כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 01.12.2016

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

השריפה הגדולה בחיפה והצפון

השריפה הגדולה בחיפה שאיימה על בית החולים כרמל וסביבתו הביאה איתה לא מעט דרמות וסיפורים אנושיים מרגשים. את אחד הסיפורים המרגשים מביאה גילה תושבת הצפון

ילדים הורים ומטופלים בזמן השריפה

​גילה הגיע בבוקר יום השריפה עם נכדה לבדיקה במחלקת העיניים של ביה"ח , כמו גילה גם עוד עשרות הורים מטופלים ומלווים שהגיעו לטיפול או לביקור קרוב משפחה "נתקעו" בתוך בית החולים כשהמשטרה וכיבוי אש סגרו את כל היציאות והכניסות סביב בית החולים מחשש לפגיעה באנשים. אין יוצא ואין בא.

גילה מצאה את עצמה פתאום יחד עם עוד עשרות ילדים הורים ותושבי השכונות מסביבת ביה"ח כרמל  בתוך אולם אודיטוריום בית החולים כשצוות רופאים עובדות סוציאליות אחיות צוות המשק והמטבח מקיפים ודואגים להם לכל מחסורם.

" פתאום ראינו זרם בלתי מובן ופוסק של תינוקות ילדים והורים הרצים פנימה ומתיישבים ברחבת הכניסה של ביה"ח, מספרת הדס בן שלמה מנהלת השירות הסוציאלי. פתאום קלטתי שלא מדובר בחולים או בנפגעים אלא בתושבים וילדים מפוחדים המחפשים פשוט מגן ומסתור מפני האש הנוראה". חלל אודיטוריום ביה"ח הפך בין רגע למרכז קליטה קהילתי מלא חיים, כשהוא מנותק ומגן על כולם מהאש והעשן המחניק .

במכתב תודה מרגש להנהלת ביה"ח כותבת גילה, " ברצוני להודות להנהלת ביה"ח כרמל ולכל העוסקים במלאכה, על ההתארגנות הטובה ותשומת הלב שהשקעתם באירוח כל מאות האנשים, חולים בני משפחות ומלווים ומאוחר יותר גם את דיירי הסביבה ששהו בבית החולים. היכולת שלכם לספק משתיה ומזון מזרונים וטיטולים ממתקים משחקים ואפילו סרטים להעסקת הילדים מאוד הקלו על השהייה הארוכה באודיטוריום.

יש לציין שעובדי בית החולים נהגו בקהל הרב באדיבות רבה ובסבר פנים יפות" כותבת גילה .

" למרות החששות והדאגות ובעזרת צוות בית החולים הצלחנו לעבור את השעות הרבות בנוחות יחסית ולהרגיש שיש מי שדואג לביטחוננו. מי יתן ולא נזדקק להערכות מסוג זה בעתיד, אך מאדו מרגיעה הידיעה שיש מי שעומד מוכן כמוכם בביה"ח כרמל לכל צרה שלא תהיה , תודה לכם כרמל וכל הכבוד". סיכמה גילה את מכתבה המרגש.

 

בצילום -  ילדים הורים ומטופלים בזמן השריפה בביה"ח כרמל – צילום ביה"ח כרמל

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית