כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 31.12.2018

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

מחלקה פנימית ב' בכרמל נבחרה במקום הראשון בכללית בסקר שביעות רצון מטופלים

יותר מ- 2,500 חולים מטופלים בשנה במחלקה פנימית ב'. בחלקם הגדול מדובר בחולים מבוגרים ומורכבים הדורשים טיפולים במספר מחלות בו זמנית. למרות הקושי והמטופלים הרבים זכתה פנימית ב', במקום ראשון מתוך 35 מחלקות פנימיות, בבתי החולים של הכללית בכל רחבי הארץ.

הצוות הרפואי והסיעודי של המחלקה הפנימית ב' בכרמל

הפנימית של כרמל מצטיינת

מחלקה פנימית ב' במרכז רפואי כרמל נבחרה במקום הראשון בכללית כמובילה בסקר שביעות רצון מטופלים. "אצלנו האדם נמצא במרכז, השילוב של אנושיות יחד עם מקצועיות רפואית זה מה שמייחד אותנו" אומר ד"ר שי כהן מנהל חטיבה פנימית ומחלקה פנימית ב'.

יותר מ- 2500 חולים מתאשפזים ומטופלים בכל שנה במחלקה פנימית ב'. בחלקם הגדול מדובר בחולים מבוגרים ומורכבים הדורשים טיפולים במספר מחלות בו זמנית. אולם למרות הקושי והמטופלים הרבים, הצליחה פנימית ב' בניהולו של ד"ר שי כהן ,לבלוט מעל כולם וזכתה במקום הראשון בסקר שביעות רצון מטופלים, מתוך 35 מחלקות פנימיות, בבתי החולים של הכללית בכל רחבי הארץ.

ד"ר עדי קיברי סגנית מנהל המחלקה, "אנחנו מסתכלים על האדם המטופל כמכלול אחד, את משפחתו וסביבתו כעולם שלם ומנסים להעניק טיפול והתייחסות כוללת ומכילה תוך מתן תשומת לב לכלל גורמי התמך של המטופל".

במסגרת הסקר הארצי נשאלו המטופלים שאושפזו בבתי החולים של הכללית בכל הארץ, על היחס שקיבלו מהצוות הרפואי והסיעודי, על איכות ההסברים שניתנו להם לאורך האשפוז ובשחרור, עד כמה הצוות היה מתואם ביניהם לגבי הטיפול במטופל, והאם הרגישו שהם נמצאים בידיים טובות.

זיאד אבו סאלח כבר 11 שנים בתפקיד מנהל הסיעוד במחלקה, וקרוב ל- 30 שנה במחלקה, ובכל בוקר הוא מגיע עם אנרגיות ומחשבות חדשות כיצד לתת לחולים שבמחלקה שלו את היחס והטיפול הטוב ביותר. זיאד וסגניתו האחות מירב זילברשטיין מובילים יחד את הצוות הסיעודי שנמצא 24/7 ליד מיטת המטופל במתן טיפול מקצועי, איכותי ואנושי. "אנחנו במחלקה נותנים 100% תמיכה ומאמינים בגישה רגישה ואנושית במקביל למתן הטיפול הרפואי", מסביר זיאד. "אנו עובדים בעבודת צוות מלאה אחים ואחיות, רופאים, פיזיותרפיסטים, עובדות סוציאליות, דיאטניות ועוד, כשכולנו מוכוונים לטיפול איכותי ואנושי שמביא בסופו של דבר לשביעות רצון טובה של המטופלים".

מחלקה פנימית ב' הינה חלק מהחטיבה הפנימית בכרמל. במחלקה 33 מיטות אשפוז, 3 מיטות לטיפול מוגבר וייחודה הוא טיפול בחולים המטולוגים כמו חולי סרטן מסוג לימפומה או לוקמיה באמצעות שיטות טיפול מתקדמות. המחלקה בעלת ניסיון מקצועי רב והיא עובדת בצמידות ובשיתוף המכון ההמטולוגי של בית החולים בניהולו של ד"ר מאיר פרייס.

הצוות הרפואי והסיעודי של המחלקה הפנימית ב' בכרמל

מנהל החטיבה הפנימית ד"ר שי כהן חי ונושם את המחלקה הפנימית שלו, פנימית ב', כבר כמעט 20 שנה, והוא חלק בלתי נפרד מהצלחות המחלקה לאורך השנים. "אנחנו שואפים למקצוענות רפואית תוך שילוב של אנושיות, זה מה שמביא את צוות המחלקה שלנו להיות מצוינים, מסביר ד"ר כהן. אנחנו מצטיינים באבחנות רפואיות מורכבות ודואגים להגיש ולהתאים את הטיפול לצרכי המטופל תוך שיתוף פעולה וכבוד הדדי. אנו משחררים את החולים שלנו להמשך טיפול בקהילה תוך הקפדה על רצף טיפולי ומעקב אחר החולה והטיפול לאורך זמן. חשוב לציין שהצלחת המחלקה היא בזכות כל אנשי הצוות שרואים בעבודתם שליחות ומשקיעים מעל ומעבר. אני שמח שישנה הכרה בעשייה".

המחלקה משקיעה ומקדמת גם את תחום המחקר והאקדמיה בכרמל. רופאי המחלקה מציגים בכנסים בינלאומיים ומפרסמים עבודות מחקר רבות. ד"ר שושן פרק שבשלוש השנים האחרונות פעלה רבות לקידום תהליכי העבודה במחלקה החלה בימים אלה בתת התמחות בהמטולוגיה, ובנוסף 2 אחיות מצוות הסיעוד של המחלקה מגישות בימים אלה עבודות לדוקטורט בתחום הגנטיקה והסיעוד.

קרן מרום מנהלת שירות וחווית המטופל בכרמל, מציינת כי במהלך השנה האחרונה הקימה המחלקה צוותי עבודה משותפים של רפואה וסיעוד אשר הגדירו והטמיעו תהלכי עבודה חדשים לשיפור חווית המטופל והמאושפז. "אנו רואים כי תהליך השיפור והתאום בין הצוותים והבניית שגרות להעברת המידע בין הצוות ומול המטופלים והמשפחות, הביא לתחושת שיתוף פעולה בתוך הצוות. התחושה היא שהעבודה משותפת ומתואמת כשהכל ביחד יוצר תחושה טובה של עשייה מועילה ואיכותית לטובת המטופל והצוות".

אהובה טל מנהלת הסיעוד של כרמל ומיתי אשכנזי מנהלת הסיעוד של החטיבה הפנימית אמרו כי "מחלקה פנימית ב' מאופיינת בעבודת צוות יוצאת מן הכלל שבסופו של דבר מקרינה גם על המטופלים ובני משפחותיהם, והיא גאווה לכולנו".

ד"ר אבי גולדברג מנהל בית חולים כרמל ברך והעלה על נס את פעילות המחלקה ואמר, "המחלקה פועלת בתנאים לא פשוטים ועם חולים מבוגרים ומורכבים. כולנו מרגישים כי הגישה האנושית שכל כך מאפיינת את המחלקה נמצאת עמוק ב- DNA של כל הצוות, והיא חלק מרכזי בתחושה ובמטרה של כולנו להגביר את שביעות רצון המטופלים שלנו ולתת להם את התחושה כי הם נמצאים בידיים טובות".

 

 

בצילומים  - הצוות הרפואי והסיעודי של המחלקה הפנימית ב' בכרמל
קרדיט – צילום אלי דדון
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית