי

להניע נכון את הגוף פרושו להוסיף בריאות וחיים. השבוע חל שבוע הפיזיותרפיה הבינלאומי ובביה"ח כרמל ציינו את השבוע הבינלאומי בפעילויות מיוחדות לקידום בריאות הציבור

צוות מכון הפיזיותרפיה של כרמל

​שבוע הפיזיותרפיה הבינלאומי מהווה הזדמנות לפיזיותרפיסטים מרחבי העולם להעלות את המודעות לתרומה המכרעת של מקצוע הפיזיותרפיה לשמירה על הבריאות, התנועה והעצמאות של כלל האוכלוסייה.

" בכל שנה ארגון הפיזיותרפיה הבינלאומי שם את הדגש על תנועה לבריאות, מסבירה דבורה ישראלי מנהלת מכון הפיזיותרפיה בכרמל. השנה הדגש הוא על הוספת חיים לשנים- תוך הדגשת החשיבות שיש לפיזיותרפיה על תפקוד ובריאות לאריכות ימים.

על פי דו"ח של ארגון הבריאות העולמי (ה-WHO) בנושא בריאות והזדקנות ובהתבסס על  מספר רב של מחקרים בנושא פעילות גופנית, נמצא קשר ישיר בין הדרכה לפעילות גופנית על ידי פיזיותרפיסטים והזדקנות בריאה יותר. הפיזיותרפיסטים עוזרים למבוגרים להיות עצמאים ומתפקדים יותר תוך שיפור איכות החיים והפחתה בעלויות של טיפולים שונים", מסבירה גב' ישראלי מכרמל. תכניות תרגול מותאמות הן חיוניות כדי לקדם את היכולת לעצמאות  במיוחד בגילאים המבוגרים יותר. הפיזיותרפיסטים יכולים להיחשב כמומחים לתנועה ושמירה על התפקוד  ועל ידי כך יש להם תפקיד חשוב במניעת מחלות.

כדי להעלות את המודעות קיימו  השבוע הפיזיותרפיסטים של בית החולים בשיתוף עם פיזיותרפיסטים מהקהילה במרחב חיפה וגליל מערבי של הכללית. בדיקות לכושר גופני כללי ושיווי משקל ברחבת הכניסה לאודיטוריום בית החולים. עשרות מבקרים הגיעו להיבדק וקיבלו מידע חשוב ומועיל על מצבם.

סגנית מנהלת המכון זיוה גינוסר אמרה כי המפתח נמצא בראש ובראשונה בידו של כל אחד.

" חשוב שכל אחד יקח אחריות על מצבו וידע כי באמצעות מספר פשוט וקל של תרגילים ניתן להגיע לשיפור איכות החיים, למנוע נפילות מסוכנות בגיל המובגר, ולהגביר את חופש התנועה". אמרה גב' גינוסר.

במסגרת היום הבינלאומי העבירה הפיזיותרפיסטית יעל נזרי ארבל הרצאה מרתקת שהיתה פתוחה לכלל הציבור בנושא אורח חיים פעיל, מניעת נפילות ושיפור שיווי המשקל לגיל השלישי. ההרצאה היתה מרתקת ומשכה קהל רב.

צוות מכון הפיזיותרפיה בבית חולים כרמל מונה כ-15 פיזיותרפיסטים אשר מטפלים ברוב מחלקות בית החולים, לאורך כל טווח הגילאים- מהפגייה ועד לגריאטריה, תוך דגש על טיפול מיטבי ואיכותי ושמירה על כבוד האדם ומשפחתו.

מכון הפיזיותרפיה בכרמל מספק שירותים בתחומים רבים ביניהם תכניות  לקידום בריאות, מניעה וטיפול בכדי להגיע לפעילות המקסימאלית האפשרית לכל מטופל, תוך שאיפה להגיע  ליכולת התפקוד הגבוהה ביותר אליה הם יכולים להגיע.

הטיפול מהווה אינטראקציה בין הפיזיותרפיסט, המטופל, מקצועות בריאות נוספים, ומשפחות המטופלים. המטפלים והקהילה בתחילת התהליך מעריכים את יכולת התנועה של המטופל, מגיעים להסכמה על יעדי הטיפול תוך שימוש ביכולות המקצועיות  והידע של הפיזיותרפיסטים תוך שמירה על כבוד האדם. " המטרה שלנו מסכמת מנהלת המכון דבורה ישראלי  היא למקסם את איכות החיים של המטופל תוך הסתכלות על מכלול מרכיבים, בהם היבטים תנועתיים, היבטים פסיכולוגיים, סוציאליים ורגשיים כל זאת תוך עבודה על קידום, מניעה, טיפול, התערבות ושיקום ".

 

בצילום – צוות מכון הפיזיותרפיה של כרמל – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית