כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 23.03.2017

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

סדנת הכנה ייחודית - בניהולו של ד"ר איתן אוריאל

כדי להקל על המתמחים את מעבר המבחנים, יזמו במחלקה הנוירולוגית בביה"ח כרמל בניהולו של ד"ר איתן אוריאל סדנת הכנה ייחודית לקראת מבחן שלב א'.

מתמחים בנוירולוגיה בסדנה בכרמל

מכרמל תצא תורה

31 מתמחים ניגשו בשנה שעברה למבחני שלב א' בנוירולוגיה מכל רחבי הארץ ורק ופחות ממחצית מהם עברו את המבחנים. רמת הנוירולוגיה בארץ נחשבת גבוהה ומספר קטן של מתמחים מצטרף  בכל שנה למאגר המומחים בנוירולוגיה בישראל.

כדי להקל על המתמחים את מעבר המבחנים, יזמו במחלקה הנוירולוגית בביה"ח כרמל בניהולו של ד"ר איתן אוריאל סדנת הכנה ייחודית  לקראת מבחן שלב א'.

לסדנה הוזמנו מתמחים בנוירולוגיה מכל רחבי הצפון ומכל בתי החולים. והשבוע התקיימה הפגישה הראשונה בסדנה בהצלחה

"אחד מיעדי המחלקה הנוירולוגית בכרמל הוא להשקיע ולטפח את דור העתיד ברפואה איכותית ומקצועית, מסביר ד"ר אוריאל. מטרת הסדנה היא לתת הדגשים, להאיר את הקשיים ולעזור למתמחים הצעירים להגיע למבחנים כשהם בקיאים ומבינים טוב יותר את החומר הנדרש".

למפגש הראשון של הסדנה הייחודית בכרמל הגיעו מעל תריסר מתמחים בנוירולוגיה מבתי החולים הילל יפה בחדרה, בני ציון בחיפה, ביה"ח לגליל בנהריה, מביה"ח רמב"ם ומביה"ח איכילוב בתל אביב.

במחלקה הנוירולוגית בכרמל נמצאים בימים אלו חמישה רופאים מתמחים בשלבים שונים של התמחות. שניים מהם ניגשים ומתכוננים למבחני שלב א' ,ד"ר אחמד ריאן וד"ר ניזאר חרדאן.

"מבחן שלב א' בנוירולוגיה הוא מבחן תיאורטי  ונחשב קשה במיוחד מעדכן ד"ר אוריאל. המבחן כולל את הרקע התיאורטי במדעי המוח ובנוירולוגיה קלינית בעקבות שני  המתמחים שלנו הניגשים למבחנים ובהמשך לקשר שנוצר מול מנהלי המחלקות הנוירולוגיות ברחבי הארץ החלטתי לפתוח את הסדנה ולעזור לכל מתמחי הנוירולוגיה להתכונן למבחן", מעדכן ד"ר אוריאל.

הסדנה מתקיימת בביה"ח כרמל והיא מוענקת ללא תשלום לכל המתמחים המגיעים להשתתף בה.

כל מפגש בסדנה נמשך כ 3 שעות. המפגש בראשון הועבר  ע"י מנהל המחלקה ד"ר איתן אוריאל העובר עם  המתמחים על שאלות ההכנה למבחן. משתתפים ונוטלים חלק פעיל בסדנה גם רופאי המחלקה הבכירים המעבירים כל אחד הכשרות והדרכות לפי תחומם, לרבות שבץ מוחי, באפילפסיה, טרשת הנפוצה, פרקינסון והפרעות בתנועה, ועוד .

אחד המתמחים בסדנה ד"ר ניזאר חרדאן מפרדיס המתמחה בכרמל אומר," פורמט הסדנה מאוד ייחודי ומעניין. המפגש שלנו עם קולגות מבתי החולים השונים מאוד מעשיר אותנו. הסדנה תורמת לנו מאוד וממלאת אותנו בידע רב מכל המומחים, זאת בהחלט יוזמה מיוחדת ותודה למחלקה הנוירולוגית בכרמל על היוזמה המבורכת, יישר כוח".

 

בצילום – מתמחים בנוירולוגיה בסדנה בכרמל – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית