כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 19.01.2017

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

יום עיון ייחודי ברפואת ילדים נערך באודיטוריום ביה"ח כרמל

התקשורת והחיבור בין רופאי ביה"ח לרופאי הקהילה בשטח הינם קריטיים וחיוניים לטובת טיפול רופאי שלם ומוצלח בתינוקות ובילדים

דר תמר עציוני וחלק מצוות הרופאים בכנס

עם הפנים לעתיד

"התקשורת והחיבור בין רופאי ביה"ח לרופאי הקהילה בשטח הינם קריטיים וחיוניים לטובת טיפול רופאי שלם ומוצלח בתינוקות ובילדים" כך אמר פרופ' גיורא פילר מנהל מחלקת הילדים בביה"ח כרמל, בפתיחת יום עיון ייחודי ברפואת ילדים שנערך באודיטוריום ביה"ח כרמל.

זהו יום העיון מיוחד שנערך והופק בכרמל והגיעו אליו עשרות רבות של רופאי ילדים ומשפחה  וצוותים רפואיים מבית החולים וממרחב הכללית בחיפה וגליל מערבי.

יום העיון נערך בברכת מנהלת המרחב פרופ' (מ"ק) חן שפירא ובסימן " עם הפנים לעתיד".

יום העיון כלל סדרה מקיפה של הרצאות רופאים מומחים מכל הקשת הרפואית של עולם הרפואה והטיפול בילדים.

מנהל ביה"ח כרמל ד"ר אבי גולדברג ברך בתחילת היום את המשתתפים ואמר כי " מרשים ומשמח לראות את הנוכחות וההתגייסות של כולכם ביום המיוחד הזה. היום הזה מדגיש יותר מכל את היותנו מרחב ולא רק כסיסמה אלה במהות החיבור, יש כאן ערך מוסף גדול וחשוב לכולנו".

פרופ' אבי רוטשילד מנהל פגיית כרמל הציג את פרויקט החמנייה של הקשר בין בית החולים לקהילה. פרויקט ייחודי המדגיש את עוצמת החיבור לילד ואת השמתו במרכז העשייה.

פגיית ביה"ח כרמל זכתה השנה זו הפעם השלישית ברציפות בתואר הפגייה המצטיינת בישראל ע"פ בדיקות מדדי איכות של משרד הבריאות. מנהלת המלר"ד במחלקת הילדים ד"ר מיוריאל קונופניקי דיברה על חשיבות ההיכרות פנים מול פנים של רופאי הקהילה עם צוות חדר המיון ואמרה כי היא וכל צוות מיון הילדים בכרמל, עומדים זמינים וקשובים לכל בקשות וצרכי רופאי הקהילה.

" יש לנו חיבור מיוחד בתוך משפחת הכללית במחוז ובבית החולים ואנחנו צריכים להביא את יתרונות החבור הזה לטובת הטיפול בילדים" אמרה ד"ר קונופניקי.

ד"ר קונופניקי הרצתה גם בפני משתתפי יום העיון על נושא ההתעללות בילדים וכיצד רופאי הילדים בקהילה ובמיון יכולים לזהות נקודות וסמנים להתעללות בילד וכיצד יש להתנהג.

במהלך היום ד"ר איילת שני פרטה על החידושים בטיפול במחלת האקנה. ד"ר גלית לבנת הסבירה על רפואה מותאמת אישית בדגש על ריאות ילדים. על הילד הצולע, האבחון הזוחל ועיכוב באבחנה של JIA  הרצה ד"ר מוחמד חמד סעיד. ד"ר אורלי בן אור וד"ר מיטל אלמוג הסבירו על המציאות הנכונה מול המיתוסים של תופעת האלרגיה.

על אחת ממגפות המאה ה 20 מגפת ההשמנה בילדים עדכנה ד"ר טלי שחר, כי מעכשיו יש כתובת בכללית לטיפול מסודר ומובנה בהשמנת ילדים. על העולם החדש והישן בתרכובות מזון לתינוקות עדכנה ד"ר קורינה הרטמן.

ד"ר יגאל אלנברג הרצה על טיפולים ביולוגיים ב IBD  וד"ר לילך שמר הסבירה על עקרונות הטיפול בהפרעות קשב וריכוז . פרופ נתנאל צלניק דיבר על יתר לחץ תוך גולגולתי שפיר בילדים. מנהלת בנק הדם ד"ר אבלין שבד הסבירה את עקרונות הטיפול בברזל דרך הוריד למי זה מתאים מתי וכמה. 

וסגרה את יום העיון המוצלח ד"ר תמר עציוני בהרצאה מרתקת על שינה בילדים עם הפרעות קשב וריכוז.

"זה היה יום מרוכז ומאוד פורה, סיכם פרופ' פילר את יום העיון, אני מאמין כי מעבר לחלק המקצועי והעדכני של הכנס יש לו חשיבות רבה ביצירת קשר אישי בין המטפלים השונים בקהילה ובבית החולים ומביא לשיפור השירות והטיפול בחולה במעברים שבין אשפוז לטיפול אמבולטורי וההפך ".

 

בצילום – ד"ר תמר עציוני וחלק מצוות הרופאים בכנס – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית