כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

ד"ר איתן אוריאל - נציג כרמל בכנס סוכרת, השמנה ושבץ מוחי בהילטון

ד"ר איתן אוריאל מנהל המחלקה הנוירולוגית בביה"ח כרמל היה אחד המרצים הבולטים בכנס ועידת ישראל שנערך במלון הילטון בתל אביב. הכנס עסק בסוכרת השמנה ושבץ מוחי והשתתפו בו מאות מבכירי הרופאים בישראל

דר אוריאל מכרמל בהרצאה בכנס ועידת ישראל

דמם תוך מוחי

ד"ר איתן אוריאל מנהל המחלקה הנוירולוגית בביה"ח כרמל היה אחד המרצים הבולטים בכנס ועידת ישראל שנערך במלון הילטון בתל אביב. הכנס עסק בסוכרת השמנה ושבץ מוחי והשתתפו בו מאות מבכירי הרופאים בישראל.

השילוב של סוכרות ויתר לחץ דם מכפיל ואף משלש את הסיכון ללקות באירועים קרדיווסקולרים ובעיקר אירועים מוחיים.

כנס  הDOT  כלל הרצאות מפי מיטב המומחים בישראל  ועסק במחקר והתפתחויות אשר חלו בתחום הטיפול ביתר לחץ דם, סוכרת, השמנה ושבץ מוח כמו כן בהשפעות ההדדיות של המחלות האלו וסוגיות הקשורות להגדרת יעדי הטיפול ואופני הטיפול המיטביים.

ד"ר אוריאל הרצה בפני הרופאים על תחום הדמם התוך מוחי.

דמם תוך מוחי הינו סוג השבץ הקטלני ביותר עם בין 30-60 אחוזי תמותה של הנפגעים בו. הדמם התוך מוחי מהווה כ 15 אחוז מכלל כל מקרי השבץ המוחי כמו לדוגמא שבץ על רקע חסימה.

במהלך הכנס עדכן ד"ר אוריאל את המשתתפים על פתיחת מרפאה חדשה וייחודית בישראל בביה"ח כרמל שתטפל ותעסוק בתחום הדמם התוך מוחי.

"דימום תוך-מוחי (שבץ המורגי) נוצר בשל קרע בכלי דם מוחי והוא גורם לפגיעה באספקת הדם לאזורים שונים במוח הסביר בהרצאתו ד"ר אוריאל. הסימנים הקליניים של דימום תוך-מוחי כוללים כאב ראש עז, ירידה במצב ההכרה, חולשת פלג גוף, הפרעות תחושה בחצי גוף או פנים, עיוות בפנים, כפל ראיה, הפרעות ראיה, סחרחורת וחוסר יציבות ועוד.

הטיפול בדמם תוך מוחי הינו מוגבל וכולל איזון לחצי דם, מתן תכשירים להורדת לחץ תוך גולגולתי מוגבר  ובמצבים מסוימים התערבות כירורגית.

חלק מהחולים עם דמם תוך מוחי הסביר ד"ר אוראל ירחיבו את הדימום בשעות הראשונות לאחר הופעתו.

כיום נעשים מחקרים שמטרתם לזהות את אותם חולים שירחיבו את הדמם ולנסות להציע להם טיפול בתכשירים המעודדים את מערכת הקרישה".

המרפאה תפעל בתוך המחלקה הנוירולוגית בביה"ח כרמל ותנוהל ע"י מנהל המחלקה ד"ר איתן אוריאל.

למרפאה יגיעו מטופלים המאושפזים בביה"ח כרמל והנדרשים להערכה. או מטופלים ממרפאות הקהילה בהפניה מסודרת של רופא נוירולוג או קרדיולוג למחלקה.

 

בצילום – ד"ר אוריאל מכרמל בהרצאה בכנס ועידת ישראל – צילום ביה"ח כרמל​

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית