כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 13.06.2017

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

חידושים בניתוחי עמוד שדרה בבית חולים כרמל

לאחרונה נעשו בהצלחה יוצאת מהכלל סדררת ניתוחי עמוד שידרה בעזרת הרובוט החדש בעולם. בכרמל מתבצעים כ-250 ניתוחי עמוד שידרה בשנה ומחלקת אורתופדיה נחשבת לאחת המקצועיות והטובות בתחומה.

חידושים בניתוחי רובטו בעמוד שידרה

סלימן הגדול

כשד"ר עלי סלימן מומחה באורתופדיה מביה"ח כרמל עלה לבמה להסביר על החידושים האחרונים בניתוחי רובוט בעמוד שידרה, אולם האודיטוריום של כרמל היה מלא בעשרות רופאים בכירים וצוות רפואי שהגיעו לשמוע אותו. בין היושבים בקהל ישב והאזין להרצאה בקשב רב אחיו של ד"ר עלי, ד"ר חוסיין. חוסיין גם הוא רופא, סיים לאחרונה התמחות בפנימית בביה"ח כרמל הוא בדרכו להתמחות נוספת בקרדיולוגיה ולאחרונה זכה גם ד"ר חוסיין בתואר מרצה מצטיין מטעם הפקולטה לרפואה של הטכניון. לשני האחים הרופאים ממשפחת סלימן ד"ר עלי וד"ר חוסיין, יש אח שלישי ד"ר אמיר שגם הוא בדרך להיות רופא. כך יוצא שמתוך 4 האחים למשפחת סלימן מסכנין 3 אחים הם רופאים. כדי לא לקפח את המגזר הנשי התחתנו האחים הרופאים גם עם רופאות. אישתו של ד"ר עלי, ד"ר פיירוז עובדת כרופאה בביה"ח הצרפתי בנצרת והיא לקראת סיום התמחות בגניקולוגיה ונשים, וגם אישתו של האח ד"ר חוסיין גם היא רופאה שסיימה את הסטאז' שלה לאחרונה. כדי לסגור את תמונת משפחת סלימן והבריאות מתברר כי גם האחיות של ד"ר עלי קשורות ומחוברות לעולם הרפואה. אחותו הבכורה של ד"ר עלי, דיאנה עובדת כאחות מוסמכת בביה"ח בנצרת, והאחות השניה מחסאן עובדת גם היא כאחות במרפאה בסכנין. וכך מחזיקה משפחת סלימן מסכנין באותה משפחה 3 רופאים 2 רופאות ו-2 אחיות.

"מי שאחראי לדחיפה שלנו לעולם הרפואה הוא אבא שלי קאסם, מספר ד"ר עלי סלימן בהתרגשות. אבא תמיד דאג שנהיה תלמידים מצטיינים בביה"ס ודחף אותנו ללמוד ולהצליח כל הזמן".

ד"ר עלי סלימן נחשב בכרמל לאחד המומחים הצעירים ביותר. הוא רק בן 35 וכבר סיים בהצלחה התמחות באורתופדיה ו"התמחות על" בניתוחי עמוד שידרה בביה"ח הדסה בירושלים.

ד"ר עלי מומחה בניתוחים מתקדמים בעמוד שידרה והוא חלק מהצוות המוביל של יחידת עמוד השדרה בניהולו המוצלח של ד"ר אלכסנדר ברוסקין מנהל היחידה בכרמל.

בכרמל מתבצעים כ 250 ניתוחי עמוד שידרה בשנה והיחידה נחשבת לאחת המקצועיות והטובות בתחומה. ד"ר בני ברנפלד מנהל מחלקה האורתופדית בכרמל מציין כי לאחרונה נעשו בכרמל סידרת ניתוחי עמוד שידרה בעזרת הרובוט החדש ביותר בעולם וכל הניתוחים והחולים הצליחו בצורה יוצאת מן הכלל.

"אנחנו בכרמל שוקדים תמיד על הטכנולוגיה החדישה ביותר לטובת המטופלים שלנו, אומר ד"ר ברנפלד. כאן בכרמל התחלנו לראשונה בארץ את ניתוחי עמוד השדרה בעזרת הרובוט מהדור הראשון ואנחנו דואגים תמיד למטופלים שלנו לטכנולוגיות הטובות ביותר".

וד"ר סלימן אומר "כי ביה"ח כרמל הוא הבית שלי ואני וכל צוות היחידה הרופאים וצוות הסיעוד עושים הכל כדי להעניק למטופלים שלנו את הרפואה באיכות הגבוה ביותר".

את יחידת עמוד שידרה של ביה"ח כרמל מובילים מנהל היחידה ד"ר אלכסנדר ברוסקין, ד"ר עלי סלימן, ד"ר בוריס זילברשטיין, ד"ר ויטלי אלכסנדרובסקי, וד"ר אלכס פוחוב.

"אחת מיתרונות יחידת עמוד השדרה של כרמל היא הרצף הטיפולי שהיא מעניקה למטופלים שלה, אומר ד"ר ברוסקין מנהל היחידה. אותם רופאים מקצועיים מביה"ח כרמל רואים ומטפלים במטופלים במרפאות הקהילה של הכללית בכל רחבי הצפון. במקרה של צורך בניתוח החולים מנותחים בביה"ח כרמל והמעקב ע"י אותו רופא ממשיך ברצף גם במרפאות הקהילה".

רופאי היחידה נמצאים במרכז הרפואי לין, במרכז זבולון שבקריות, במרפאה בקרית אתא במרפאה בסכנין ובמקומות נוספים ברחבי הצפון.

 

 

בצילום – במרכז ד"ר עלי סלימן עם ד"ר ברנפלד וד"ר ברוסקין – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית