כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 03.02.2019

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

שגרירת צרפת בישראל, הלן לה גל, הגיעה לראשונה לבית החולים כרמל

השגרירה פגשה צעירים מצרפת המתנדבים במרכז הרפואי. במהלך הביקור עדכנה השגרירה לה גל, כי ישראל היא היעד השני בעולם המועדף על המתנדבים מצרפת.

המהפכה הצרפתית בכרמל

שגרירת צרפת בישראל, הלן לה גל, הגיעה לראשונה לבית החולים כרמל ופגשה צעירים מצרפת המתנדבים במרכז הרפואי. במהלך הביקור עדכנה השגרירה לה גל, כי ישראל היא היעד השני בעולם המועדף על המתנדבים מצרפת. לשגרירה התלוו הקונסול של צרפת בחיפה, פטריק סרוונטי, ומשלחת מהסוכנות הצרפתית לשירות לאומי, ובראשה לודוביק אביוון, מנכ"ל הסוכנות.

פרויקט המתנדבים מחו"ל המכונה "גרעין כרמל" מתנהל בבית החולים מזה 6 שנים וזוכה להצלחה רבה. לאחרונה אף זכה בית החולים כרמל בפרס כמקום השמה מועדף על המתנדבים מחו"ל.

לאחר אולפן עברית קצר וקורס בסיסי במיומנויות סיעוד ואק"ג מוצב המתנדב במחלקה ועובד בצמוד לצוות הסיעודי. המתנדבים עוסקים במגוון פעילויות, וביניהן: חלוקת אוכל, סיוע ברחצה, ניקיון סביבת המטופל, קיפול כביסה, סידור ארונות, שליחויות ועזרה לצוות האחיות וכוחות העזר.

בשנתיים הראשונות הגיעו לכרמל מתנדבים מגרמניה. בשלוש השנים האחרונות מונות הקבוצות כ-17 מתנדבים מגרמניה ומצרפת, בהם בנים ובנות.

את הקבוצה מובילות באופן צמוד עובדות המחלקה לעבודה סוציאלית בכרמל. עובדת סוציאלית ענת אורן גדות אחראית על הקבוצה הגרמנית ועובדת סוציאלית אליזבט פרץ האחראית על הקבוצה הצרפתית.

שתי העובדות הסוציאליות הנמרצות של כרמל נפגשות עם המתנדבים במפגשים פרטניים וקבוצתיים על מנת לעקוב מקרוב וללוות את החוויות שהם עוברים כאן. בנוסף מקבלים המתנדבים גם תוכנית העשרה העוסקת בנושאים שאינם קשורים לעבודתם השוטפת כמו חגי ישראל, מבנה החברה הישראלית – רב תרבותיות, אקטואליה ועוד.

בצילומים –השגרירה  לה גל ד"ר גולדברג ומתנדבי כרמל במפגש  - צילום -  אלי דדון

את השגרירה ואת קבוצת המלווים המכובדים קיבל מנהל בית חולים כרמל ד"ר אבי גולדברג שברך והודה להם במילים חמות על התגייסותם לטובת פרויקט גרעין כרמל החשוב. השגרירה הלן לה גל הודתה לד"ר גולדברג ולכל צוות בית חולים כרמל ואמרה, "התנדבות בישראל היא בעלת מסורת חזקה, אך בצרפת היא מתפתחת מזה 8 שנים, עם הקמתה של "הסוכנות לשירות לאומי" ב-2010. הסוכנות מציעה לצעירים חוויה חינוכית בעלת ערך ומקלה עליהם את שילובם בחיים המקצועיים. מאז 2010, כשלוש מאות אלף צרפתים היו מעורבים במשימות התנדבות. ביניהם, כמה אלפים יצאו להתנדב למשימות מחוץ לצרפת בלמעלה ממאה מדינות. ישראל הצטרפה לאחרונה כיעד למתנדבים צרפתים ומספרם בה צומח כל שנה. ישראל היא כעת היעד השני בעולם להתנדבות של צעירים צרפתים. זהו הישג ענק." הצהירה שגרירת צרפת במהלך הביקור.

במסגרת "הסוכנות לשירות לאומי" בצרפת, צעירים בני 16 עד 25 יכולים התגייס למען מטרה בעלת ערך ציבורי לתקופה בין שישה חודשים לשנה. ההתנדבות התפתחה בתמיכת שגרירות צרפת בישראל ובזכות מעורבותם של "האגודה להתנדבות" ומשרד הרווחה בישראל ועמותות מקבילות בצרפת. נכחו בפגישה גם כל מנהלי האגודה הישראלית להתנדבות האחראית בישראל  על כ- 900 מתנדבים בכל שנה.

 

בצילומים –השגרירה  לה גל ד"ר גולדברג ומתנדבי כרמל במפגש.
צילום -  אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית