כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 03.03.2019

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

נפרדים מגלילה ביטון ז"ל

גלילה עבדה מעל 20 שנה בבית החולים כרמל. היא היתה מזכירת המחלקה ומזכירת מנהלת המחלקה הנוירולוגית במשך שנים רבות וב- 5 השנים האחרונות שמשה כמנהלת לשכת הנהלת בית החולים.

גלילה ביטון ביום ההולדת שלה עם הנהלת בית החולים ועם החברה הקרובה נילי

נפרדים מגלילה

אבל כבד נפל על בית החולים כרמל עם קבלת הידיעה על מותה הטרגי של מנהלת לשכת ההנהלה של בית החולים גלילה ביטון.

"זה היה בשבילי הלם מוחלט, מספרת נילי טורם מזכירת ההנהלה ושותפתה הצמודה של גלילה ז"ל למשרד הנהלת בית החולים ב- 5 שנים האחרונות. חשבתי שאני בחלום רע וחיכיתי בכל רגע כבר להתעורר ממנו, עד שלאט לאט התחלתי לעכל את המציאות המרה, שגלילה כבר לא תהיה איתנו יותר". גלילה עבדה מעל 20 שנה במסירות בבית החולים כרמל. היא היתה מזכירת המחלקה ומזכירת מנהלת המחלקה הנוירולוגית במשך שנים רבות  וב- 5 השנים האחרונות שמשה כמנהלת לשכת הנהלת בית החולים.

"היינו חברות קרובות בילינו ועבדנו יחד יותר מ- 8 שעות כל יום בהנהלת בית החולים, מספרת נילי, הייתי איתה יותר מאשר הייתי עם הבנות או המשפחה שלי ותמיד זה היה בכיף גדול. השלמנו האחת את השניה והרבה פעמים המשכנו את העבודה בוואצאפים והתכתבויות הרבה מעבר לשעות העבודה.

קראתי לה "גלילה ללא הפסקה" היא טיפלה בהורים המבוגרים שלה במסירות יוצאת דופן והיתה מלאת שמחת חיים. היא היתה אמא וסבתא למופת ואהבה כל כך את הנכדים שלה. היא תחסר מאוד למשפחה שלה ולכולנו. אני כבר מרגישה בחסרונה והיא תמיד תישאר בליבי".

גלילה יצאה בתחילת השבוע עם בעלה לטיול מאורגן וארוך בדרום אמריקה. הם תכננו להגיע לקרנבל הגדול בברזיל ובדרך עצרו לשייט באחת מתחנות התיור המפורסמות בפארק הלאומי בפוארטו נאטלס. סירת המנוע שהשיטה אותם התנגשה בסלע והתהפכה. 14 מנוסעי הסירה נפצעו, וגם בעלה של גלילה מוטי נפצע. גלילה והמטיילת דינה פורת נהרגו.

פינת הזיכרון של גלילה -  צילומים  - אלי דדון

מנהל בית החולים כרמל ד"ר אבי גולדברג פרסם אגרת אבל מיוחדת לכל עובדי בית החולים וכתב, "בכאב וצער עמוק אני מודיע על מותה של גלילה ביטון, מנהלת לשכת הנהלת בית החולים, שנהרגה בתאונה בדרום אמריקה. גלילה עבדה בכרמל משנת 1999, מתוכן כחמש שנים בתפקידה האחרון כמנהלת הלשכה בהנהלה. גלילה האירה את סביבתה באישיותה הקורנת ובשמחת החיים שלה. היא עשתה את עבודתה בחריצות ובמקצועיות, במסירות אין קץ ותמיד במאור פנים, לבביות ואנושיות יוצאת דופן. גלילה היתה אם מסורה לבנותיה וסבתא גאה לשני נכדיה. כולנו אבלים עם משפחתה ומוסרים להם את תנחומינו".

ד"ר סיון בלוך ממלאת מקום מנהלת המחלקה הנוירולוגית שעבדה והכירה היטב את גלילה שנים רבות ספדה לגלילה ואמרה, "כואב מאוד ולא נתפס כי צריך לכתוב ולדבר על גלילה בלשון עבר. הכרתי את גלילה כשהתחלתי התמחות במחלקה הנוירולוגית בכרמל בשנת 2004. גלילה שימשה כמזכירה רפואית ומתאמת מחקרים במחלקה שנים רבות, עד שנת 2014. גלילה היתה תמיד הכתובת של כולנו להכל: אדמיניסטרציה, בירוקרטיה, דברים אישיים, בין אישיים, מחקרים. גלילה תמיד עשתה מעל ומעבר והכל בחיוך ובנועם. היה לה חשוב שכל מטופל יקבל מענה מידי וטיפול אישי. כולנו, הצוות הרפואי, הסיעודי, הפרא רפואי  חשנו תמיד כי גלילה היא אחד מעמודי התווך של המחלקה והתרומה שלה לאווירת המשפחתיות שמאפיינת את המחלקה לא תסולא בפז.

אם הייתי צריכה לתאר את גלילה במשפט אחד הייתי אומרת "אחת ויחידה! עם חיוך, טוב לב וכישרון יוצאי דופן ויכולת נתינה מעוררת השראה".

"לנו ולמשפחה זה פשוט אסון", אמרה המנהלת האדמיניסטרטיבית של בית החולים סיגל זומר, שעבדה צמוד לגלילה ז"ל. "גלילה  תכננה את החופשה הזו בת-החודש במשך שנה, ושיתפה אותנו בציפייה ובהכנות. הטיול רק החל, אבל היא הייתה נרגשת ממה שראו עיניה והספיקה כבר לשלוח לנו תמונות משם, כדי לחלוק עמנו מעט מהחוויה. כזו היא הייתה. מדובר באישה מיוחדת מאוד, חברותית, רחבת לב. זו אבידה ענקית לכולנו".

חוה גולדנברג ממונת פניות הציבור וחברה קרובה של גלילה סיפרה כי גלילה היתה מלאת ידע בתחומים רבים. "היא היה אישה שיודעת לתמוך נעימה ואדיבה, תמיד ידעתי שאני יכולה להיעזר בה ואף פעם לא אשמע את המילה לא. אשת חיל היא היתה". על שולחנה המיותם של גלילה בהנהלת בית החולים הוצבה תמונתה המחייכת של גלילה בתוך במסגרת אבל שחורה ולידה נר נשמה גדול. גלילה תיזכר תמיד כמזכירת ההנהלה המיוחדת של בית החולים כרמל עם החיוך המיוחד שכל כך אפיין אותה תמיד. יהיה זכרה ברוך.

 

 

בתמונות – גלילה ביום ההולדת שלה עם הנהלת בית החולים ועם החברה הקרובה נילי.
פינת הזיכרון של גלילה. צילומים  - אלי דדון
גלילה בטיול האחרון בצ'ילה – צילום אלבום משפחתי
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש​

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית