כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 11.09.2017

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

בית חולים כרמל נערך לחגים בחידושים מקוריים

תקיעות שופר אישיות, מנות חגיגיות למאושפזים, עירוב מהודר, ספריה תורנית עשירה, טבילת כלים, מאות לינות בדירת החסד השנה, הם רק חלק מהחידושים האחרונים להם נערכים בבית הכנסת של בית החולים כרמל לקראת החגים הבאים עלינו לטובה.

בצילום – יעקב שוורץ הרב מאיר אינדיק ושף כרמל חביב בנאי

השנה ישנה הערכות מיוחדת בכרמל בעקבות רצף שלושת ימי החג ושבת יחדיו.
בבית החולים נערכים בזריזות כדי לספק את צורכי הדת והחגים הקרבים לטובת המאושפזים ובני משפחותיהם. "כחלק מההיערכות החדשה בתחום הדת אומר רב ביה"ח כרמל הרב מאיר אינדיק, יחולקו לקראת השנה החדשה בכל בית החולים מנות חגיגיות לכבוד ראש השנה, בשילוב סימני וטעמי ראש השנה כמו, תפוח בדבש, ראש של דג ושאר סימני החג.

השף חביב בנאי מנהל המטבח בכרמל אומר כי השנה במיוחד ישודרגו המנות והמתכונים כדי להביא למאושפזים את טעם החג.

בית הכנסת של כרמל עבר השנה שדרוג נאה במראה והתחדש בארון ספרים יוקרתי, ובספריה תורנית עשירה ומגוונת  התרומה נערכה הודות לגבאי בית הכנסת יונתן בן שמעון בני משפחתו, ובהשתתפות המחלקה לדת וכשרות בכללית בראשות הרב מנחם לפקיבקר והרב צבי הרשקוביץ.  

בעל תוקע מוסמך ומאושר, יעבור בכל מחלקות ביה"ח וידאג כי לא יישאר אף חולה בכרמל ללא תקיעת שופר. כמו כן תינתן אפשרות להזמין מראש תקיעות שופר אישיות לחולים מיוחדים.

בבית הכנסת יתקיימו תפילות חגיגיות, ולכבוד החג יגיעו חזנים מיוחדים ובעלי שם שינעימו את תפילות החג. בית הכנסת יתוגבר באמצעות כסאות וספסלים נוספים כדי שיהיה מקום לקלוט את כל המבקשים להתפלל במהלך החגים.

"בתום התפילות יערכו קידושים חגיגיים בבית הכנסת ויחולק כיבוד עשיר למתפללים", אומר הגבאי יונתן בן שמעון.

לפני יום הכיפורים יוקם מוקד מיוחד שבו יהיו רבנים ורופאים מתוך בית החולים כרמל ומההנהלה ראשית. המוקד ייתן תשובות לכל המבקשים לדעת האם הם חייבים לצום ומה ניתן לעשות כדי לעמוד במצוות הרופאים ובמצוות יום הכיפורים ביחד.

בערב יום הכיפורים יוקדמו שעות הארוחות ובנוסף תתקיים ארוחה חגיגית כסעודה מפסקת לפני תחילת הצום.

יעקב שוורץ סגן המנהלת האדמיניסטרטיבית בכרמל מעדכן כי גם השנה תוקם סוכה כשרה לטובת מבקרי ומאושפזי בית החולים. הסוכה תוקם בכניסה הראשית לבית החולים בקומת הכניסה. בנוסף אומר מר שוורץ תוקם סוכה חדשה נוספת גם בבית החולים הישן במחלקה הגריאטרית ובחניון מור.

הרב יוסף ברדוגו מנהל עמותת "אור הכרמל" אומר כי "בימים אלו אנו מסיימים שנה שניה של פעילות בדירת החסד "אוהל מנחם" שהוקמה על ידי העמותה ובסיוע הגברת הנכבדה שולה קופרשטוך. זכינו ברוך השם לארח בדירה במשך השנה החולפת מאות לינות של חסד והסיפורים הרבים רק מעידים על הצורך בדירה זו. בימים אלו הודות לתרומתו של אליעזר נודלמן הוקמה בדירה פרגולה מרהיבה לעילוי נשמת אמו שושנה נודלמן ז"ל".

בימי חול המועד סוכות תתקיים בבית החולים הישן ובמחלקה הגריאטרית שמחת בית השואבה ע"י ארגון "אור הכרמל" על מנת להביא את שמחת החג לבית החולים. בחג שמחת תורה יעברו חניכי ומתנדבי תנועת בני עקיבה וירקדו עם ספרי התורה בכל המחלקות. 

בחג הסוכות יתאפשר לכל באי בית החולים לברך ולקיים את מצוות 4 המינים. 4 המינים יוצבו בכל קומה בבית החולים בתחנת  האחיות לטובת המטופלים, ובנוסף יהיו עוד מספר ערכות בסוכה ובבית הכנסת לטובת המאושפזים ובני משפחותיהם.

לקראת החגים התארגנו בבית החולים בסיוע המחלקה לדת וכשרות של הכללית בהנהלתו של רב הכללית הרב מנחם לפקיבקר ונרכשו מחזורים חדשים לחגים וסידורים חדשים לימי החול, כמו כן נרכשו טליתות חדשות ושאר אביזרים שיעזרו לציבור המתפללים לחגוג מתוך שמחה.

לאור הפניות הרבות בימים אלו מחלקת דת וכשרות של הכללית בשיתוף רבני הקילה החרדית בעיר הקימו עירוב מהודר לכל מתחם בית החולים כרמל ולרחבת הכניסה. בקומת הכניסה התחתונה הערוב נמשך עד דירת האירוח. את עבודות הקמת העירוב בפועל ביצע הרב ישראל ליפשיץ ובסיומם נבדק ואושר העירוב על ידי הרב מנחם לפקיבקר הרב ישראל רוזנטל הרב יחיאל במברגר והרב דוד שלמה זולדן. "כך שהיום כל מלווה או חולה שמגיע לבית החולים כרמל יכול לטלטל בבית החולים ולצאת ולהיכנס ללא חשש חילול שבת כלל" מסביר הרב מאיר אינדיק רב בית החולים.

כחלק מהמאמץ לשפר את מערך הכשרות יצאנו למבצע נרחב להטבלת כל כלי בית החולים.

"בית הכנסת של כרמל ביחד עם מגוון שירותי הדת החדשים מאפשרים חופש ושירותי דת ברמה הטובה ביותר האפשרית לכל הבאים בשערי בית החולים, אומר רב בית החולים הרב מאיר אינדיק. אנו מצפים לקבל בברכה את כל הבאים להתפלל לקראת החגים ומאחלים לכל לבית ישראל ולמאושפזי כרמל בפרט, שנה עם הרבה נחת אושר והכי הרבה בריאות".

 

בצילום – יעקב שוורץ הרב מאיר אינדיק ושף כרמל חביב בנאי

קרדיט - צילום אלי דדון

התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

 

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית