כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 10.09.2017

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

תחום CT לב מתפתח בכרמל

בדיקת CT לב מאבחנת במהירות וללא ביצוע הליך פולשני סימנים לאירוע לב בחולים עם חשד או סימנים לאירוע לב, חוסכת בימי אשפוז מיותרים ומאפשרת קבלת החלטות מהירה וטובה יותר לצוותי חדרי המיון.

בצילום – פרופ' רובינשטיין מכרמל בכנס הבינלאומי – צילום ביה"ח כרמל

הלב של כרמל

ביה"ח כרמל ממשיך להוביל בפיתוח ובהרצת טכנולוגיות רפואיות מהטובות בעולם.

מי שמוביל את תחום הקרדיאק CT בביה"ח כרמל הוא פרופ' רונן רובינשטיין מנהל היחידה לדימות הלב בכרמל ופרופ' חבר קליני בטכניון. בנוסף משמש פרופ' רובינשטיין כמזכ"ל האיגוד הקרדיולוגי הישראלי והוא גם יו"ר הועדה הבינלאומית של ארגון ה-CT לב העולמי ה-SSCCT.

ארגון ה-CT לב העולמי המרכז את כל תחום ה-CT לב בעולם ערך השנה את הכנס השנתי שלו בוושינגטון ופרופ' רובינשטיין מכרמל היה אחראי על ניהול הישיבה מול הסניפים הבינלאומיים כמו סין, קוראיה, יפן, אירופה, מזה"ת, ישראל, אירופה וקנדה. מטרת הכנס היתה קידום ופיתוח כל תחום ה-CT לב תחום המתפתח בצעדי ענק בכל העולם. בכנס שימש פרופ' רובינשטיין גם כיו"ר מושב תקצירים והעביר סדנה מרתקת לכל באי הכנס בנושא פגמי מילוי בשריר הלב ב-CT. הרצאה היתה חלק מעימות ודיון מעמיק בנושא החשיבות של זיהוי טרשת עורקים קלה באנשים בחדר מיון עם תעוקת חזה.

ביה"ח כרמל שימש כאתר הפיתוח של חברת פיליפס העולמית מעל 15 שנה שכרמל מסייע לתעשיית הדימות העולמית בהערכת מכשירי דימות ו-CT מהמתקדמים והמובלים בעולם.

"עד היום נבדקו ונסרקו בכרמל מאות חולי לב ונכון לעכשיו התוצאות מצוינות" מעדכן פרופ' משה פליגלמן מנהל המערך הקרדיולוגי בכרמל.

כדי להביא להצלחת תחום פיענוח ובדיקות הסיטי הלבבי, נרתם כל צוות דימות הלב של כרמל והוא תורם רבות מניסיונו הרב עם סריקת ופענוח מאות בדיקות ותוצאות בחולים במהלך השנה.

מובילים ומנהלים את דימות הלב בכרמל מנהל היחידה פרופ' רונן רובינשטיין איתו עובדים פרופ' נתן פלד מנהל הדימות בכרמל ובמרחב ויו"ר המועצה הלאומית לדימות בישראל. ד"ר נג'ואן נאסררלה ועיסם חוסיין מתמחים במחלקה הרדיולוגית. והטכנאים המנוסים מתי שנפ ואוסמה ביראח.

פרופ' רובינשטיין מציין כי ייחודיות בדיקות ה-CT לב מאפשרת אבחון מהיר ולא פולשני בחולים עם חשד או סימנים לאירוע לב הבדיקה חוסכת בימי אשפוז מיותרים ומאפשרת קבלת החלטות מהירה וטובה יותר לצוותי חדרי המיון.

פרופ' פליגלמן אומר כי ביה"ח כרמל והמחלקה הקרדיולוגית ימשיכו להיות שותפים ולתרום מניסיונם ומקצועיות הצוותים שלו, לטובת קידום ופיתוח הרפואה בישראל ובעולם".

 

בצילום – פרופ' רובינשטיין מכרמל בכנס הבינלאומי – צילום ביה"ח כרמל
* כל התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית