כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 31.08.2017

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

ד"ר זאב גולדיק מונה למנהל מערך ההרדמה בבית חולים כרמל

במסגרת תפקידו יהיה אחראי ד"ר גולדיק על מערך רפואי מהגדולים ביותר בבית החולים עם כ- 40 רופאים מומחים ועשרות אחיות בכל תחומי ההרדמה טיפול נמרץ ורפואת הכאב.

ד"ר זאב גולדיק מנהל מערך ההרדמה החדש בכרמל – צילום אלי דדון

מינוי נמרץ בכרמל​

הוא שימש כיו"ר איגוד המרדימים בישראל ובשנת 2014 נבחר כיו"ר איגוד המרדימים האירופאי. החודש הוא נבחר כמנהל מערך ההרדמה טיפול נמרץ ורפואת הכאב בבית החולים כרמל.

ד"ר זאב גולדיק ששימש עד לאחרונה כמנהל יחידת ההתאוששות בכרמל נכנס החודש לתפקידו החדש כמנהל מערך ההרדמה של ביה"ח.

במסגרת תפקידו יהיה אחראי ד"ר גולדיק על מערך רפואי מהגדולים ביותר בבית החולים עם כ- 40 רופאים מומחים ועשרות אחיות בכל תחומי ההרדמה טיפול נמרץ ורפואת הכאב.

"אנו רואים בהרדמה מקצוע המלווה את החולה לאורך כל הדרך, אומר ד"ר גולדיק. החל מהליך בדיקות טרום הניתוח, הכנת החולה לניתוח עצמו, הרדמת החולה ושמירה עליו לכל אורך הניתוח, תהליך ההתאוששות, חזרת החולה למחלקה ועד שחרור החולה אנו צמודים ונמצאים תמיד ליד מיטת החולה".

ההרדמה בכרמל הינה תחום רחב הכולל את יחידת טיפול נמרץ היחידה לטיפול בכאב, רפואת חירום, סדציה והרגעת חולים לפני פעולות פולשניות מחוץ לחדרי ניתוח, אלחוש אפידורלי ליולדות ועוד ועוד. ד"ר גולדיק סיים את לימודי הרפואה שלו בבואנוס איירס ועבד כ- 3 שנים בביה"ח בלימה בפרו. הוא הגיע לביה"ח כרמל בשנת 82 סיים כאן התמחות בהרדמה ומאז ולאורך 35 השנים האחרונות הוא משרת את ביה"ח כרמל בקשת רחבה של תפקידים רפואיים וניהוליים בהצלחה רבה. במסגרת תפקידיו הניהוליים הוא שימש כסגן מנהל ביה"ח עד לשנת 1995 ובנוסף הוא משמש עד היום כיו"ר ועד הרופאים של ביה"ח תפקיד אותו הוא מלא במסירות ונאמנות לאורך 3 קדנציות ברציפות. ד"ר גולדיק מביא כבוד גדול למדינת ישראל ולכרמל בתפקידיו ברחבי עולם הרפואה הבינלאומי. הוא נושא בתפקיד יו"ר המבחן האירופאי בהרדמה כבר 10 שנים ובנוסף הוא גם נשיא המועצה האירופאית לבחינות ברפואה, גוף ייעוץ בינלאומי שמושבו בבריסל ומייעץ לאיחוד האירופאי. ד"ר גולדיק הינו בין הרופאים הישראלים הבודדים הנושאים בתפקידי מפתח מכובדים באיחוד האירופאי.

"הקמנו בכרמל מרפאה טרום ניתוחית מעולה הבודקת ומכינה את החולים לניתוח, מעדכן ד"ר גולדיק, ואני רואה בהרדמה תחום מרחבי הכולל את ביה"ח כרמל ומחוז חיפה של הכללית כשאנו אחראים גם על רופאי ההרדמה והכאב במרפאות ובמרכזים הרפואיים של הכללית במרחב, בלין ובזבולון". בשנה האחרונה נערכו ועברו תחת ידי המרדימים של כרמל כ- 20,000 ניתוחים בחדרי הניתוח של כרמל ובחדרי הניתוח במרכזיים הרפואיים לין וזבולון .

"לא בכדי נבחר ביה"ח כרמל כבי"ח מצטיין, אומר ד"ר גולדיק יש כאן מרכזי מצוינות מובילים בהם מרכזי ניתוחים אונקולוגיים חדשניים ניתוחי לב וניתוחים לפרוסקופיים מתקדמים. וצוות ההרדמה וטיפול נמרץ שלנו נמצא שם כל הזמן. החזון שלי הוא לקדם ולמטב את הטיפול והשירות לחולה המגיע לטיפול נמרץ אצלנו ולהעניק למטופלים שלנו את התחושה והאחריות כי הם נמצאים בידיים הכי טובות", מסכם ד"ר גולדיק.

ד"ר גולדיק נשוי לד"ר רבקה גולדיק כימאית במקצועה, אב ל 3 ילדים וסבא גאה ל 3 נכדים.

 

בצילום – ד"ר זאב גולדיק מנהל מערך ההרדמה החדש בכרמל – צילום אלי דדון 

* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית