כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 26.09.2017

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

יחידת פוריות והפריה חוץ גופית - IVF בתוכנית הבריאות "העיקר הבריאות" ברדיו חיפה

ביחידה מתמחים בתחום האבחון שהוא העיקר, משתמשים בשיטה ייחודית ומתקדמת להצלחת הריונות מבחנה "האמבריוסקופ", עושים הקפאת ביציות, הקפאת רקמות שחלה וטיפולים משמרי פוריות. בכרמל ישנה מעבדה מעודכנת ומשוכללת ביותר עם ציוד רפואי מהטובים בעולם.

בצילום – פרופ' דירנפלד וד"ר להב מכרמל – צילום אלי דדון

שנה פוריה בכרמל

יחידת הפריון IVF בבית חולים כרמל הינה אחת היחידות הטובות והמובילות בישראל בתחום הפריון וההפריה החוץ גופית.

כשיחידה הוקמה בשנת 1986 על ידי פרופ' מרתה-דירנפלד היא הייתה מיחידות הפריון הבודדות בעולם וכיום היא חוגגת עם יותר מ- 7000 ילדים שנולדו בזכותה. בתוכנית הבריאות "העיקר הבריאות" ששודרה ברדיו חיפה עדכנה פרופ' דירנפלד כי כיום ישנן תינוקות מבחנה שהוכנו ונולדו בכרמל לפני 20 שנה שכבר גדלו הפכו להורים והם בעצמם ילדו תינוקות חדשים ובריאים בלידה רגילה כאן בכרמל. בתוכנית התארחה עם פרופ' דירנפלד גם ד"ר שירלי להב ברץ מנהלת מעבדת ה- IVF בכרמל. ד"ר להב עדכנה כי בכרמל ישנה שיטה ייחודית ומתקדמת ביותר להצלחת הריונות מבחנה "האמבריוסקופ". בשיטה החדשנית אנו מגדלים את הביציות שנלקחו מהאישה בתוך אינקובטור מיוחד המצולם ומנוטר 24 שעות ביממה ונקרא "אמבריוסקופ". באמצעות המעקב אחר כל הביציות המופרות אנו יכולים לבחור את העובר המתפתח בצורה הטובה והבריאה ביותר ובכך להבטיח את הצלחת הטיפול. את העובר המוצלח ניתן להזריק לרחם ללידה קרובה או להקפיא אותו ללידה מאוחרת יותר.

פרופ' דירנפלד עדכנה כי בכרמל באמצעות ציוד משוכלל ניתן להקפיא גם ביציות, גם עוברים, וגם רקמות שחלה ברמה הגבוה ביותר. "עד היום ילדו כבר אצלנו מספר נשים שהרו בעזרת רקמת שחלה שהוקפאה", אמרה פרופ' דירנפלד. בהקפאת רקמת שחלה משתמשים בעיקר לנשים אשר חלו בסרטן באזורי הרבייה ובאמצעות הקפאת רקמת השחלה ניתן יהיה לעזור להן בעתיד להרות וללדת למרות טיפולי הכימותרפיה הידועים כפוגעים בפריון.

ביחידת הפריון בכרמל אנו מתמחים בתחום האבחון שזה העיקר הסבירה פרופ' דירנפלד אנו מבצעים הזרעות, השבחת זרע, מעקב אחר ביוץ עם ידע מצטבר ומאוד גדול. בכרמל ישנה מעבדה מעודכנת ומשוכללת ביותר עם המילה האחרונה של ציוד רפואי מהטובים בעולם.

"מדינת ישראל הינה אימפריה בקנה מידה עולמי בתחום הפריון וטיפולי ההפריה אמרה פרופ' דירנפלד. מדינת ישראל מממנת טיפולי הרפיה לנשים בכמות וברמה שאין לה אח ורע בכל העולם.

נשים צריכות לדעת כי להבדיל מגברים שהם פוריים אפילו עד גיל 100 נשים לאחר גיל 35 מתחילות לרדת באיכות ויכולת הפריון שלהם והשעון הביולוגי שלהן מתקתק ללא הפסקה כל הזמן. אנחנו בכרמל כאן כדי להציע להן את הפתרונות החדשניים ומתאימים להן ביותר.

כיום בכרמל ניתן לבצע הקפאת ביציות לנשים המעוניינות בהריון מאוחר יותר. הביצית נשמרת בטכנולוגיה מאוד מתקדמת לאורך שנים וכשאישה תרצה להרות היא תוכל להפשיר את הביצית שלה להפרות אותה וללדת תינוק בריא ושלם. בישראל מעדכנת פרופ' דירנפלד ניתן לשתול ביצית באישה עד גיל 54 ולאפשר לה ללדת.

יש לנו בביה"ח כרמל מגוון רחב ומגוון של פתרונות עם כלים ומעבדות מתקדמות הכל כדי לאפשר לכן להרות וללדת בביטחה ובשמחה, סיכמו פרופ' דירנפלד וד"ר שירלי, אנחנו כאן בשבילכן".

 

בצילום – פרופ' דירנפלד וד"ר להב מכרמל – צילום אלי דדון
*כל התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית