כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 10.07.2016

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

בכרמל נלחמים בסרטן השד

סרטן השד לא מפסיק להכות ומספר הנשים החולות בסרטן השד בישראל נמצא בעליה מתמדת

נלחמים בסרטן השד

כדי להקדים תרופה למכה חנכו השבוע בביה"ח כרמל את מכשיר הממוגרפיה המתקדם ביותר של חברת סימנס. המכשיר בעלות של  מעל מיליון  ₪  נרכש ע"י ביה"ח כרמל בעזרת תרומה נדיבה של מר סטיב פודולסקי משיקגו, שהגיע במיוחד להשתתף בטכס.

גדולתו של המכשיר החדש היא ביכולת שלו לבצע סריקות ממוחשבות בפרוסות דקות של השד , ולאפשר גילוי מוקדם טוב יותר של ממצאים חשודים לסרטן השד.

הממוגרף החדש  פועל  עפ"י פרוטוקולים חדישים, מתמודד טוב יותר עם תופעת השד הסמיך האופיינית בעיקר בנשים צעירות ומאפשר קבלת תוצאות חדות וברורות בבדיקות הסקר.

" זאת גאווה גדולה וסיפוק גדול עבורנו להביא למטופלות שלנו את מכשיר הממוגרפיה האיכותי ביותר בצפון אמרה ד"ר יהודית גולדמן מנהלת היחידה  לאבחון השד בביה"ח כרמל.

"אחת הבעיות המרכזיות איתן אנו מתמודדים היא במצבים של חוסר ודאות בצילומי השד, הסבירה ד"ר גולדמן מכרמל. נשים מבצעות בדיקות שונות במקומות שונים ולא תמיד ניתן להגיע לקביעה ברורה האם מדובר בגידול סרטני או שמא בגידול מסוג אחר.

כאן נכנס לעבודה מכשיר הממוגרפיה החדש ומאפשר בדיקה טובה יותר  וקבלת תוצאות שמתירות את הספקות לנשים החולות. המכשיר החדש מקצר ומוריד משמעותית את הסבל של הנשים עם ספקות בתוצאות הבדיקה שלהן, הצריכות להיטרטר וללכת לעוד ועוד בדיקות עד לקבלת תשובה חד משמעית.

ממוגרפיה-חדשה2.JPG 

הבדיקה במכון הממוגרפיה בביה"ח כרמל נעשית בסביבה חדשה ונעימה עם צוות טכנאיות ואחיות מיומן ומנוסה, ובעיקר במקצועיות רבת השנים והניסיון של מנהלת היחידה  ד"ר גולדמן, בשיתוף פעולה הדוק עם המחלקות הכירורגיות

במסגרת שדרוג הטכנולוגיה בוצעו גם התאמות בינוי מיוחדות באתר יחידת הממוגרפיה לשיפור התנאים למטופלות.

סרטן השד הינה המחלה הממארת השכיחה ביותר בישראל ובעולם המערבי בכלל. כ- 4,500 נשים, מאובחנות מדי שנה כחולות בסרטן השד בישראל.

ככל שהמחלה מאובחנת בשלבים המוקדמים עולים סיכויי הריפוי לכ - 90%.

באגודה למלחמה בסרטן אומרים כי מסתמן כיום כי מספר הנשים אשר מחלימות מסרטן השד עולה בהתמדה בזכות הגילוי המוקדם ובזכות שיפור דרכי הטיפול והגברת המודעות הנרחבת בארץ.

סיגל זומר המנהלת האדמיניסטרטיבית של ביה"ח כרמל אמרה כי הכנסת מכשיר הממוגרפיה החדיש הינה חלק מתהליך התחדשות מקיף שעובר ביה"ח כרמל בתחום מערך ההדמיה והטיפול . " אנו משקיעים  כל שנה עשרות מיליוני ₪  ברכש ציוד רפואי מתקדם מכל הסוגים, כדי לאפשר למטופלים שלנו את חזית הציוד הרפואי האיכותי בעולם".

מכשיר הממוגרפיה החדש הוא חלק ממערך הדימות המשוכלל בכרמל בניהולו של פרופ' נתן פלד וד"ר גלית דיכטרמן  והוא מעניק שירות למאות ואלפי מטופלות בכל שנה.

את מערך הממוגרפיה ושירות אבחון השד בכרמל מובילה בהצלחה ד"ר יהודית גולדמן עם הטכנאית האחראית שולי ירמנס והטכנאיות אנג'לה זרוכוב ואלין פולגה.

 

בצילום – חנוכת מכשיר הממוגרפיה החדש של ביה"ח כרמל – צילום רפואי כרמל​

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית