כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 03.11.2016

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

סיום סדנת סיעוד מבוסס ראיות (EBN)

בניהולן של גב' ויקי צירניאק מביה"ח כרמל וגב' מרינה לאוננקו מהמחלקה לחינוך ומחקר בסיעוד בסגל אחות ראשית של הכללית. במהלך סיום הסדנא הוצגו ע"י הצוותים הסיעודיים העבודות הנבחרות עליהן הם עבדו לאורך הסדנא.

צוות הנהלת הסיעוד בכנס בכרמל

​סיעוד מצויין

עשרות אחים ואחיות מביה"ח כרמל וממרחב חיפה וגליל מערבי הגיעו להשתתף בסיומה המוצלח של סדנת סיעוד מבוסס ראיות (EBN )

בניהולן של גב' ויקי צירניאק מביה"ח כרמל וגב' מרינה לאוננקו מהמחלקה לחינוך ומחקר בסיעוד  בסגל אחות ראשית של הכללית. במהלך סיום הסדנא הוצגו ע"י הצוותים הסיעודיים העבודות הנבחרות עליהן הם עבדו לאורך הסדנא.

האחות מנאל אבו דאהש ממחלקת פגים וילודים בכרמל זכתה ונבחרה ע"י צוות השופטים למקום הראשון על עבודתה," בטן גב – איך להשכיב פגים מונשמים".

" העבודות שהוצגו ע"י כל המשתתפים הראו עבודה והשקעה ברמה גבוה, אמרה דלית פינטל מנהלת הסיעוד בביה"ח כרמל ואני שמחה כי הנהנים המרכזיים מהעבודות יהיו המטופלים".

מרינה לאוננקו עדכנה כי כללית היא הקופה היחידה בארץ המעבירה תוכניות וסדנאות בתחום החשוב של סיעוד מבוסס ראיות.

זאת כבר הפעם השניה שהתכנית והסדנא נעשים בביה"ח כרמל והפעם היא נעשתה בשילוב המרחב . במהלך השנים שהתוכנית פועלת בכללית נעשו והוגשו עד היום מעל 100 עבודות שונות. " מדובר בגישה המלמדת את האחיות לא לקבל הכל כברור מאליו, לבדוק ולבסס את כל הפעילות המקצועית שלהן על ראיות מחקריות וחדשניות" הסבירה מרינה. אנחנו מסבירים לאחיות איך לקראו מאמר רפואי באופן ביקורתי, איך להגיע למסקנות והתוכנית מאפשרת לאחיות להיות מעודכנות בכל ההתפתחויות הקורות בעולם, והרלוונטיות לעשייה היום יומית שלהן".

בין העבודות שנבחרו להצגה בפני הפורום היו:  עבודה בנושא מתי התזמון הנכון להתחיל לנייד יולדות לאחר ניתוח קיסרי, שהוצגה ע"י האחות ליליה יחזקל ממחלקת יולדות והאחות עדנה גברה מנשים. עבודה בנושא, מה הוא המועד המתאים להורדה מהמיטה של מטופל אחרי צנתור. הוצגה ע"י האחות מרינה בסקין אחות במחלקה הקרדיולוגית. והאם כדאי להשמיע מוסיקה לחולים עבודה שנחקרה והוצגה ע"י האחות ילנה סריקוב מטיפול נמרץ והאחות סופיה פיליארסקי מהמחלקה פנימית א' 1.

כל אחות בחרה לעצמה את הנושא שהיא רוצה לבדוק כשהנושא קשור לעשיה היומיומית שלה.

ברוריה ריקון מנהלת הסיעוד במחוז אמרה כי הרפואה מתפתחת כיום  מאוד מהר.

" יש מחקרים גדולים המשנים דעות ואנחנו חייבים להיות מעודכנים כל הזמן, כשהכוונה היא שהאחיות יקראו את המחקרים העדכניים ביותר דרך מאגרי מידע של הכללית ובית החולים". אמרה גב' ריקון.

מנהל ביה"ח כרמל ד"ר אבי גולדברג שברך את הזוכים והמשתתפים אמר כי " כל התהליך כולו  מכוון לקידום עשיה מקצועית של צוות הסיעוד בארץ בכלל ובכרמל בפרט, כשהמטרה היא קידום איכות בטיחות החולים וקידום מקצוע הסיעוד ".

את היום המוצלח הפיקו ויקי צירניאק ויגאל זלטקין אחראי פיתוח מקצועי בסיעוד של ביה"ח כרמל בעידודן של דלית פינטל מנהלת סיעוד מרכז רפואי כרמל, ברוריה ריקון מנהלת סיעוד מחוז חיפה וגליל מערבי ומרינה לאוננקו רכזת מחקר סגל אחות ראשית.

כיבדו בנוכחותם את האירוע האחות הראשית בכללית דר' דורית וייס, וגב' לילי פרלמן ראשת אגף הסיעוד בחטיבת בתי חולים של הכללית.

 

בצילום – צוות הנהלת הסיעוד בכנס בכרמל – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית