כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 20.07.2021

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

פיקוד העורף קובע - כרמל מוכן ובטוח

כחלק ממוכנות בית החולים כרמל לאירועי רבי נפגעים ואירועים ביטחוניים נערך השבוע תרגיל פינוי מחלקות גדול בבית החולים.

ד"ר בני רביב אחראי שעת חירום בכרמל בתרגיל. צילום - אלי דדון וירון חזן

כרמל בטוח יותר

במסגרת התרגיל תרגלו הצוותים תרחישים מורכבים ושונים של הדמיית נפילת טילים על בית החולים, פגיעות במחלקות, טיפול בתשתיות חירום, טיפול ופינוי מטופלים, פינוי מלווים ואנשי צוות פצועים, וכן חבירה עם גורמי החירום מחוץ לבית החולים כמו מד"א, כיבוי אש פיקוד העורף, העיריות מסביב עוד.

בתרגיל השתתפו נציגים בכירים מפיקוד העורף בפיקוד ראש מדור היערכות בתי חולים צפון.

בנוסף לצוותי המחלקות המתורגלות נטלו חלק בתרגיל גם צוותי הביטחון של בית החולים, עובדי האחזקה, מחלקת שינוע, המערך הלוגיסטי ומחלקת ביטחון של בית החולים, וכן מהנדס בית החולים. 

צוותי המחלקות בתרגיל, צילום - אלי דדון וירון חזן

צוותי המחלקות בתרגיל, צילום - אלי דדון וירון חזן

בסיכום התרגיל שיבחה רב סרן וריאט מפיקוד העורף את בית החולים והצוותים המקצועיים הרבים שחברו יחד על הרצינות שהפגינו בהכנות לתרגיל ובתרגיל עצמו ועל המקצועיות הרבה שהפגינו. 

אחראי תחום שעת חירום בכרמל סגן מנהל בית החולים ד"ר בני רביב: "מטרת התרגיל היא שמירת כשירות בית החולים למתארי החירום השונים, שלצערנו הם רלוונטיים מתמיד במציאות הביטחונית בה אנו חיים.

כחלק משגרת שעת חירום של בית החולים וההערכות הקבועה אנו מקפידים על ביצוע תרגילים באופן מסודר לאורך כל השנה כדי לשמור על ריענון הצוות והתנסות במקרים בצורה הכי קרובה למציאות.

אני מודה לכל הצוותים הרבים מבית החולים מכלל הסקטורים שהתגייסו באופן מלא לטובת העניין, בתרגיל עצמו ובהכנות הרציניות שבוצעו לקראתו, ובפרט לצוות שעת חירום של בית החולים, שעמלו על ההכנות לתרגיל והתיאומים הדרושים לקראתו".

ההכנות והפקת התרגיל רוכזו על ידי אחראית שעת חירום בבית החולים, מרינה ניחנביץ' ומזכירת ועדת שעת חירום, מיכל לוי.

 

 

בתמונות:
ד"ר בני רביב אחראי שעת חירום בכרמל בתרגיל
צוותי המחלקות בתרגיל
קרדיט צילום – צילום אלי דדון וירון חזן
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש


מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!